Найсвіжіше:
• Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря 
rss

Як народними засобами вилікувати глаукому?


Опубліковано: 21 Жовтня 2019р. о 12:28


У цьому випуску тижневика «Номер один» продовжуємо висвітлювати лікування цілющими травами очних захворювань. Глаукома – хронічне захворювання очей із постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску, що супроводжується атрофією зорового нерва та звуженням поля зору. Зниження зору зумовлене загибеллю функціональних елементів сітківки та зорового нерва. Під час приступу глаукоми раптово виникає дуже сильний біль в очах та голові, спостерігаються нудота, іноді блювання, загальне нездужання. Рогівка стає тьмяною, зіниця широка, сильно знижується гострота зору. Через кілька днів приступ минає, але згодом знову повторюється. Захворювання нерідко переходить у хронічну форму з постійним підвищенням внутрішньоочного тиску. При хронічній застійній глаукомі хворі скаржаться на незначний біль в очах та голові, райдужні кола при погляді на віддалене джерело світла, зниження гостроти зору. Вилікувати цю недугу можна й народними засобами, стверджує наш позаштатний консультант – медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, мабуть, лікування цього захворювання як і всіх інших слід розпочинати із впорядкування раціону харчування хворого на глаукому?

– Беззаперечно. Для цього призначають дієту з обмеженням кількості рідини, солі, екстрактивних речовин та м’яса. З раціону хворого вилучають міцний чай, каву, шоколад. До їжі додають висівки (1-2 чайні ложки залити окропом на 1 год). Їх можна приймати з вареними сливами натще для запобігання запору. При глаукомі корисний сік журавлини.

Треба не допускати підвищення кров’яного тиску, особливо припливу крові до голови, зокрема, не перегрівати дитину на сонці, не піднімати важких предметів, уникати різких рухів, емоційного перенапруження тощо.

– На що найперше слід звернути увагу при лікуванні цієї недуги?

– Основне завдання лікування – знизити внутрішньоочний тиск. Під час приступу глаукоми призначають гарячу ножну ванну, п’явки на скроні (1-2 штуки), проносні засоби, клізми. Всередину дають заспокійливі засоби.

– Які знеболювальні засоби з лікарських трав, а можливо, і їхніх сумішей можете запропонувати вживати хворим різного віку для лікування цього захворювання?

– У період гострого приступу глаукоми як знеболювальний засіб дітям віком після 13 років рекомендують настій трави горицвіту весняного: 1 столову ложку залити 200 мл окропу, настояти упродовж півгодини, процідити. Приймати по 1 столовій ложці три рази на день перед споживанням їжі. Порошок трави горицвіту весняного призначають у таких дозах: дітям віком до 6 місяців – 0,03 г, від 6 місяців до 1 року – 0,05 г, 2 роки – 0,1 г, 3-4 роки – 0,15 г, 5-6 років – 0,2 г, 7-10 років – 0,3 г, 11-14 років – 0,4 г, старшим за 15 років і дорослим – 0,5 г за один прийом. Перед цим слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Дітям старшого віку і дорослим готують настій трави сокирок польових: 1 чайну ложку залити 200 мл окропу, настояти півгодини, процідити. Приймати по 1 столовій ложці три рази на день перед вживанням їжі.

– Що слід вживати для зниження внутрішньоочного тиску?                                        

– Для цього використовують свіжий сік трави сону розкритого. Сік змішати з медом у пропорції 1:1. Приймати по 1/2-1 чайній ложці 1-2 рази на день перед вживанням їжі, запиваючи теплим молоком (подразнює слизову оболонку шлунка). Можна використовувати пропущену через м’ясорубку траву або її настій: 1 чайну ложку сировини залити 200 мл холодної води, настояти 12 год, процідити. Приймати по 1/2-1 столовій ложці три рази на день упродовж 2 місяців дітям старшого віку після консультації з лікарем. Користуватися треба обережно, не перебільшуючи дози.

У народній медицині використовують профільтрований свіжий сік ягід суниць лісових із цукром (до 10% цукру від об’єму соку). Закапують по 1-2 краплі теплого соку в кон’юнктивальний мішок.

Валеріана лікарська виявляє заспокійливу та спазмолітичну дію, нормалізує кровообіг: 1 десертну ложку подрібнених кореневищ із коренями залити 200 мл холодної перевареної води, настояти 12 год, процідити. Приймати по 1-2 столові ложки три рази на день. Дітям молодшого віку дають по 1 чайній ложці три рази на день.

Знижує кров’яний тиск, поліпшує кровообіг головного мозку трава барвінку малого. Використовують при головному болю, спричиненого надмірним внутрішньочерепним кровопостачанням: 1 столову ложку трави залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв. Приймати по 1 столовій ложці три рази на день. Давати дітям віком після 12 років.

При атрофії зорового нерва рекомендують настоянку насіння головатеня звичайного: 1 г настояти на 100 мл 40% спирту етилового. Приймати по 10-20 крапель три рази на день. Дітям молодшого віку готують відвар: 1 чайну ложку насіння залити 200 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настояти 20 хв. Пити по 1 чайній ложці три рази на день перед споживанням їжі.

Настій або настоянка квіток та листків зайцегуба п’янкого сприяє зниженню внутрішньоочного тиску, підвищує гостроту зору. Для приготування настою 20 г сировини залити 200 мл води, витримати на водяній бані в закритому посуді 15 хв, охолодити впродовж 45 хв при кімнатній температурі, процідити. Приймати по 1 чайній – 1 столовій ложці 3-5 разів на день перед вживанням їжі. Настоянку (1:10) на 70-відсотковому спирті етиловому приймають по 15-20 крапель 2-3 рази на день перед споживанням їжі. Рекомендують дітям старшого віку та дорослим. Зберігати в захищеному від світла місці.

– У народі подейкують про цілющість для лікування цієї недуги маточкового молока.

– І мають у цьому рацію! У комплексі з іншими засобами при глаукомі призначають маточкове молочко (аптечний препарат). Приймають під язик по 1/2-1 таблетці три рази на день за 45 хв перед вживанням їжі упродовж 2-3 тижнів.

При глаукомі рекомендують робити очні ванни, промивати очі водою з соком алое деревовидного (1/2 чайної ложки соку на склянку теплої води).

За наявності припливів крові до голови призначають збуджувальні компреси на живіт та збуджувальні обгортання литок, ножні парові ванни, обливання водою колін та стегон.

Критерієм стабілізації процесу є зникнення світлобоязні, блефароспазму, сльозотечі, нормалізація внутрішньоочного тиску, відсутність патологічного збільшення ока.

Олесь Миколайчук

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше