Найсвіжіше:
• 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових
rss

Як народними методами лікувати асцит


Опубліковано: 25 Березня 2019р. о 9:05


Асцит – це водянка черевної порожнини, скупчення транссудату (бідної на білки рідини) в ній. Водянка – не самостійна хвороба. Ця недуга виникає внаслідок різних захворювань, зокрема хвороб серця та кровоносних судин, які супроводжуються серцевою недостатністю II-III ступеня, печінки та системи ворітної вени, підшлункової залози, нирок, легенів, а також кровотворних органів. Найчастіше асцит розвивається повільно. Раптова його поява свідчить про гострий процес. Хворі на цю недугу скаржаться на збільшення живота, задишку. У випадку накопичення в животі великої кількості рідини він стає розтягненим. Шкіра напружена, блискуча. Перебіг асциту залежить від того, яка хвороба його спричинила. За значного асциту хворі потребують постільного режиму, а то й госпіталізації. Лікувати цю недугу можна і народними методами, стверджує наш позаштатний консультант – медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, як і в лікуванні інших недуг, розпочнемо з обмежень у харчуванні. Які харчі Ви радите не вживати хворим на асцит?

– У харчовому раціоні хворих на водянку варто обмежити кількість солі та рідини. Призначають дієту з достатнім вмістом білків та солей калію (сухофрукти, овочі, печена картопля, курага, яблука). Корисні гарбузи, петрушка, лимони, хрін, виноград, селера, буряки, часник, горіхи, інжир, овес, ячмінь.

Пункцію живота при асциті призначають лише за значного порушення роботи серця й органів дихання. Проте видалення великої кількості рідини може сприяти розвиткові важких ускладнень. До того ж, якщо не усунути причину патології, рідина знову накопичуватиметься.

– Як у такому лікуванні застосовувати сечогінні засоби?

– Сечогінні засоби використовують обережно. До сильних препаратів належить трава аврану лікарського: 1 чайну ложку залити 200 мл окропу, настояти 2 год. Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день. Доза розрахована для дорослих і дітей, що старші за 12 років. Після прийому настою з’являються водянисті випорожнення, об’єм живота на деякий час значно зменшується. У декого пронос супроводжується болем у животі (у цьому разі траву треба призначати через день або зовсім відмінити).

Відвар кореня бузини трав’янистої виявляє сильну сечогінну дію, стимулює видільні функції інших органів. Чайну ложку кореня залити 200 мл теплої води, настояти 1 год, довести до кипіння, прокип’ятити упродовж 5 хв на малому вогні. Приймати по 1-2 столові ложки 2-3 рази на день. Дають дітям віком після 7 років.

Траву дроку красильного використовують при захворюваннях печінки, жовтяниці, асциті: 1 столову ложку залити 400 мл окропу, уварити до 1/3 від початкового об’єму. Пити по 1 столовій ложці через 2 год, поки не почне виділятися сеча. Такі прийоми повторювати через день. Дітям молодшого віку призначають з обережністю, зменшуючи дозу.

За застійних явищ у печінці як жовчогінний та сечогінний засіб використовують настій трави золотушника звичайного: 1,5 столової ложки залити 250 мл окропу, настояти 2 год. Приймати по 1/4 склянки 4 рази на день.

До сильних сечогінних засобів належить петрушка городня. 400 г кореня петрушки нарізати, залити молоком та поставити у не надто гарячу піч. Молоко має пряжитися, а не кипіти. Приймати по 1-2 столові ложки через 1 год.

Дітям молодшого віку призначають суміш кореня петрушки городньої та зерна ячменю звичайного. Беруть по 2 столові ложки сировини, заливають 2 л води, варять 20 хв на малому вогні. До відвару додають по 1 столовій ложці квіткових кошиків ромашки лікарської, листків ліщини звичайної і стовпчиків із приймочками кукурудзи звичайної. Знову кип’ятять 10 хв на малому вогні, проціджують. Пити треба по 25-50 мл 3 рази на день перед вживанням їжі.

При водянці плевральної порожнини порошок насіння моркви змішують із медом в однакових пропорціях. Приймають по 1 чайній ложці 4-5 разів на день.

– А які настої трав варто застосовувати для лікування хвороб печінки, що супроводжуються асцитом?

– Для лікування хвороб печінки, що супроводжуються цією недугою, використовують настій плодів жостеру проносного: 1,5 столової ложки залити 200 мл перевареної води, настояти 8 год. Випити за два прийоми – уранці та ввечері (доза залежить від віку хворого). За допомогою проносного засобу можна регулювати випорожнення, завдяки чому обмежується надходження токсичних речовин із кишечника в печінку.

– У народі стверджують, що при лікуванні водянки корисні свічки, клізми, гарячі компреси, потогінні засоби. Чи це справді так?

– Справді, при водянці дуже корисні свічки та клізми, особливо з відвару кореневища півників болотяних: 1 чайну ложку сировини залити 300 мл окропу, кип’ятити 5 хв на малому вогні, процідити. Кількість відвару для клізм залежить від віку хворого.

Накладання гарячих компресів на праве підребер’я зменшує венозний застій у печінці та в ділянці, що кровопостачається ворітною веною.

Якщо водянка виникає внаслідок захворювань нирок, використовують потогінні засоби. Добре діє постільна парова ванна, після якої тіло обтирають водою температури 22-23 С.

– Які народні засоби Ви можете порекомендувати для зменшення водянки?

– Для зменшення водянки можу порекомендувати суміш із таких компонентів, як: кореневище вовчуга польового; трава горицвіту весняного; листки берези бородавчастої. Усі – по 25 г. Столову ложку суміші залити 200 мл окропу, настояти 2 год. Пити ковтками упродовж дня.

Ефективний для зменшення водянки і компрес із листків берези бородавчастої. Хворого вкладають у ліжко, на живіт кладуть товстий шар листків берези, накривають теплою ковдрою і дають пити потогінний чай. Для його приготування треба взяти по 10 г квіток бузини чорної та суцвіть із приквітками липи серцелистої. 1,5 столової ложки суміші залити 200 мл окропу, кип’ятити до 2 хв на малому вогні. Випити гарячим за один раз. Дітям віком до 8 років дозу зменшити удвічі.

Зменшує накопичення рідини при асциті прийом порошку листків подорожника великого. Давати по 3-5 г порошку, добавляючи в їжу.

Для визначення кількості рідини у тканинах поряд з іншими показниками вираховують співвідношення вжитої і виділеної упродовж доби рідини.

З цією ж метою хворого раз на 4-5 діб зважують уранці натще після спорожнення кишечника й сечового міхура. Хворим з асцитом щодня вимірюють обвід живота.

Лікують водянку залежно від причини, що призвела до її розвитку.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше