Найсвіжіше:
• «Нива» уперше в історії виграла в «Чорноморця» на його полі • Концепцію покращення дорожнього трафіку презентували у Тернополі • Навчання студентів ЗУНУ за програмою академічних обмінів DAAD • На Тернопільщині планують створити геологічний заказник • Гороскоп на тиждень із 26 жовтня по 1 листопада 2020 року • Об’єкти «Великого будівництва» готують до відкриття • Листопаде листопаде, чи зустрінеш ти нас заморозками? • Водій маршрутки переїхав пенсіонерку – і знову сів за кермо • У Тернопільській громаді голосуються за проєкти «Громадського бюджету-2021» • Віктор Овчарук став керівником обласного перинатального центру «Мати і дитина» • Як пройшли місцеві вибори на Тернопільщині? • Українців очікує значне підвищення ціни на газ • Анонси газети «Номер один» від 28.10.2020 р. • Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю»
rss
Як тернопільська влада «воює» з місцевим бізнесом  

Опубліковано: 9 Лютого о 16:02IMG_3515

Чиновники міськради Тернополя останнім часом усе частіше заявляють про свою відкритість для місцевого бізнесу. Однак, здається, така «дружба» торкається не всіх підприємців. Приміром, родина тернопільських бізнесменів Шкарупів систематично піддається тиску з боку міської влади і шукає правди у судах.

Чиновники «зменшили» чужий магазин

До редакції «Номер один» звернулася родина тернопільських підприємців – Микола та Світлана Шкарупи, які розповіли, що їхній бізнес знищують тільки за те, що вони пішли проти системи.

Свого часу підприємці відмовилися давати хабара чиновникам міської ради. В «Ютубі» навіть гуляє відео, «злите» правоохоронцями, як працівник земельного відділу міськради прямим текстом говорить, що за поновлення договору оренди землі потрібно заплатити. За фактом вимагання хабара навіть було відкрито досудове слідство, яке до логічного завершення доведене так і не було. Натомість у мерії жорстко помстилися, демонтувавши один із магазинів родини Шкарупів. Тепер же виникла загроза, що така ж доля чекає ще один заклад підприємців – магазин «Христя», що знаходиться на Східному масиві на зупинці громадського транспорту. Подружжя звернулося у міськраду щодо продовження договору оренди землі, який у них закінчувався. У Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) під надуманими приводами їм відмовили, бо, виявляється, не було долучено якоїсь додаткової угоди, хоча така в інформаційній картці А-25-08 «Поновлення договору оренди землі», яку розробив земельний відділ міської ради, не передбачена.

 

В інформаційній картці А-25-08 «Поновлення договору оренди землі» умисно не вказано, що Законом «Про оренду землі» передбачено подання підприємцем проекту додаткової угоди для поновлення договору оренди землі. Таким чином створено корупційну схему, адже вимагати такий документ можна тепер лише за бажанням чиновників.

Що цікаво, пунктом 2 інформаційної картки встановлено «вичерпний перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, що передбачені законом, та вимоги до них». Але згодом виявляється, що цей перелік не зовсім вичерпний…  

За даними Тернопільської обласної громадської організації “Підприємці Тернопілля”

 

Згодом виконавчий комітет ухвалив рішення про демонтаж «Христі». Причому зносити хочуть об’єкт начебто як тимчасову споруду.

– Магазин «Христя» не є тимчасовою спорудою. У мене на руках є акт готовності об’єкта до експлуатації, який у тому числі підписав представник Тернопільської міської ради та інспекції архбудконтролю. В акті зазначено, що згідно з Державним класифікатором будівель і споруд, збудований об’єкт є капітальною, а не тимчасовою спорудою! – стверджує Світлана Шкарупа

Навчені гірким попереднім досвідом, підприємці звернулися до Феміди, і рішенням Господарського суду Тернопільської області від 13 червня 2016 р. за Світланою Шкарупою визнано право власності на нерухоме майно – торговий об’єкт загальною площею 34 кв. м на вулиці Протасевича. Тобто суд погодився з тим, що магазин «Христя» – капітальна споруда. Але мерія подала скаргу до Львівського апеляційного господарського суду, надавши додаткові, доволі сумнівні документи.

– Незважаючи на те, що, згідно з технічним паспортом на магазин, виданим міським бюро технічної інвентаризації (див. документ), і всіма іншими документами, будівля має площу 34 кв. м (з яких тільки торговий зал – 26,3 кв. м), а фундамент зроблено з залізобетонних конструкцій, юристи міської ради долучили до справи технічний висновок, в якому зазначається, що площа всього об’єкта начебто становить лише 25,57 кв. м. І це при тому, що за всі роки в «Христі» і підсобних приміщення жодних реконструкцій не виконувалось. Як магазин міг «всохнутись», не зрозуміло, – розповідає Микола Шкарупа. 

Відповідь на це запитання доволі проста: щоб об’єкт належав до тимчасових споруд, його площа має становити менше 30 квадратних метрів.

– Візуальним оглядом можна встановити, що стан конструкцій даної споруди задовільний. Згідно із п. 2 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зазначена споруда належить до тимчасових площею до 30 кв. м (торговий зал – 21,76, приміщення персоналу – 2,28 кв. м, санвузол – 1,53 кв. м) по зовнішньому контуру та виготовлена з полегшених конструкцій без фундаментів, закладених на глибину промерзання, – йдеться у висновку директора КП «Місто» Миколи Голяки. Додамо лише, що засновником цього комунального підприємства є Тернопільська міська рада…

 

Судами визнано та взято до уваги, що в Шкарупи С.П. є такі документи на збудований нею магазин, як зареєстрований «Акт готовності об’єкта до експлуатації» (на сьогоднішній день цей документ називається Декларацією про готовність об’єкта до експлуатації), який завірено печаткою та підписом міської ради, і Сертифікат відповідності, виданий інспекцією архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області.

Пунктом 9 статі 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що «зареєстрована декларація про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладання договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об’єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього».

 

«Червоні» лінії – для неугодних

Далі – більше. Юрист міської ради в апеляційній скарзі повідомляє, що магазин «Христя» знаходиться у межах «червоних» ліній, а тому розташування будь-яких об’єктів, будівель, споруд або їх частин тут не допускається.

– Якщо мій магазин «Христя», як стверджують у мерії, знаходиться в межах «червоних» ліній, тоді яким чином біля нього впритул до збудованої мною зупинки громадського транспорту ведеться будівництво іншого торгового об’єкта площею понад 100 кв. м? На сьогоднішній день у новобудові закладено фундамент, підведено воду, каналізацію, зведено стіни та накрито будівлю дахом. І все це зроблено, як зазначено в апеляційній скарзі, в межах «червоних» ліній, де будівництво заборонено. Якщо бути послідовним і дотримуватись букви закону, тоді цю будову теж потрібно демонтувати, але я подібного рішення міської ради не зустрічала, – говорить Світлана Шкарупа.

Дивує інше: яким чином магазин «Христя» опинився в межах «червоних» ліній? Адже, згідно з розпорядженням міського голови Тернополя від 25 лютого 2004 р. №135, затверджено Акт обстеження та вибору земельної ділянки під розташування зупинки громадського транспорту «вул. Протасевича» з об’єктом торговельно-побутового призначення СПД Світлані Шкарупі. В одному з пунктів Акта зазначено: «Земельна ділянка знаходиться в районі житлового масиву «Східний», частково в межах об’їзної дороги м. Тернополя, за межами зон регулювання забудови та за межами «червоних» ліній(!)».

У підприємців на руках є також сертифікат відповідності, в якому інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області засвідчує, що будівництво магазину на вул. Протасевича відповідає проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, та підтверджує його готовність до експлуатації.

 

Рішенням Тернопільської міської ради від 30 квітня 2009 року встановлено: «Після державної реєстрації договору оренди землі віднести земельну ділянку площею 0,250 га до земель житлової та громадської забудови».  

«Витягом з державного земельного кадастру про земельну ділянку» №НВ -6102878322016 (на спірну земельну ділянку) встановлено такі відомості: цільове призначення земельної ділянки площею 0,250 га – «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі»; категорія земель – «Землі житлової та громадської забудови»; відомості про обмеження земельної ділянки – «Відомості про обмеження використання земельної ділянки, встановлені порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року №1051, не зареєстровані». Тобто цей офіційний документ є доказом, що будь-яких обмежень щодо будівництва на земельній ділянці немає, що також підтверджує  ст. 38 Земельного кодексу України: «До земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування».

 

На переконання родини Шкарупів, у діях службових осіб Тернопільської міської ради, міського відділу держархбудконтролю та КП «Місто», які надали до Львівського апеляційного господарського суду «дивні» документи, міститься кримінальне правопорушення. Тернопільським відділом поліції ГУНП  в області проводилась перевірка щодо цих фактів, але за її результатами до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості не вносились. Лише за наполяганням слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду ці відомості 4 січня 2017 року було внесено до ЄРДР. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – ст. 356 КК України, яка зазначає: «Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку вчинення будь-яких дій, якими була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника». Цей злочин карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 3 місяців…

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: ,Новини
29 Жовтня
28 Жовтня
27 Жовтня
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше