Найсвіжіше:
• У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води
rss

Як народними засобами можна вилікувати невроз


Опубліковано: 28 Лютого 2018р. о 11:09


Невроз – це тимчасовий розлад нервово-психічної діяльності, що виникає у разі тривалої психічної травми, зокрема стресу та нервової виснажливості. У наш складний соціально-економічний період цю недугу час від часу відчуває ледь не кожен. Фахівці розрізняють загальний та системний неврози.

До загальних неврозів належать істерія, невроз нав’язливого стану, страху (острах темряви, розлучення з близькими, страх перед конкретними людьми), депресивний невроз (загальне пригнічення, усамітнення, відчуття власної неповноцінності), іпохондричний невроз (хворобливе зосередження уваги на неприємних відчуттях).

До системних неврозів зараховують невротичне заїкання, невротичні тики – різноманітні автоматичні рухи (моргання, зморщування лоба, облизування губ, посмикування головою, плечима, покашлювання тощо). З часом вони можуть перетворюватись на нав’язливі. Спостерігаються розлад сну, відсутність апетиту, нічне нетримання сечі.Як лікувати цю недугу народними засобами, нам порадить наш консультант – медик і валеолог Галина Кожій.

-Пані Галино, яке слід здійснювати лікування народними методами захворювання на невроз?

-Лікування має бути комплексним з урахуванням загального стану хворого.

Під час лікування неврозу слід звернути увагу на режим харчування. Не можна давати дитині кави, міцного чаю.

У разі виснаження нервової системи треба пити виноградний сік до 100 мл 3 рази на день за 1 год перед вживанням їжі упродовж 1-1,5 місяця. Корисно їсти абрикоси.

Морквяний та селеровий соки сприяють відновленню діяльності нервових клітин, їх п’ють по 1-2 столові ложки 3 рази на день за 30 хвилин перед вживанням їжі (до 100 мл на добу). При неврозі корисний буряковий сік.

-Що можна використати з народної медицини як заспокійливий та зміцнювальний засіб?

-Як заспокійливий та зміцнювальний засіб призначають увечері пити гарячу воду з медом (1 столову ложку меду та сік 0,5 лимона на склянку води). Можна з’їсти 1 чайну – 1 десертну ложку меду.

Дитині призначають риб’ячий жир, природні препарати кальцію і фосфору. Багаті на кальцій та фосфор соєве борошно, толокно, зелень петрушки, цибуля, капуста, маслини, персики сушені, жовтки яєць.

Якщо хвора на цю недугу дитина швидко стомлюється, рекомендують пити перед їдою настій трави шавлії лікарської (1 столову ложку залити 200 мл окропу, настояти 1 год, процідити та додати за смаком мед).

-Що може становити основу лікування від цієї недуги?

-Одним із основних методів лікування неврозів та невротичних станів є психотерапія.У запобіганні та лікуванні неврозів і неврастенії нарівні з психотерапією велику роль відіграє режим. При цьому не слід нехтувати такими простими прийомами, як обтирання прохолодною водою до поясавранці та теплою – увечері, ранкова гімнастика та вечірні прогулянки на свіжому повітрі, ножні теплі ванни перед сном. Треба заборонити читання та розумову працю перед сном. Добре діють спокійна музика або одноманітні звуки (стукіт метронома, імітація шуму дощу).

-Які суміші трав можна застосувати при лікуванні неврозу?

-Як заспокійливий засіб при неврозах використовують суміш лікарських рослин із таких компонентів: трави вересу звичайного – 40 г; трави собачої кропиви серцевої – 30 г; трави сухоцвіту багнового – 30 г;  кореневища з коренями валеріани лікарської – 10 г.

Столову ложку суміші залити 250 г окропу. Настояти упродовж 2-3 годин у закритому посуді в теплому місці.

Можна також застосувати ще одну суміш. До її складу входять такі компоненти: трава собачої кропиви  серцевої – 40 г; шишки хмелю звичайного – 20 г; трава м’яти перцевої; кореневища з коренями валеріани лікарської – 20 г; корені солодки голої – 20 г.

Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, настояти 45 хв у закритому посуді. Приймати по 1/3 склянки 2 рази на день за 20 – 30 хв перед вживанням їжі теплим.

-Яким має бути догляд за хворим на один із проявів неврозу – неврастенію?

-Неврастенія – це нервове виснаження, зумовлене перевтомою або тривалим впливом травмівних чинників. При неврастенії з’являються постійний головний біль, відчуття тяжкості у голові. Неврастенія проявляється такими ознаками: швидка перевтома, чутливий сон, надмірна реакція на шум, спеку, яскраве світло тощо. Такі діти легко збуджуються, з труднощами засинають. З віком симптоми неврастенії можуть ослаблюватись, якщо цьому сприяють життєві обставини.

Догляд за хворим на цю недугу та загалом на невроз залежить від психічного стану людини. Хворі на невроз дуже чутливі і, звичайно, бурхливо реагують на будь-який прояв нещирості. Важливо бути доброзичливим, намагатися допомогти. Але не слід впадати у крайнощі – допускати надмірну фамільярність. Спокійна розмова із хворим на цю недугу посилює ефект ліків, водних процедур. Важливо своєчасно помітити зміни в стані хворого (стурбованість, пригнічення, зажуру, розгубленість), з’ясувати причини їх та в міру можливості усунути. У жодному разі не варто фіксувати уваги хворого на проявах недуги, проте неприпустимо й ігнорувати скарги. Адже що раніше розпочати лікування, то швидше настане одужання.

-А які ще можна дати поради людям, котрі захворіли на цю недугу? Можливо, їм треба дотримуватись якогось певного режиму?

-Уранці та ввечері хворому на невроз рекомендовано приймати контрастний душ. Щоденно на ніч ставити збуджувальний компрес на живіт протягом 1 місяця.Хворий на невроз повинен регулярно прогулюватися на свіжому повітрі.Рекомендують рано лягати спати, бажано в один і той самий час. Не слід дивитися перед сном фільми жахів, телепрограми або читати чи слухати аналогічного змісту книги та історії.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше