Найсвіжіше:
• У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото)
rss

Як народними засобами вилікувати лімфаденіт


Опубліковано: 21 Грудня 2019р. о 10:27


Причиною цієї недуги – запалення лімфатичних вузлів – є проникнення мікроорганізмів (стафілококів, стрептококів), ток­синів та продуктів розпаду тканин із вогнищ первинного ураження (інфіковані рани, натертості на шкірі) у лімфатичні вузли, розташовані вздовж лімфатичних судин. У лімфатичних вузлах (їх майже 700) відбувається фільтрація лімфи. Затриму­ються, наприклад, порошинки, що потрапляють з повітрям у легені, а також часточки клітинних мембран, шматочки різних тканин, які, надійшовши у кров, могли б спри­чинити закупорювання кровоносних судин. У лімфатичних вузлах затримується і знешкоджується багато хвороботворних мікробів та їхніх токсинів. Звичайно, уражаються найближчі до місця гнійного запалення лімфатичні вузли. Якщо запальний процес виник на руці, уражаються ліктьові та пахвові вузли, на нозі – підколінні та пахові. Підщелепні й привушні лімфатичні вузли уражуються, коли гнійний процес локалізується на обличчі, в ротовій порожнині, шийні — якщо на голові. У тяжких випадках температура тіла значно підвищується, прискорюється пульс, з’являється сильний біль. Порушується функція хворого органа. Після ліквідації місцевого вогнища інфекції вузли швидко зменшуються, болючість зникає. У деяких випадках збільшення вузлів може бути тривалим, наприклад, при лейкозі та інших захворюваннях крові, системних хворобах сполучної тканини. Вилікувати початкові форми лімфаденіту можна й народними засобами, – стверджує наш позаштатний кореспондент, медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, з чого слід розпочати лікування запалення лімфатичних вузлів?

– Передусім треба ліквідувати основне вогнище інфекції.

Ураженій частині тіла забезпечити спокій та накласти зігрівальний компрес або сухе тепло.

Призначити загальне лікування. Упродовж 2 тижнів 1 раз на день на хворого одяга­ють сорочку, намочену в гарячому відварі трави гуньби сінної, загортають вовняною ковдрою і кладуть у ліжко на 1 –  1,5 год. За цей час хворий на лімфаденіт встигне добре пропотіти.

Замість відвару трави гуньби сінної для обгортання можна використовувати відвар кори дуба звичайного.

– Що з народних засобів можете порекомендувати як пом’якшувальний та знеболювальний засіб від цієї недуги?

– Таким засобом може бути капуста білокачанна. Знімають верхнє листя, промивають, вирізують грубі частини. Опускають на декілька секунд у воду температу­ри, що не вища за 60°С, потім витягають з води і знову опускають. І так 3 – 4 рази. Листок висушують рушником і накладають на уражені ділянки, бинтують. Коли лист потемніє, процедуру повторюють, беручи новий листок.

Для компресів при лімфаденіті рекомендують таку суміш: насіння льону звичайного – 20 г; трава буркуну лікарського – 20 г; листки мальви чорної         — 10 г; листки алтеї лікарської – 10 г. Дві столові ложки суміші залити 300 мл води, кип’ятити 5 хв на малому вогні. Компреси накладати 3 – 4 рази на день.

На припухлі лімфатичні вузли накладають припарки з потовченого насіння льо­ну звичайного з молоком, кореня живокосту лікарського, розвареного до стану каш­ки у воді або молоці, печену цибулю.

Для розсмоктування запалення використовують лікарські пов’язки з суміші по­товченої трави рути запашної із сіллю. Подібну дію має лікарська пов’язка з відвару або кашки листків підбілу звичайного.

– Які з цілющих трав і їхніх сумішей застосовують для лікування лімфаденіту як протиалергійні та протизапальні засо­би?

– Під час запалення лімфатичних вузлів з цією метою призначають такі дві суміші. До складу першої із них входять такі компоненти: листки кропиви дводомної – 50 г; трава споришу звичайного – 50 г; трава медунки лікарської – 50 г; трава хвощу польового – 25 г; слань ісландського моху – 25 г. Столову ложку суміші залити 250 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні. Приймати по 30 – 70 мл (залежно від віку хворого) 3 – 4 рази на день через 1 – 2 год після вживання їжі.

До складу другої суміші входять: листки горіха волоського – 20 г; трава череди трироздільної – 20 г; трава фіалки триколірної – 20 г. Столову ложку суміші залити 300 мл води, витримати 15 хв на водяній бані. Випити до 1 склянки настою упродовж дня.

Дітям як протизапальний засіб, що підвищує захисні функції організму та імунітет, діє антимікробно, сприяє фагоцитозу, призначають настоянку свіжого кореня ехінацеї пурпурової (аптечний препарат). Дають по 1 краплі на кожен рік життя дитини З рази на день з невеликою кількістю води.

– У народі подейкують про корисність для лікування запалення лімфатичних вузлів кульбаби, меду й лимону?

– І не тільки. У разі збільшення лімфатичних вузлів рекомендують 1 чайну ложку коренів та трави кульбаби лікарської залити 200 мл окропу, настояти 1 год, процідити. Прий­мати по 30 – 50 мл 4 рази на день за півгодини перед вживанням їжі.

У народній медицині під час запалення лімфатичних вузлів використовують по­рошок яєчної шкаралупи з медом та соком лимона. Відповідно до віку дитини дають від 0,5 до 2 г порошку на день.

Їжа повинна бути щадною і досить калорійною. До дієти слід включати вівсяну та ячмінну каші, пророслу пшеницю, відвар вівса з медом або сироваткою.

Добре діє і такий перевірений часом засіб. Чорну редьку помити, у коренеплоді зробити ямку, покласти в неї 1 столову ложку подрібненого свіжого хрону, залити медом і спекти у духовці. Вранці з’їдати по 1 чайній –  1 столовій ложці суміші, в обід та на вечерю –  по 1/2 – 1 десертній ложці. Курс лікування триває 10 діб.

Для профілактики лімфаденіту необхідно своєчасно лікувати садна, рани, натертості шкіри, що виникли внаслідок тривалих механічних подразнень.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше