Найсвіжіше:
• Зрізав 11 дерев акації та ясена у заповіднику: за незаконну порубку відповідальність нестиме житель Борщівщини (+фото) • Цифрова революція в складському обліку: як онлайн-системи трансформують бізнес • Новий законопроєкт, бронювання та відстрочки: якою буде мобілізація у квітні • Помер відомий тернопільський тренер, котрий виховав багатьох чемпіонів України • Молодик зі Зборівщини поцупив з рахунку сусідки 20 тисяч гривень • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання
rss

Як лікуватися народними засобами від бронхіту?


Опубліковано: 5 Грудня 2017р. о 15:45


Є захворювання, через яке, за статистикою, люди найчастіше звертаються за допомогою до лікаря. Однією з таких недуг є бронхіт – запальне захворювання нижніх дихальних шляхів. Причини його можуть бути найрізноманітніші: бактерії, віруси та найпростіші застуди. Саме в перехідні періоди пір року, в тому числі й нинішній – з осені на зиму, бронхіти набувають значного поширення. З ними успішно можна боротися як традиційними, так і народними методами, стверджує валеолог і медик Галина Кожій.

– Пані Галино, який найпростіший народний засіб можна застосувати для лікування бронхіту?  

  – Для лікування цієї недуги дуже важливо створити оптимальний режим харчування. Полегшують відхарку­вання напої з медом, малиною, відвари плодів шипшини коричної, липового цвіту. Дають 1 столову ложку меду на склянку гарячого молока, готують відвар плодів шипшини з липовим медом. Корисні: відвар 2 суплідь інжиру в склянці молока; слизисті відвари з вівса та ячменю; плоди журавлини звичайної з медом; гоголь-моголь (жовтки яєць розтерти з цукром, давати натще). Добре діє також суміш горіхів з медом. Лісові або волоські горіхи потовкти, змішати з медом. Чайну ложку суміші залити 70 мл перевареної води і пити невеликими ковтками. Лікування, як у традиційній медицині, призначають залежно від періоду хвороби.

– Який  протизапальний та пом’якшувальний засіб можна застосувати при трахеїті й бронхіті?

– Для цього використо­вують плоди калини звичайної з медом у співвідношенні 1:2. Кип’ятити на водяній бані 10 хв. Приймати по 1 чайній – 1 столовій ложці 4-5 разів на день з теплою водою

Протизапальну та відхаркувальну дію виявляє суміш соку редьки чорної з медом (1:2). Вживати по 1 чайній – 1 столовій ложці 3-4 рази на день протягом 3-5 діб. Або можна редьку дрібно порізати, покласти в каструлю і засипати цукром. Пекти 2 год, процідити. Давати дітям молодшого віку по 1-2 чайні ложки, дорослим і старшим дітям – удвічі більшу дозу 3 рази на день перед їдою і на ніч упродовж 3-4 діб.                                                                                                  

  – А які відхаркувальні і дезінфікуючі народні засоби Ви рекомендуєте при цій недузі?

  –  Як  відхаркувальний та дезінфікуючий засіб, а також для розрідження харкотиння призначають суміш такого складу: корені алтеї лікарської, корені солодки голої, плоди ганусу звичайного, листки шавлії лікарської, бруньки сосни звичайної. Усі компоненти – по 20 г. Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані терміном 10 хв. Настояти до прохолодження і процідити. Приймати по одній чверті – одній третині склянки ковтками 3-4 рази на день теплим.

– Чи доцільно під час гострого та хронічного бронхіту використовувати інгаляції? Якщо так, то із застосуванням яких народних засобів?                                                                     

– Під впливом інгаляцій минають або зменшуються запальні процеси, краще виділяється харкотиння, поступово зменшується кашель, поліпшується загальний стан. Під час гострого та хронічного бронхіту можу порекомендувати такі способи інгаляцій.

Перший із них: половину цибулини ріпчастої або часнику посівного натерти на тертці, віджати через 2-3 шари марлі. Одержаний сік розвести двома ложками води. На інгаляцію брати 10 -15 мл розчину.

Другий спосіб: одну частину тертого хрону змішати з 5 частинами настоянки кореня перста­чу прямостоячого (1:5) на 40% спирті етиловому. Суміш настояти 10 хв у закритому посуді, процідити. На інгаляцію брати 10-20 мл суміші. Інгаляції робити не пізніше 18-ї години, бо фітонциди хрону збуджують нервову систему.                                                                  

Третій із них: одну частину тертого хрону змішати з 5 частинами настоянки кореня перста­чу прямостоячого (1:5) на 40% спирті етиловому. Суміш настояти 10 хв у закритому посуді, процідити. На інгаляцію брати 10—20 мл суміші. Інгаляції робити не пізніше 18-ї години, бо фітонциди хрону збуджують нервову систему. Ще при гнійному бронхіті рекомендують інгаляції 5-відсоткового водно-спиртового розчину прополісу.

– Тим, чиє дитинство було 25-30 років тому, добре відомі парові інгаляції. Чи варто їх застосовувати?  

–  Такі інгаляції рекомендують робити хворим 1 раз на день перед сном упродовж 3-5 діб, починаючи від дітей після 7 років. Парові інгаляції роблять за наявності болісного кашлю. Картоплю миють і варять у щільно закритій каструлі. Воду зливають і, не знімаючи кришки, на картоплю кладуть 1-2 столові ложки трави чебрецю звичайного або м’яти перцевої. Кришку залишають ледь відкритою. Дитину накривають з головою ковдрою і через отвір, що лишився, вона вдихає гарячу пару.

– Які ще народні засоби можна застосувати для подолання бронхіту?

– При бронхіті треба часто полоскати горло та промивати ніс відваром бруньок сосни звичайної, трави чебрецю звичайного, шавлії лікарської або квіткових кошиків нагідок лікарських. 

Олесь Миколайчук 


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше