Найсвіжіше:
• У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води
rss

Злісні боржники аліментів повернули понад 2 мільйони гривень


Опубліковано: 13 Березня 2018р. о 16:08


При головному територіальному управлінні юстиції в області утворено штаб із координації, моніторингу і контролю за виконанням підрозділами державної виконавчої служби (ДВС) рішень по сплаті аліментів.

Після вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів за останній місяць державні виконавці області стягнули з боржників аліментів на користь дітей понад 2 мільйони гривень.

Упродовж місяця кількість винесених постанов про встановлення тимчасового обмеження боржникам (до повного погашення ними заборгованості) у праві керувати транспортними засобами становить 1360, у праві користування зброєю, пристроями для відстрілу патронів – 1360 та 1345 боржників обмежено у праві полювання.

– Якщо раніше подання про тимчасову заборону боржнику виїздити за кордон задовольняли суди, то тепер таке право надано державним виконавцям. І результат не забарився. За місяць винесено 1360 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржнику у праві виїзду за межі України (у 2017 році державні виконавці скерували до суду 406 подань, і лише 125 з них було задоволено). Усі ці заходи впливу застосовуються виключно до злісних неплатників аліментів, які мають борги перед дітьми, що сукупно перевищили суму платежів за 6 місяців, – повідомив начальник управління юстиції Едуард Кольцов.

За новим законодавством впроваджено нові засоби стягнень аліментів. Зокрема, передбачено нове адміністративне стягнення для неплатника аліментів – «суспільно корисні роботи» ст.31-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Так боржники примусово притягуються до виконання суспільно корисних робіт тривалістю від 120 до 240 год (ст. 183-1 КУпАП). Суспільно корисні роботи мають на меті зробити оплатним видом адміністративного стягнення. Кошти, отримані боржником за виконання таких робіт, будуть спрямовуватись саме на погашення боргу за аліментами.  У разі ухилення неплатника від виконання суспільно корисних робіт їхній встановлений строк може бути замінений адміністративним арештом із розрахунку одна доба арешту – 15 год невиконаних суспільно корисних робіт, однак такий арешт не може перевищувати 15 діб.

Державними виконавцями області направлено до суду 62 протоколи про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею (183-1 КУпАП). Один з них уже розглянуто та винесено постанову про притягнення боржника до адміністративної відповідальності.

Непоодинокі випадки, коли після втручання державних виконавців недбайливі батьки швидко знаходили десятки тисяч гривень, які заборгували за довгі місяці та роки.

Заборгованість перед дитиною жителя Кременецького району на початок лютого цього року становила майже 39 тис. грн. Лише тоді, коли державними виконавцями було вжито всіх заходів примусового впливу (особливо на боржника подіяв арешт на його майно, в тому числі земельної ділянки), він у повному обсязі погасив цю заборгованість.

Не бажаючи неприємного розголосу та плануючи подорож за кордон, боржник – житель Борщівського району, як тільки за нього взялися державні виконавці, одразу знайшов понад 50 тисяч гривень, які не сплачував своїй дитині понад п’ять років.

Також вагомим стимулом впливу на боржників є складання протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 КУпАП). Так упродовж дії закону державними виконавцями Гусятинського районного відділу підготовлено та направлено до судових органів 15 протоколів відносно боржників злісних неплатників аліментів. Перший адміністративний матеріал дав позитивний результат, на початок лютого заборгованість по даному виконавчому документу складала  майже 37 тис. грн. Ще до розгляду справи у судовому засіданні  боржником сплачено всю суму заборгованості.

Упродовж місяця дії закону понад 160 стягувачів у виконавчому провадженні про стягнення аліментів подали у відділи державної виконавчої служби письмову заяву про повернення виконавчого документа стягувачу у зв’язку зі сплатою аліментів боржниками та відсутністю заборгованості.

Цьому сприяє також застосування так званого «методу психологічного впливу» на боржників: внесення його прізвища до Єдиного реєстру боржників аліментів, який сьогодні загальнодоступний на офіційному сайті Мін’юсту.

– На початок року в  області відкрито понад 8 тисяч виконавчих проваджень про стягнення заборгованості зі сплати аліментів, а  6 лютого на сайті Мінюсту запрацювала «Дошка ганьби» – реєстр боржників зі сплати аліментів. У найбільш проблемних районах області будуть працювати мобільні групи з ліквідації аліментної заборгованості. Працівники ДВС виїжджатимуть у населені пункти як для надання практичних консультацій населенню, так і для проведення виконавчих дій щодо  стягнення  аліментної заборгованості, – наголосив Едуард Кольцов.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше