Найсвіжіше:
• Ініціативна молодь — рушій змін: у селі Людвище запрацював тренажерний зал Сучасний тренажерний зал у приміщенні колишнього актового залу обладнали у селі Людвище, що на Шумщині. • Під час карантину отримати субсидію не так просто. Кому призначають? • Перший публічний захід прокурора області Андрія Миколайчука: про реформу в прокуратурі, пріоритетні напрямки в роботи та резонансні кримінальні справи • Львів проти локдауну через “особливу атмосферу” на Різдво • Новий голова обласної ради Михайло Головко: «Будучи студентом, мав можливість працювати на будівельних та польових роботах в Італії та Німеччині, відчув смак заробітчанства» • Жителька Почаєва потребує термінової трансплантації печінки • “Нафтогаз” встановив нову ціну газу для населення • Чи будуть суворими грудневі морози? • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет допомагає військовослужбовцям соціально адаптуватися й реалізувати себе у важких умовах сьогодення • Усім «Свобода»: головою обласної ради став Михайло Головко • Із 1 грудня в Україні зріс розмір соціальних виплат • Володимир Труш: «Жоден пацієнт, який має покази до ПЛР-тестування, не повинен за нього платити» • Анонси газети «Номер один» від 02.12.2020 р. • Лікар-невролог Олена Шершун: «Неврози потребують комплексного лікування, і в даному випадку соромитися нічого!» • Віталій Сідоров: «Як тільки мене поновлять на посаді, того ж дня напишу заяву на звільнення за власним бажанням. Не хочу від прокуратури нічого!» Суд поновив на посаді експрокурора Тернополя, якого звільнили в рамках кримінальної справи • Як проста сільська команда стала дворазовим переможцем Ліги чемпіонів Тернопільщини • Міський голова Копичинців Богдан Келічавий: «Якщо ми хочемо змінити країну, потрібно робити це знизу вгору, не чекаючи змін у Києві чи ще десь» • Де на Тернопільщині не буде світла • Підлітки, які ледь не зарізали одногрупницю у Почаєві «сядуть» на 10 років • Для автоматичної фіксації порушень хочуть створити «Екологічного інспектора» • 10 географічних брендів можуть стати офіційними • У Тернополі запрацювала «Фабрика Святого Миколая» • В Україні зміниться система реєстрації свійських тварин • Центри зайнятості Тернопілля цьогоріч стовідсотково укомплектували вакансії для 155 підприємств та установ
rss
Ярослав Карпик: «2017-й на «Оріоні» оголошено роком технічного переозброєння!»

Опубліковано: 26 Грудня о 11:18karpyk

Наприкінці року на ПАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон», як і на інших підприємствах, підводили підсумки за рік, що минає, оцінюючи роботу всього колективу. Що вдалося зробити в 2016-му та якими є пріоритетні напрямки діяльності заводу на 2017 рік, з читачами «Номер один» поділився голова правління ПАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон», заслужений машинобудівник України, кандидат економічних наук, академік Академії економічних наук України Ярослав Карпик.

«Оріон» отримує незначний обсяг держзамовлень

– Пане Ярославе, з якими фінансово-економічними показниками завершує «Оріон» рік, який минає?

– Роботу в 2016 році  наше товариство – одне з провідних підприємств України з виробництва професійних засобів радіозв’язку розпочало добре, за результатами фінансово-господарської діяльності за І півріччя 2016 року отримано прибутки. На жаль, аналізуючи стан фінансово-господарської діяльності підприємства у ІІ півріччі 2016 року, маємо збиткову діяльність, як наслідок – зменшення обсягів виготовлення товарної продукції, вимушене тимчасове припинення роботи заводу. Основними причинами незадовільного фінансового стану підприємства є, насамперед, низький рівень завантаженості потужностей через недостатність власних обігових коштів та незначний обсяг державних замовлень незважаючи на те, що держава в особі РВ ФДМУ по Тернопільській області володіє 96,18 відсотками акцій у статутному капіталі ПАТ «ТРЗ «Оріон».

– А що задля покращення цієї ситуації робить власне керівництво заводу?

– Правлінням товариства вживаються всі можливі заходи, які направлено на вихід із ситуації, яка склалася на заводі. Так у серпні цього року запрошено на наше підприємство Білоуса Ігоря Олеговича, голову Фонду державного майна України – центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику, зокрема у сфері приватизації, управління об’єктами державної власності та відчуження державного майна. Керівництвом підприємства було висвітлено всі проблемні питання, які виникають у роботі заводу. В тому числі подано ряд пропозицій, які могли би вивести завод зі скрутного становища, одна з них – продаж окремих об’єктів товариства, незадіяних у виробничих процесах. За результатами зустрічі було досягнуто попередньої домовленості щодо позитивного вирішення цього питання. У відповідності до зазначеного, до РВ ФДМУ по Тернопільській області  направлено пакет документів для отримання дозволу на реалізацію такого майна. Незважаючи на домовленість, дозволу на відчуження зазначеного майна наше товариство так і не отримало. Місцеві чиновники, посилаючись  на букву закону, заборонили відчужувати незадіяне майно, тим самим поглиблюючи  важкий стан на підприємстві. Адже кошти від реалізації незадіяного у виробництві майна, яке і так простоює, стає непридатним для подальшого використання, вкрай необхідні для першочергових потреб підприємства: придбання матеріалів, ПКВ для виконання укладених контрактів, сплати всіх першочергових платежів до бюджету, погашення виниклої заборгованості з виплати заробітної плати працівникам, оплати за використання енергоносіїв.

– Розкажіть детальніше про чергову епопею з продажем «Оріону»?

– 12 грудня 2016 р. у РВ ФДМУ по Тернопільській області відбулося засідання конкурсної комісії з чергового продажу пакета акцій ПАТ «ТРЗ «Оріон». Через відсутність потенційних покупців його визнали таким, що не відбувся. Це вже 16(!) конкурс із продажу акцій нашого підприємства з початку приватизації та третій у 2016 році. Правління товариства стурбоване таким станом справ, адже кожна інформація про продаж заводу непокоїть постачальників та потенційних замовників, які вагаються укладати угоди щодо співпраці з підприємством, подальше майбутнє якого не визначене. Доля нашого підприємства така сама, як і Одеського припортового заводу. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував Фонд державного майна через провал його чергової приватизації та зазначив: «Я вважаю, що ФДМУ вимагає жорсткої реанімації. Структура, яка показує себе з усіх сторін неефективною. Останній конкурс із приватизації ОПЗ показав, що інституція неспроможна управляти державним майном. Це не компетенція уряду, але я б усіх звільнив, хто керує державними фондами, так бездарно управляти державним майном треба ще повчитися…». Ці слова у повній мірі можна віднести і до Регіонального відділення ФДМУ по Тернопільській області.

Зараз наша країна знаходиться в дуже важкому економічному та фінансовому стані. Не вистачає коштів на належне пенсійне забезпечення наших громадян, утримання лікарень, учбових закладів, армії та правоохоронних органів. Причини такої ситуації дуже прості. Звідки візьмуться гроші на поповнення бюджету держави, якщо державні підприємства зараз знаходяться у занепаді і не в змозі заробляти та направляти прибутки в державну казну?

У тендері на закупівлю радіостанцій перемогла фірма з офісним приміщенням та 4 працівниками

– Незважаючи на такий складний стан справ, на «Оріоні» сподіваються на просування їхньої продукції на вітчизняному ринку та за його межами…

– У цьому році наше підприємство вкотре брало участь у Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2016». Ця виставка – важливий майданчик, де можна продемонструвати нові можливості та досягнення наших спеціалістів. Сподіваємось, що наша продукція зацікавить потенційних замовників, а саме: МВС, СБУ, прикордонників, залізницю та інші служби, для яких і розроблялись нашим підприємством засоби радіозв’язку.

Зміни в законодавстві відносно державних закупівель, які в загальному є справедливими та виправданими, також показали повну незахищеність національних виробників високоінтелектуальної продукції від напливу дешевої, сумнівної якості аналогічної продукції. Відсутність допомоги держави в цьому питанні може призвести до банкрутства всіх нині діючих підприємств галузі радіозв’язку, комп’ютерних технологій та інших напрямків. Так у тендері на закупівлю радіостанцій для потреб української залізниці, що відбувся 27 листопада цього року, отримала перемогу приватна фірма. Згідно з поданими документами, що підтверджують її кваліфікацію, маючи в користуванні лише офісне приміщення і чотири працівники, фірма позиціонується як національний виробник та конкурує з українським підприємством, яке налічує понад півтисячі працівників. Виграшна ціна за радіостанцію на 0,02 грн. менша від запропонованої ПАТ «ТРЗ «Оріон». Під такою ширмою, користуючись абсолютно непрозорими схемами ввозу товарів, на ринок України проникає дешева продукція сумнівної якості, яка заявляється як «техніка високого рівня».

– Незважаючи на невтішні прогнози, як будете працювати надалі?

– Основною метою залишається збереження колективу та підприємства. Не дивлячись на всі негаразди та надзвичайно складну ситуацію в Україні, ми плануємо виробництво, впроваджувати нові проекти, думаємо про 600 співробітників – щоб вони вчасно отримували заробітну плату. Так 2017-й на ПАТ «ТРЗ «Оріон» оголошено роком технічного переозброєння. Розуміння приходить тоді, коли береш на свої плечі тягар. Ми добре знаємо, у що обійдеться нам реалізація такого проекту, який спрямований на модернізацію та оновлення виробництва, втілення інновацій, професійне зростання кожного працівника, якісну координацію взаємодії підрозділів та ефективний менеджмент усіх процесів на підприємстві. Серед пріоритетів – також завершення розробки та впровадження нової радіостанції з псевдовипадковим переналаштуванням радіочастоти  (ППРЧ) для потреб Міністерства оборони України. Водночас будемо й надалі докладати зусиль до підвищення якості продукції та дотримуватись вимог впровадженої в товаристві  сертифікованої системи якості ISSO-2009.

– У березні наступного року «Оріон» святкуватиме 35-річчя з дня заснування підприємства.  

– За 35 років людина досягає своїх результатів, а для підприємства – це значний шлях – шлях розвитку, що супроводжувався злетами та падіннями, успіхами та поразками.  Незважаючи ні на що, нам вдалося зберегти колектив, втримати свої позиції. Було не просто… Але, за що я особливо вдячний своєму колективу, ми ніколи не опускали рук. І вийшли з цієї боротьби ще більш згуртованими, дієздатними і високопрофесійними. Всі 35 років підприємство працювало на результат, забезпечуючи виконання основних функцій, покладених на нього державою. 

– Наша з Вами розмова відбувається у переддень Нового року. Маєте можливість привітати своїх працівників та всіх тернополян з наступаючими святами…

– У переддень Новорічно-різдвяних свят хочеться вірити, що найгірше – в минулому. Сподіваюся, що в команді однодумців, які є справжніми патріотами нашого заводу та професіоналами своєї справи, з якими пліч-о-пліч вирішуємо непрості завдання, ми знайдемо вихід із непростої ситуації. Особливо хочу подякувати за високопрофесійну злагоджену та сумлінну роботу головним спеціалістам підприємства, працівникам як основних, так і допоміжних цехів, ремонтних служб. Бажаю Вам, шановні «оріонівці», злагоди, надії, впевненості у завтрашньому дні, добробуту, нових здобутків і досягнень. Нехай і надалі Ваша невтомна праця, спрямована на благо нашого підприємства, приносить радість і задоволення у наступному році.

Миру, добробуту, злагоди, віри та любові Вам, Вашим родинам, усім тернополянам і всій Україні! Щиро вітаю всіх з Новим роком і Різдвом Христовим, які вже ступають на поріг!

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,Новини
4 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
1 Грудня
30 Листопада
Як ви плануєте відсвяткувати Новорічні свята в період карантину?
 • Взагалі поїду з України 50%, 2 votes
  2 votes 50%
  2 votes - 50% of all votes
 • З друзями, дотримуючись усіх карантинних обмежень 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Вдома, в родинному колі 25%, 1 vote
  1 vote 25%
  1 vote - 25% of all votes
 • Одягну маску та піду в гості 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • Інше 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
 • У ресторані 0%, 0 votes
  0 votes
  0 votes - 0% of all votes
Total Votes: 4
Voters: 4
Листопад 17, 2020 - Січень 10, 2021
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше