Найсвіжіше:
• Порядок у нас в голові? • У 86 відділеннях «Укрпошти» Тернопільщини можна зняти готівку • Горіхово-злакове печиво від Софії Гаращук • 4G-Інтернетом накриють навіть віддалені села • Податкова знижка: для кого і коли • Не «Боржомі», але ціни кусаються: у Тернополі вартість куба води зросла на 36% • BlaВlaСar буде продавати квитки на автобуси • У Тернополі за 11 мільйонів оновили Спортивну арену • Студенти юридичного факультету ТНЕУ вміють вирішувати спори! • До боротьби зі збутом наркотиків в області хоче долучитися громадськість, серед них колишні наркозалежні • Українські банки в 2019 році закрили 507 відділень • Запрацював додаток державних онлайн-послуг “Дія” • Легендарний воротар Федір Бокач: «Молодий футболіст у «Цукровику» мав половину зарплати віддати, це мене розізлило, і я більше в команду не повернувся» • Поховані живцем: жахлива смерть двох чоловіків у Тернополі • На форумі у Жешуві говорили про Тернопільщину • ГОРОСКОП • У справі Віталія Гнатишина, якого побили до смерті, поставлено крапку: суддя оголосив суворий вирок (ВІДЕО) • На Зборівщині поїзд смертельно травмував чоловіка • Залишене у «Вікні життя» немовля нарекли Оксанкою • Фінансовий директор «Контінентал Фармерз Груп» Ігор Кублицький – у десятці кращих в Україні • Головний поліцейський області Олександр Богомол: «Як мені пропонували посаду начальника ГУНП, радився з дружиною, казав їй, яка це відповідальність, ми не зможемо вже піти у нічний клуб потанцювати, як раніше це робили» • Акушер-гінеколог Олег Данилюк: «Назвати причину, чому з’являється фіброміома матки у жінок, досі не можливо» • Анонси газети «Номер один» від 12.02.2020р. • Місцевих депутатів і мерів обиратимемо по-новому • Ветеринарний лікар Павло Гнатишин: «Кожна хвороба має свою клініку, але найголовніше – не допустити до її проявів, бо інакше тваринку доведеться утилізувати»
rss
«Здали» без бою: депутати міськради змінили Генплан Тернополя

Опубліковано: 31 Березня о 14:58Тернопіль – зі змінами до Генерального плану! Рік переговорів, інтриг, суперечок між депутатами як публічно, так і кулуарно у підсумку закінчився 26-ма голосами «за» головну карту міста.

Прийняли фальсифікований?

Так 24 березня депутати міської ради зібралися на сесію, аби розглянути фактично ключове питання – зміни до Генерального плану Тернополя. З 42 діючих народних обранців у залі зареєструвалося 33. Чомусь проігнорували сесію кілька депутатів від «Свободи», «Народного контролю» та «Самопомочі».

Нагадаємо, що проект рішення «Про внесення змін до Генерального плану м. Тернополя» попередньо двічі виносили на сесію міськради. Однак раніше з легкої руки активістів та деяких депутатів, які підняли шум, питання відклали в умовну «шухляду». Проте не надовго, а допоки спеціальна робоча група не опрацює зауваження всіх сторін. Так усі крапки над головною картою Тернополя доручили поставити по одному представнику з кожної фракції, двом головам профільних депутатських комісій (земельної та архітектурної), а також двом громадським активістам. «Модератором» робочої групи виступив сам міський голова Сергій Надал.

Робоча група засідала кілька тижнів. За цей час депутати та активісти напрацювали кілька найбільш прийнятних варіантів розвитку подій навколо головної карти Тернополя. За першим – «перемалювати» Генплан повністю з урахуванням всіх зауважень. За таку пропозицію виступав депутат, голова земельної комісії Андрій Шкула. За словами Шкули, весь Генплан свого часу свідомо  «підмалювали», аби сміливо роздавати землю у Файному місті під забудову. Особливо це стосувалося «зелених» зон та парків. Народний обранець навіть написав з цього приводу відповідні заяви до правоохоронців, щоб покарали винних, якщо такі були.

Однак позицію «Самопомочі» категорично не підтримували чиновники мерії, які рекомендували або лишити Генплан таким, як є, або ухвалити поміж тим окреме рішення, яким нібито заборонити забудовувати земельні ділянки по проблемних питаннях. Власне їх ставка і «зіграла» на останньому сесійному засіданні. Зміни до Генерального плану міста проголосували прикріпивши до нього «специфічний» додаток, що складається з тридцяти пунктів. Специфічний, бо, швидше за все, «сформований», як то кажуть, на скору руку: з купою граматичних та технічних помилок, рядом неточностей. Зараз важко сказати, чи стане цей папірець «запобіжником» перед спокусою будувати там, де мали б зеленіти дерева. Хоча міський голова Сергій Надал запевнив, що абсолютно всі зауваження і громадськості, і депутатів у ньому були враховані.

Хто скільки?

Та повернемось до голосування. Вочевидь, ні Сергій Надал, ні депутати не були впевнені до кінця, що неформально скликана ранкова сесія 24 березня взагалі відбудеться. Речники мерії навіть не наважувались опублікувати офіційне оголошення про грядуще засідання на сайті ради. За нашою інформацією, сесію дійсно «зганяли» спонтанно та  неочікувано для багатьох. Першим, вочевидь, «вистрелив» Надал, який доніс до відома голів фракцій про свій намір зібратися на сесію, приурочену виключно Генплану та змінам до нього. Ясна річ, що Сергій Віталійович не з тих людей, які б робили щось «на авось». Мабуть, уже тоді він мав у руках «кістяк» із тих, хто однозначно прийде та проголосує «за».  Припустимо, до списку «надійних» могла потрапити частина рідної меру «Свободи» та ВО «Батьківщина». У сумі це вже плюс-мінус 15 голосів. Залишалося «переконати» ще бодай семеро, щоб на фініші мати тверду більшість із 22 депутатів.

Не менш важливим чинником до скликання спонтанної сесії, за чутками, була розмова Надала з головою ОДА Степаном Барною, який нібито «дав добро», щоб Генплан підтримали депутати від «Блоку Петра Порошенка», а це ще плюс сім до омріяної більшості.

З такими картами в рукавах, дійсно, можна було сміливо оголосити про наміри зібрати сесію. І ставка зіграла безпрограшно. 26 голосів «за»  (із 42 можливих) вистачило депутатам, аби «протягнути» зміни до Генплану Тернополя.

До конфедерації увійшли народні обранці з різних фракцій. Найбільшу підтримку дала рідна «Свобода» – 10 «за». Також одностайно Генплан підтримали голосами депутати від «Боку Петра Порошенка «Солідарність» – 7 «за». Додали і менші фракції. Зокрема, однодушно (4 депутати) проголосувала «за» ВО «Батьківщина». До речі, «тимошенківці» на такий крок пішли проти позиції партії, яка рекомендувала своїм «штикам» все ж таки не голосувати за Генплан.

В унісон голосували і троє депутатів від Радикальної партії. Ще два голоси докинув «Народний контроль». Категоричними противниками змін до Генплану виступили депутати від «Самопомочі» та «Громадянської позиції». Із прибічниками Садового усе зрозуміли: вони від початку публічно наголошували, що підтримають Генплан у випадку, якщо його «перемалюють» повністю. Тому змінювати позицію їм було, як мінімум, некомфортно. Хоча під час голосування «самопомічівці», на диво, поводились аж надто «тихо» порівняно з попередніми розглядами Генплану. Склалося навіть враження (можливо, хибне), що «Самопоміч» або не бачила сенсу битися там, де вже й так усе домовлено, або ж «виторгувала» цінні аргументи за своє мовчання.

Натомість здивувала під час голосування «Громадянська позиція». Її «штики» на чолі з Петром Ландяком навідріз відмовилися підтримувати Генплан, не раз брали слово як з місця, так і з трибуни, натикаючись на грубість з боку міського голови та байдужість від колег у залі.  

Готують позов до суду

– Генеральний план – це будівельна конституція усього міста, яка визначатиме його розвиток на найближчі п’ять років. Адже наша мета – максимально зберегти межі зелених насаджень, межі парків, зафіксувати їх, не дозволити більше хаотичної забудови, – вважає міський голова Сергій Надал.

Так, так. Документ, дійсно, надважливий, однак приймали його аж занадто поспішно та легко. Особливо зважаючи на те, який шквал обурення навколо Генплану точився до цього. І не просто обурення, а звинувачення у бік чиновників мерії в тому, що головну мапу Тернополя підробили. Тому місцеві активісти вирішили так просто на це не закривати очі, а битися за справедливість через суд. Зокрема, активістка та правник Олена Степанова готує позов до суду, аби скасувати рішення сесії по Генплану.

– Я подала запити до ТМР, аби вони надали копії рішень  сесії по Генплану, адже їх потрібно долучати до позову. Окрім третіх осіб, долучаються до позову ще кілька співпозивачів. Їх залучаю з тих, хто не брав участі у фарсі під назвою громадські обговорення. Один співвідповідач у мене вже є, ще й звільнений від сплати судового збору. Скасовувати рішення сесії планую не лише ті, що стосуються змін до Генплану, а й ті, що стосуються змін до плану зонування. Для того, щоб наш позов задовольнили, необхідно довести, що це рішення порушує наші права. Тому буду вдячна кожній думці, – каже Олена Степанова.

Зараз важко сказати, чи будуть скасовані зміни до генплану Тернополя, однак те, що це голосування стало поштовхом до формування нової більшості  ім. Надала, – факт.  Кажуть, що для тих, хто віддав свою «кнопку» під головну карту міста, почали діяти навіть певні преференції: починаючи від підтримки на окрузі, закінчуючи «адресними допомогами».

Хоча, судячи з мінливості міської ради цього скликання, такий союз може розвалитися навіть на старті. Щоб у цьому переконатися чи, навпаки, спростувати, чекати доведеться недовго, адже найближчим часом народні обранці обіцяли зібратися на повноцінне сесійне засідання. Понад 200 нерозглянутих питань «висять» ще від лютого. Серед них є як не дуже «чисті», так і звичайні, людські. Тоді й побачимо, чи Генплан став Ноєвим ковчегом для депутатів, чи все ж яблуком розбрату…

Сергій Квасниця


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
16 Лютого
15 Лютого
14 Лютого
13 Лютого
12 Лютого
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше