Найсвіжіше:
• Його вважали безвісти зниклим, однак суд врахував докази, вивчив свідчення побратимів та визнав Героя із Тернопільщини загиблим • На зведення індустріального парку у передмісті Тернополя потрачено понад 120 млн грн • Терасні дошки: що це і як правильно обрати • Реанімаційні заходи не дали результату: в лікарні помер воїн з Тернопільщини • Врятувати життя немовляті з Тернопільщини не змогли: після жахливої аварії та місяць боротьби за життя зупинилося серце шестимісячної дитини • На Кременеччині підбили підсумки футзального сезону-2023/24 (+фото) • У національному парку на Тернопільщині двоє чоловіків зрубали чотири акації (+фото) • Кіберполіція викрила шахрая з Тернопільщини, який збирав гроші під виглядом лікування військових • Частина жителів Тернополя сьогодні залишаться без світла • Батьки померли в дитинстві: на війні загинув 19-річний військовий з Тернопільщини • Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень
rss

Жити на Чернівецькій: замість прибудинкової та березового гаю – двоповерхові гаражі!


Опубліковано: 4 Квітня 2018р. о 14:30


Зліва – Микулинецьке кладовище, об’їзна та заправка. Справа – кілька десятків зрубаних дерев, на місці яких може з’явитися асфальтований заїзд. А позаду – двоповерховий гаражний комплекс з естакадою. Так коротко можна описати локацію, в якій скоро може опинитися ОСББ «Чернівецька, 63».  Якщо з кладовищем та об’їзною уже нічого не вдієш, то вирубку дерев та нахабного забудовника мешканці таки намагаються зупинити.

Через гаражі не можуть закріпити прибудинкову?

На вулиці Чернівецькій, що поруч Микулинецького кладовища, назріває скандал. Мешканці не задоволені сусідством із гаражним комплексом, який звели на їхній прибудинковій території. Люди ще рік тому створили ОСББ і хотіли закріпити землю за собою, проте через будову їм цього зробити не дають. Навіть більше: люди підозрюють, що через гаражі постраждають не лише вони, а й кілька десятків беріз, на місці яких нібито планують облаштувати ще один заїзд до гаражів.

– Біля нашого будинку розпочали будівництво гаражного комплексу на 49 гаражів з естакадою, яка знаходиться надзвичайно близько до житлових будинків та  перешкоджатиме заїзду транспорту, зокрема пожежної та «швидкої». Ми неодноразово зверталися у міську раду, аби вирішити це питання, але на сьогодні нічого з місця не зрушилось, – розповідає голова ОСББ «Чернівецька, 63» Наталя Пташник.

Мешканці будинку створили своє ОСББ у листопаді 2016 року. Та приватизувати прибудинкову територію не можуть. Оскільки підприємство, що обслуговує будинок (в народі ЖЕК), не дає дозволу на розподіл ділянки.

– Міська рада не виділила прибудинкової території, оскільки ПП «Житлолюкс -Тернопіль» (обслуговуюче підприємство будинку, – авт.) відмовляється звертатись у мерію, щоби розподілити ділянку,-  каже п. Наталя.

Приватне підприємство «Житлолюкс-Тернопіль», за словами пані Наталі, окрім будинку №63, опікується ще двома будинками по сусідству. Аби ОСББ отримали прибудинкову територію у власність, потрібно розділити ділянки під будинками. Однак ПП цього робити не поспішає. Мешканці припускають, що воно у змові з будівельником, який зводить поруч гаражі.

– Згідно із законодавчими документами, на кожного мешканця будинку в середньому повинно припадати 18-21 кв. м прибудинкової території. Якщо так рахувати, то територія гаражного комплексу заходитиме на нашу прибудинкову. Ми виступали з цим питанням на сесії. Однак депутати продовжили договір оренди землі для «Житлолюкс-Тернопіль» автоматично, – пояснює голова ОСББ,

Тому зараз люди не можуть подати документи на приватизацію прибудинкової, бо землю їм не віддають. Крім цього, поруч із будинком №63 росте кілька десятків берізок, які почали знищувати.

– Під тиском національної поліції нам вдалося побачити «з рук» підроблені документи про зрізання цих беріз. Чому підроблені? На ордері, яким надається право на зрізання, був виправлений рік: з 2014-го на 2017-й, а потім ручкою – на 2018 рік. У документі йдеться, що наші берези – це сухостій, хоча в минулому році люди з них ще сік збирали, – каже пані Наталя.

Днями поруч будинку зрізали одне велике дерево. Люди впевнені, що на одній березі зупинятися не будуть, адже в документах, які їм вдалося побачити, йдеться про кілька десятків нібито аварійних дерев.

– Їм потрібен ще один заїзд. І, на нашу думку, вони хочуть будувати далі. На наші прохання документів не показують. Тому ми не знаємо, як виглядатиме гаражний комплекс у фіналі. Хоча забудовник переконує, що має всі необхідні дозволи. Міська рада, правда, прислала нам копію декларації про початок будівництва, але наскільки це відповідає дійсності – не відомо, – продовжує п. Наталя.

Мешканці кажуть, що забудовник не запитав їхньої думки, перш ніж будуватися під вікнами.

– Громадські слухання проводили у 2014 році. Хоча швидше нас поставили перед фактом, що будуватимуть. У примітивний спосіб представили макет комплексу. Більшість людей як і тоді, так і зараз проти, – переконує голова ОСББ. –  Ми зверталися до еколога, який з’ясував, що, згідно з документами, планують зрізати 36 дерев. Але де їх стільки тут візьметься? Виходить, що вся ця ділянка (показує на майданчик, – авт.) має бути зрізана і, крім неї, ще десь. Оці дерева (показує на пеньки, – авт.) в минулі роки знищили. Вони були здорові, але, мабуть, чимось їх отруїли, що зненацька засохли.

Аварійні чи незручні?

Люди переконані, що на місці дерев облаштують другий заїзд. Адже гаражний комплекс, який зводять під їхніми вікнами, – це не просто кілька приміщень для авто, а двоповерхова будівля. Щоби виїхати машиною на другий ярус, потрібно звести естакаду.

Згідно з документами, які вдалося отримати мешканцям, ПП «Житлолюкс-Тернопіль» ще у 2014 році зверталося до міської ради з проханням отримати дозвіл на видалення зелених насаджень на прибудинковій території будинків №63, 65, 66, що на вул. Чернівецькій. Тоді ще начальник управління житлово-комунального господарства ТМР Микола Лесів дав «добро».

– Повідомляємо, що комісією з оцінки стану та вартості зелених насаджень за результатами проведення обстеження прийнято рішення про необхідність виконання робіт з видалення ряду аварійних дерев породи береза на вищезазначеній території з метою попередження виникнення аварійної ситуації. Враховуючи вищенаведене, направляємо дозвільні документи (акт обстеження зелених насаджень від 20.03. 2014 р. №31 та ордер  від 25.03. 2014 р. №21) для організації виконання робіт з видалення, – йдеться у відповіді Миколи Лесіва на адресу ПП «Житлолюкс-Тернопіль».

Простіше кажучи, берези планували зрізати ще в 2014 році, вже тоді, якщо вірити акту обстеження, дерева були в аварійному стані. Однак минуло понад три роки, а берези загорілися зрізати тільки тепер. Люди обурюються, що в такому випадку вони і їхні діти весь цей час ходили під аварійними насадженнями, та чомусь зрізати їх почали зараз, коли будівництво гаражного комплексу – в розпалі. Хоча, за дивним збігом обставин, земля під зведення гаражів і акт про трухляві берези з’явилися майже в один час – у 2014 році. Можна припустити, що забудовник планував почати будову швидше, але щось не складалося, тому й зрізання «аварійних» беріз тоді робити не було потреби.

Мешканці розуміють, що зараз зупинити будівництво гаражів повністю не вийде, адже роботи в розпалі і зносити вже зведені кілька гаражів ніхто не буде. Та обумовити прийнятні для всіх правила сусідства – можливо. По-перше, залишити у спокої кілька десятків дерев поруч будинку та не претендувати на прибудинкову територію, яку сподівається узаконити ОСББ.

– Коли купували тут житло, то передусім підкупили зелені насадження навколо. А що маємо зараз? Березовий гай, кажуть, уже роздали: частину – для церкви, частину – приватним особам. Тепер під нашими вікнами, на майданчику, де граються діти, хочуть зробити заїзд для гаражів. Чим ми дихати будемо? Вихлопними газами з автівок, які паркуватимуться під вікнами? Тут ще й об’їзна неподалік, кладовище, заправка. Де гуляти, чим дихати? – обурюються мешканці ОСББ «Чернівецька, 63». 

Люди насправді не хочуть землі?

Ми зателефонували до керівника ПП «Житлолюкс-Тернопіль» Галини Кіщук, аби почути її позицію з приводу цього конфлікту. На запитання, чому підприємство не дає ОСББ закріпити землю, жінка відповіла: «Ми всіма руками «за», але вони не хочуть цього робити, бо доведеться сплачувати кошти».

Щоправда, далі розмова не склалася. Всі уточнюючі запитання Кіщук ігнорувала, говорила спочатку, що не дає коментарів узагалі. Згодом зауважила, що готова спілкуватися, але за кілька днів, бо її немає в місті. Крім того, розмова має відбуватися очі-в-очі, мовляв, їй потрібно бачити очі наших журналістів. І спонтанно кинула слухавку. Ми з радістю продовжимо висвітлювати цей конфлікт і готові надати пані Галині другу спробу пояснити свою точку зору.

Тим паче, що, вочевидь, ця тема вже найближчим часом матиме продовження. Адже, за словами мешканців, їм вдалося викликати на інспекцію екологів, які поки що на словах визнали, що берези – живі і не підлягають вирубці. Зараз люди чекають на офіційне підтвердження цього у письмовому вигляді. Отож далі буде…


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
19 Березня
18 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше