Найсвіжіше:
• Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги • Сучасні моделі музичних центрів: що пропонують покупцям відомі бренди • 28-річний військовий з Тернополя Дмитро Линва терміново потребує допомоги! • Підтвердилося найгірше: під час виходу з Авдіївки загинув матрос з Тернопільщини • На Тернопільщині водій не врахував погодних умов та злетів у кювет (+відео) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Стали відомі результати перших матчів другого кола наймасштабніших на Тернопільщині футбольних змагань
rss

Як боржникам не втратити субсидію


Опубліковано: 11 Липня 2017р. о 10:09


У наступному опалювальному періоді громадяни, які мають заборгованість за комунальні послуги, не можуть претендувати на субсидію. Допомогу не призначатимуть, допоки споживач не сплатить борг чи укладе угоду про його реструктуризацію.

Станом на 30 червня субсидії на житлово-комунальні послуги в області отримують 192 тис. домогосподарств. Для 180 тис. сімей проведено перепризначення на наступний період. Ще 1470 заявникам відмовлено у перепризначенні. Однією з причин є наявність боргу за комунальні послуги терміном понад два місяці. Наразі в області налічується близько 8 тис. таких осіб.

Згідно з законодавством, якщо сім’я, яка отримує субсидії, має заборгованість більше, ніж за два місяці за будь-яку з комунальних послуг, то на наступний термін субсидія автоматично не перепризначається.

Боярський– Але це не є проблемою, тому що людина має два місяці, протягом яких вона може розрахуватись за послугу, пред’явити відповідний документ органам соціального захисту і в подальшому отримати субсидію, – пояснює директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський. – Немає значення, коли саме виникла заборгованість. Якщо станом на 1 травня вона не погашена, то заявнику потрібно провести відповідні дії. Зокрема, він має два місяці з моменту отримання повідомлення про заборгованість, щоб погасити її. У такому випадку субсидія перепризначається з 1 травня.  Якщо людина пропустить цей термін (два місяці), то наступна субсидія буде призначена з місяця звернення, але лише після погашення заборгованості.

Борг може виникнути з кількох причин. Перша – він з’явився ще перед опалювальним періодом та призначенням субсидії і переходить з місяця в місяць аж по сьогоднішній день. Другий випадок – коли людина не сплатила обов’язкової плати. Третій – коли не оплатила за використані понад норму послуги. Відомо, що субсидія призначається у межах норми. Якщо людина використовувала послугу більше, ніж передбачено, то мала платити свої кошти.

– Достатньо погасити цей борг в обслуговуючій організації або укласти договір про реструктуризацію і подати довідку в органи соцзабезпечення, – каже Вадим Боярський.

Не обов’язково, щоб інформація про заборгованість надійшли абоненту до 1 травня – періоду дії субсидії. Це може бути і середина чи кінець червня. Головне, не пропустити два місяці з моменту отримання повідомлення.

Сума боргу може бути різною – від кількох гривень до кількох тисяч. І вона не впливає на процедуру призначення чи розмір допомоги. Важливим є сам факт його наявності.

Перевірити, призначено субсидію у наступному періоді чи ні, громадянин може самостійно.  Якщо у квитанції за червень допомога не нарахована, людині потрібно звернутися до обслуговуючої організації та управлінь соціального захисту для перевірки наявності боргу.

Крім того, громадян закликають активніше подавати заяви на монетизацію невикористаних субсидій. Наразі в ограни соцзахисту звернулося лише 13 тис. осіб, а це 10% від очікуваної кількості. Загалом передбачається, що монетизацію зекономлених субсидій проведуть для 135 тисяч  жителів області на суму 143 млн. грн.

Загалом обслуговуючі організації повернули до бюджету понад 514 млн. грн. невикористаних сум субсидій. Вони подали в органи соціального захисту списки отримувачів допомоги, яким має бути виплачена частина невикористаних послуг готівкою.

Громадяни повинні звернутися в органи соцзахисту за місцем проживання, написати заяву і вказати свій розрахунковий рахунок в банку або вибрати інший механізм виплати – через пошту. Особи отримають монетизовану виплату за зекономлені субсидії після 1 вересня. Максимальна сума за зекономлені 100 м3 газу і 150 кВт електроенергії становить 695 грн., підкреслив Вадим Боярський.

Кошти надходитимуть не на спецрахунки, а в якості соціальної виплати. У заяві людина повинна вказати реквізити власного рахунку. Якщо у неї його нема, вона може відкрити в банку соціальну картку. Користуючись поштовим відділенням, заявнику потрібно вказати лише свою адресу.

Наразі в області активно триває процедура перепризначення субсидії. Станом на 30 червня опрацьовано 83% справ. Найбільша кількість перепризначень у Тернополі – 43 тис., а також у Підгаєцькому та Теребовлянському районах.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше