Найсвіжіше:
• Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку
rss

Як народними методами лікувати запаморочення


Опубліковано: 21 Травня 2018р. о 16:53


Запаморочення – відчуття хворим обертання його самого або оточуючих предметів, провалювання, падіння, нестійкості підлоги.

Воно є симптомом багатьох хвороб, зокрема синдрому Меньєра, лабі­ринтиту та інших захворювань внутрішнього вуха, енцефаліту, порушення мозкового кровообігу, струсу та контузії мозку, пухлин мозку, мозочкових порушень. Нерідко запаморочення приєднується до вегетативних порушень, неврастенії, істерії. Запамо­рочення буває при недокрів’ї, іноді при глистах. У разі сильного запаморочення хворий втрачає здатність зберігати рівновагу тіла. Приступи запаморочення тривають від кількох хвилин до кількох годин. Як пра­вило, воно супроводжується нудотою, блюванням, підвищеною пітливістю, зміною частоти пульсу, коливанням тиску. Ця недуга також може виникнути від руху, пов’язаного з колиханнями тіла (на­приклад, під час хитавиці на морі), або під час швидкого обертання на каруселях. Нервове, істеричне запаморочення виникає у разі виснаження, надмірних душев­них зворушень. Лікування запаморочення можна здійснювати і народними засобами, але проводять залежно від причини, що призвела до цієї недуги, стверджує наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, яку першу допомогу слід надати хворому при приступі запаморочення?

– При таких приступах хворому треба забезпечити повний спокій. А вже після цього необхідно  за допомогою різних народних засобів залежно від того, яка недуга призводить до запаморочення, її лікувати.

– Що би Ви порекомендували дати хворому при синдромі Меньєра?

– При синдромі Меньєра призначають щадну, переважно молочно-рослинну дієту. Під час приступу на голову слід накласти холодний компрес, зігріти ноги, розтерти їх, аби кров відтягти від голови.

При симптомокомплексі Меньєра, неврозі рекомендують таку суміш: трави собачої кропиви серцевої – 20 г; кореневища з коренями валеріани лікарської – 10 г; плодів кмину звичайного – 20 г; плодів фенхелю звичайного – 20 г. Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані упродовж 15 хв. Приймати по 1/4 – 1/3 склянки 3 рази на день теплим.

При хворобі Меньєра також використовують траву льонку звичайного: 1 столову ложку залити 200 мл води, довести до кипіння, настояти 3 год. Пити по 1/2 склянки вранці та ввечері. Дітям віком до 7 років давати по 1 чайній – 1 столовій ложці на прийом.

– А якщо до запаморочення людини призводять припливи крові до голови?

– Якщо причиною запаморочення є припливи крові до голови, треба класти хворого так, аби голова була вище за тулуб, застосовувати прийоми для відпливу крові від голови.

Щоденно робити парові ванни для ніг по 15 – 20 хв, після яких гомілки та стегна облити прохолодною водою. На ніч накласти збуджувальне обгортання гомілок. Зранку зробити обтирання всього тіла водою кімнатної температури. Час від часу приймати сидячі ванни температури 25 – 27 °С тривалістю 15 хв.

– До запаморочення може призвести і запор?

– Він є однією з причин запаморочення, особливо це стосується дітей дошкільного віку. При запорі треба ставити клізми. Після яких хвора людина  швидко виходить із запаморочення.

– Чи варто для виведення людини зі стану запаморочення застосовувати масажі, розтирання тощо?

– Навіть рекомендовано у таких випадках робити масаж шиї, розтирання лоба та скронь, розминання та розтирання рук і ніг, грудей і спини змоченими холодною водою руками. Корисно також здійснювати повертання голови і тулуба. Іноді полегшення настає після кількох ковтків холодної води. При хронічних запамороченнях рекомендують ходити босоніж, особливо по траві.

– А що треба робити, коли запаморочення зумовлене недокрів’ям?

– Якщо запаморочення зумовлене недокрів’ям, треба нахилити голову хворого, а коли він лежить, то опустити її нижче, аби кров прилила до голови. Відтяжне ліку­вання в цьому разі проводити недоцільно. Рекомендують обмивати верхню частину тіла водою температури 22 – 25 °С.

– Які ще народні засоби ефективні при лікуванні запаморочення?

– При запамороченні призначають лавандову олію по 2 – 5 крапель на цукор 2 рази на день, настоянку трави рути запашної (1:5) на 40% спирті етиловому по 10 – 12 крапель 2 рази на день. Дітям віком до 10 років готують настій трави рути запашної: 1 чайну ложку залити 300 мл перевареної води кімнатної температури, настояти 8 год, процідити. Давати по 20 – 50 мл 3 – 4 рази на день перед вживанням їжі.

На Прикарпатті подрібнене листя рути змішували з олією і по декілька крапель вживали при запамороченні.

Зменшує запаморочення відвар трави буквиці лікарської: 1 столову ложку зали­ти 250 мл води, настояти упродовж 1 год, прокип’ятити 10 хв на малому вогні, охолодити, проціди­ти. Приймати по 30 – 60 мл 4 рази на день перед вживанням їжі.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше