Найсвіжіше:
• Його вважали безвісти зниклим, однак суд врахував докази, вивчив свідчення побратимів та визнав Героя із Тернопільщини загиблим • На зведення індустріального парку у передмісті Тернополя потрачено понад 120 млн грн • Терасні дошки: що це і як правильно обрати • Реанімаційні заходи не дали результату: в лікарні помер воїн з Тернопільщини • Врятувати життя немовляті з Тернопільщини не змогли: після жахливої аварії та місяць боротьби за життя зупинилося серце шестимісячної дитини • На Кременеччині підбили підсумки футзального сезону-2023/24 (+фото) • У національному парку на Тернопільщині двоє чоловіків зрубали чотири акації (+фото) • Кіберполіція викрила шахрая з Тернопільщини, який збирав гроші під виглядом лікування військових • Частина жителів Тернополя сьогодні залишаться без світла • Батьки померли в дитинстві: на війні загинув 19-річний військовий з Тернопільщини • Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень
rss

Як пройшли місцеві вибори на Тернопільщині?


Опубліковано: 28 Жовтня 2020р. о 9:26


Розірвані бюлетені, перерви у процедурі голосування, недопуск спостерігача на ДВК та… побиття поліцейського

Близько 45% виборців Тернопільщини взяли участь у голосуванні 25 жовтня. Спостерігачі фіксували процедурні порушення, спроби видачі бюлетенів без паспорта, недопуск спостерігача на засідання ДВК, публічне знищення бюлетеня. ДВК села Онишківці отримала бюлетені з номером іншої дільниці, через це двічі призупиняла процедуру голосування. Про це повідомили представники Громадянської мережі «Опора», поліції та міграційної служби на пресконференції 26 жовтня.

Порушення у день голосування

На виборчій дільниці у селі Онишківці на Шумщині комісія отримала бюлетені для голосування за кандидатів у депутати до Шумської міської ради та за кандидатів на посаду міського голови з надрукованим номером виборчої дільниці села Залізці. Таким чином двічі за день на дільниці було призупинено процедуру голосування, щоби вирішити це питання. У результаті було прийнято рішення погасити бюлетені з помилковим номером дільниці і виборцям видавати лише два бюлетені з виборів до Тернопільської обласної та Кременецької районної рад. Через це на дільниці виникла конфліктна ситуація. Один із виборців, який прийшов голосувати на дільницю й отримав лише два бюлетені, обурився. Він вказав, що прийшов на місцеві вибори громади, але не отримав очікуваних бюлетенів. Спочатку цей чоловік хотів покинути приміщення для голосування разом з отриманими бюлетенями. Спостерігач «Опори» зробив зауваження щодо цього, і працівник поліції не дозволив виборцю покинути дільницю. Після цього виборець публічно порвав бюлетені, – повідомила координаторка спостереження Громадянської мережі «Опора» за виборами у Тернопільській області Ольга Галушка.

Були зафіксовані два випадки видачі бюлетенів без пред’явлення виборцем паспорта. Після зауважень спостерігачів на цих виборчих дільницях такі порушення не повторювались. У селі Підгайчики Теребовлянського району члени комісії, які організовували голосування виборців за місцем перебування, повернулися на дільницю за 20 хвилин до закриття, хоча мали прийти до 19.00. Члени комісії таку затримку пояснили тим, що для організації голосування кожного виборця витрачали близько пів години.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі «Опора» у Тернопільській області Ольга Мазаєва розповіла, що у день голосування отримала повідомлення від різних суб’єктів виборчого процесу про недопуск спостерігачів на засідання ДВК. Зокрема, спостерігача «Опори» не допустили на підсумкове засідання дільничної виборчої комісії у Чорткові. Ця особа викликала поліцію, а також написала скаргу до Чортківської міської територіальної виборчої комісії щодо неправомірних дій членів ДВК. ТВК задовольнила скаргу й ухвалила постанову, в якій зобов’язала ДВК допустити спостерігача на засідання. Той повернувся на ДВК, але його знову не впустили. Він удруге викликав поліцію та вдруге написав скаргу до Чортківської міської ТВК з проханням скласти протокол за статтею 212-18 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У селі Нижбірок Гусятинського району на виборчій дільниці місцевий житель завдав тілесних ушкоджень поліцейському при виконанні службових обов’язків, повідомив керівник пресслужби обласної поліції Сергій Крета. За попередніми даними, чоловік у стані алкогольного сп’яніння зайшов на дільницю після її закриття, правоохоронець попросив його покинути приміщення. Чоловік поводився неадекватно, по телефону покликав на допомогу сина з товаришем. Родич напав на  працівника поліції. Після нанесення тілесних ушкоджень зловмисники втекли з місця злочину. Поліцейському надали меддопомогу. Правоохоронці розшукали нападників та доправили їх до відділення поліції. Наразі слідчі надають правову оцінку діям цих зловмисників.

«Європейська солідарність» перемогла в області…

На момент підписання газети до друку ще не були відомі офіційні результати місцевих виборів на Тернопільщині. Користуючись дружніми стосунками з багатьма політичними силами, нам вдалося отримали результати паралельного підрахунку голосів. І хоча дані трішки різняться в тієї чи іншої партії та й ці цифри не є остаточними і можуть змінитися, але загальну політичну картину області вже нині можна намалювати.  

За попередніми даними, лідером до Тернопільської обласної ради з показником 22,65% є партія «Європейська солідарність». На призових другому і третьому місцях із незначним відривом розміщуються партії «Свобода» (15,86%) та «За майбутнє» (14,47%). Трішки недотягує до десяти відсотків пропрезидентська партія «Слуга народу» (9,98%). Також мали би подолати прохідний 5-відсотковий бар’єр «Батьківщина» (8,80%) та «Довіра» (близько 6%). І наразі не долають цього бар’єра Радикальна партія (4,54%) і «Голос» (4,4%).

За такого розкладу буде цікавою боротьба за крісло голови обласної ради. Теоретично цю посаду мав би обійняти представник партії, яка виграла виборчі перегони. Очевидно, цим кандидатом мав би стати перший номер списку «Європейської солідарності» Степан Барна. Амбіції на голову мають і перші номери списків «За майбутнє» – діючий нардеп Іван Чайківський, та «Свободи» – екснардеп Михайло Головко. Та вже зараз очевидно одне: домовлятися партіям так чи інакше доведеться. А враховуючи непрості стосунки між усіма трьома претендентами, це буде зробити досить складно.

…А «Свобода» – у Тернополі

У Тернопільській міській раді може утворитися монобільшість, як це було в 2010-15 роках, коли більшість сформували депутати з однієї політичної сили – ВО «Свобода». Цього разу партія Олега Тягнибока не зуміла здобути прихильності більше половини виборців (за попередніми даними у них 39% голосів тернополян). Однак у «свободівців» є сателіт – партія «Порядок. Відповідальність, Справедливість» (9,22%), яка має стати «ручною» для свого «старшого брата» і їхнього керівника. У міську раду точно зайдуть депутати з «Європейської солідарності» (15,87%). А от щодо двох інших партій, представники яких можуть отримати мандати, то тут поки все висить на волосині. У «Сили людей» показник поки 5,48%, а в «За майбутнє» – 5,04%, і тут при підсумковому підрахунку голосів усе може статися як в одну, так і в іншу сторони. Зважаючи, що «Сила людей» може стати єдиною справді опозиційною силою до монобільшості, то її, ймовірно, на фініші виборів при підрахунку голосів спробують різними шляхами (в тому числі і впливом на міський тервиборчком), не пустити у раду. 

Надал – не міський голова більшості

Що стосується виборів голови Тернопільської міської об’єднаної громади, то тут переміг «свободівець» Сергій Надал, який уже третю каденцію керуватиме обласним центром. І хоча остаточних підрахунків ще немає, але вже сьогодні можна говорити, що він отримав приблизно 73 відсотки довіри тернополян. Багато його противників здивовані і не можуть зрозуміти, як міським головою може бути людина, яку обирають за принципом  «краде, але щось робить». Тут спрацювали політтехнологи Надала та тернополяни, які перед вікнами бачать бруківку й екопарковку, натомість не усвідомлюють, що з іншого боку на їхній прибудинковій території збираються будувати висотку. Але, як кажуть, кожен народ має ту владу, на яку заслуговує, тому маємо ще п’ять років жити з теперішньою владою.

У штабі Сергія Надала потирають руки, заявляючи про його безперечну підтримку тернополянами, але, правду кажучи, він став мером меншості. Адже до виборчих бюлетенів внесено 178 965 виборців з Тернополя і 10 сіл, які входять до складу Тернопільської міської об’єднаної громади, а за Надала проголосували близько 60 тисяч. Тобто він став мером для третини тернополян. Хоча самолюбство Надала має зігрівати той факт, що в 2010 році за невідомого більшості тернополянам податківця проголосували 25 988 осіб (27,4%), а в 2015-му він отримав довіру в 48 911 виборців (57,9%). Щоправда, як у першому випадку, так і в другому явка виборців була значно більшою.

Віталій Попович

 

ЦИФРА: 44,68% склала явка виборців Тернопільщини на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

За даними Центральної виборчої комісії

 

Тернопільська обласна рада

Склад: 64 депутати

«Європейська солідарність» – 22,65% (19 депутатів)

«Свобода» – 15,86% (13 депутатів)

За майбутнє» – 14,47% (13 депутатів)

«Слуга народу» – 9,98% (8 депутатів)

«Батьківщина» – 8,80% (7 депутатів)

«Довіра» – 6% (4 депутатів)

За даними паралельного підрахунку голосів

 

Тернопільська міська рада

Склад: 42 депутати

«Свобода» – 39% (22 депутати)

«Європейська солідарність» – 15,87% (9 депутатів)

«Порядок. Відповідальність, Справедливість» – 9,22% (5 депутатів)

«Сила людей» – 5,48% (3 депутати)

«За майбутнє» – 5,04% (3 депутати)

За даними паралельного підрахунку голосів

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
19 Березня
18 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше