Найсвіжіше:
• Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщині по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду
rss

Як народними засобами вилікувати запальний процес


Опубліковано: 16 Вересня 2019р. о 10:45


За прогнозами синоптиків, невдовзі, хоч і на нетривалий період, на Тернопіллі та загалом в Україні знизиться температура, випадуть дощі. Після цього начебто знову потеплішає, але вже ближче до жовтня осінь раптово та повноцінно вступить у свої права. Кліматичні перепади, наша повільна адаптація від теплої пори року до холодної, проливні дощі та сильні вітри можуть суттєво підвищити небезпеку, хоча вона є в усі пори року, захворіти кожному з нас на запальні процеси.

Ця недуга є захисною реакцією організму, котра може переходити у свою протилежність, справляючи шкідливий вплив на організм. У випадку запалення спостерігаються характерні зовнішні прояви: почервоніння, припухання (набряк), підвищення температури тіла, біль, розлад функцій. Запалення супроводжується посиленим припливом крові до ураженого місця. Провідна роль у боротьбі з запаленням належить опірності організму.  Лікувати ці недуги можна не лише хімічними препаратами. Як стверджує наш позаштатний консультант – медик і валеолог Галина Кожій, запальні процеси до снаги побороти і народними засобами з використанням лікарських рослин.

– Пані Галино, якими народними методами  можна домогтися ліквідації запалення без використання хімічних засобів?

– Протизапальну дію виявляють рослини, що містять поліфенольні сполуки, флавоноїди, рутин, вітаміни, мікроелементи та інші компоненти. Лікувальна дія комбінації лікарських рослин спрямована насамперед на нормалізацію основних фізіологічних процесів у організмі, підвищення його опірності.

Поєднанням протизапальної дії лікарських препаратів рослинного походження з іншими природними методами лікування (вода, повітря, світло, їжа) можна в більшості випадків домогтися ліквідації запалення без використання хімічних засобів.

– Чи можете порекомендувати якийсь засіб як протизапальний, антимікробний, болезаспокійливий і протинабряковий саме для лікування цієї недуги?

– Для цього рекомендую використовувати настоянку бруньок тополі чорної, берези бородавчастої та осики звичайної. Свіжі бруньки треба залити 40-відсотковим спиртом етиловим у співвідношенні 1:5, настоювати 2 тижні, щоденно струшуючи, профільтрувати. Приймати по 10-20 крапель у ложці води 3-4 рази на день за 20 хв до вживання їжі.

Дітям молодшого віку готують відвар: 1 столову ложку суміші подрібнених бруньок залити 200 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настоювати 4 год, процідити. Приймати по 1-2 чайні ложки 3-4 рази на день за 20 хв до вживання їжі.

Препарати бруньок згубно діють на патогенні стафілококи та стрептококи.

Як протизапальний засіб, що замінює саліцилову кислоту, рекомендують таку суміш: суцвіття з приквітками липи серцелистої – 10 г; плоди малини звичайної – 10 г; трава гадючника в’язолистого – 10 г; кора верби білої – 10 г; плоди ганусу звичайного – 20 г. Столову ложку суміші залити 300 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настоювати 1 год у закритому посуді. Пити упродовж дня ковтками. Дорослим і старшим дітям залежно від віку дають по 1/3-1 склянці на день за кілька прийомів. Грудним дітям дають по 1-2 чайні ложки відвару 3-4 рази на день.

– А які з лікарських рослин використовують для підвищення опірності організму під час запалення?

– Я можу порекомендувати два способи для підвищення опірності організму саме за цієї недуги:

  1. Сік трави подорожника великого із жмихом. Листки подорожника пропустити через м’ясорубку, змішати з медом у співвідношенні 1:1. Приймати по 1 чайній – 1 столовій ложці 3 рази на день за 15 хв до вживання їжі. Виявляє протизапальну, бактеріостатичну, протиалергічну, ранозагоювальну дію. Посилює репаративні процеси хромосомного апарату клітин, зменшує токсичність хіміопрепаратів, проявляє захисну дію на кров.
  2. Протизапальну дію, що перевищує дію індометацину, виявляє ехінацея пурпурова. Полісахариди ехінацеї при запальних процесах є сильними активаторами макрофагів, гранулоцитів та лімфоцитів, підвищують захисні функції організму та імунітет. При бактеріальних захворюваннях сприяє фагоцитозу. Як протимікробний засіб ефективна при лімфаденіті, гангрені, ниркових захворюваннях тощо. Препарати ехінацеї призначають при вірусних захворюваннях, особливо при грипі, герпесі, віспі, поліомієліті. Їх застосовують при хронічних захворюваннях аутоімунного характеру (ревматоїдному артриті, гепатиті, нефриті) та в дерматології (екзема, псоріаз тощо). Настоянку свіжого кореня ехінацеї пурпурової (аптечний препарат) давати з розрахунку по 1 краплі на кожний рік життя дитини 3-4 рази на день. За умови тяжкого стану хворого давати дітям старшого віку через кожні 2 год (до 60-100 крапель на добу).

Перебіг запального процесу залежить від його інтенсивності та поширення. Він може супроводжуватись загальними явищами: погіршенням самопочуття, гарячкою, втратою апетиту тощо. Це відбувається в тому разі, коли розвинулось нагноєння або запалення виникло в життєвоважливих органах (печінка, нирки, легені, серце тощо).

Олесь Миколайчук

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше