Найсвіжіше:
• Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги • Сучасні моделі музичних центрів: що пропонують покупцям відомі бренди • 28-річний військовий з Тернополя Дмитро Линва терміново потребує допомоги! • Підтвердилося найгірше: під час виходу з Авдіївки загинув матрос з Тернопільщини • На Тернопільщині водій не врахував погодних умов та злетів у кювет (+відео) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Стали відомі результати перших матчів другого кола наймасштабніших на Тернопільщині футбольних змагань • Обмеження і обов’язки: що передбачає новий закон про мобілізацію • Частина Тернополя сьогодні буде без світла: адреси • Комунальне підприємство сплатить майже пів мільйона штрафу за забруднення парку в Тернополі • Жорстока війна забрала життя 48-річного воїна з Тернопільщини
rss

Які обіцянки роздавав на Тернопільщині Міністр спорту?


Опубліковано: 28 Травня 2017р. о 12:39


19 травня на Тернопільщині побував Міністр молоді і спорту Ігор Жданов. Він відвідав найпроблемніші об’єкти спортивної інфраструктури області – біатлонну базу, веслувальний канал та санну трасу в Кременці. Обіцянок з його боку було роздано чимало, разом з тим, візит Міністра справив двояке враження.

Останнім часом біатлон на Тернопільщині лихоманило через різноманітні проблеми та конфліктні ситуації, пов’язані з функціонуванням біатлонної бази у Підгородньому.

– Внаслідок проведеної роботи вийшли на компромісне рішення, яке забезпечить відновлення повноцінного функціонування бази у Підгородньому та подальший розвиток Тернопільської біатлонної школи. Цю базу буде передано до державної власності, у державний Центр олімпійської підготовки (ЦОП) з біатлону. Таким чином ми зберігаємо базу та її профільну діяльність. Наразі дано доручення відновити енергопостачання на базі, щоб якнайшвидше розпочати тренувальний процес, – повідомив Ігор Жданов.

Ігор Жданов оглядає санну трасу в Кременці
Ігор Жданов оглядає санну трасу в Кременці

Разом з тим, є кілька «але». За планом Міністра, обласна організація ФСТ «Колос» має передати базу в державну власність, щоб у перспективі вона стала філією Чернігівського ЦОП. Тут є два застереження. По-перше, чи «Колос» віддасть безкоштовно своє майно. По-друге, рано чи пізно фінансування цього філіалу ляже на плечі місцевого бюджету. І тоді постане питання: чи робити нову комунальну структуру обласної ради зі своїм директором і обслуговуючим персоналом, чи приєднувати її до школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ)? Верхівка тернопільського біатлону схильна до першого варіанту, але знову з таки це великий фінансовий тягар, який область навряд чи зможе потягнути. І за прикладом далеко ходити не треба. Буквально минулого року з шести обласних комунальних шкіл створили дві – літню і зимову. Чи депутати облради підуть по зворотному шляху, велике питання…

Друга зупинка Міністра – веслувальний канал у Тернополі, проектування та будівництво якого було розпочато ще у далекому 1988 році.

– Веслувальний канал готуватимуть до того, щоб він став сучасним Центром веслувальних та водних видів спорту. Планується, що його будівництво відбуватиметься шляхом співфінансування за участі місцевої влади та Державного фонду регіонального розвитку. Відповідна заявка була подана до ДФРР і Міністерства молоді та спорту. Найближчим часом ми її погодимо зі своєї сторони.

Поява на Тернопільщині сучасної веслувальної бази дозволить готувати спортсменів найвищого рівня та проводити міжнародні змагання, – відзначив пан Жданов.

У словах Міністра є раціональне зерно, але, очевидно, він не володіє повною інформацією. Земельну ділянку, на якій має будуватися водний центр, свого часу екс-губернатор Валентин Хоптян намагався передати у відання одному з комунальних підприємств Тернопільської міської ради. Цей процес був завершений вже після Революції Гідності іншими людьми. Тим не менше, на частину цієї землі можуть претендувати неостанні люди нашого краю. А щоб мати кращий під’їзд, чому ж його не зробити за… бюджетні гроші? Не випадково обласний центр так легко погодився вкласти в цей проект кілька мільйонів гривень. На найближчій сесії міської ради планується виділити 7 млн. Загальна ж вартість проекту становитиме близько 20 млн. грн.

І, насамкінець, пан Жданов навідався на Кременеччину, де ознайомився з матеріально-технічною базою саночників та стрибунів з трампліна (в тому числі двоєборців). «Сподіваюся, що робочий візит Ігоря Жданова на Кременеччину допоможе вирішити проблеми, які на сьогоднішній день існують у наших спортивних базах», – написав у соцмережі начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Кременецької РДА Василь Петрук.

Очевидно, Міністр на Кременеччині теж пообіцяв певну допомогу. Водночас того ж дня у «білому домі», зустрічаючись зі спортивною громадськістю області, він повідомив, що ініціюватиме участь в Олімпійських іграх за державний кошт не всіх, хто завоював ліцензії, а лише тих, які реально претендуватимуть на нагороди. Решта можуть їхати власним коштом або залучивши спонсорів. Тут одразу варто нагадати, що кременецькі саночники та двоєборці є одними з кращих в країні, але їхні результати на світових змаганнях далекі від лідерських. Тому чи підтримуватиме держава ці види спорту, вкладаючи в їхню матеріальну базу, не відомо…


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
18 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше