Найсвіжіше:
• У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП
rss

Віктор Забігайло, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»: «Реальна децентралізація»


Опубліковано: 25 Жовтня 2018р. о 17:24


Стелс-успіхи влади в проведенні реформ, що затягнулися вже на четвертий рік, починають нагадувати недобудову. Якщо вдатися до алегорії – порівняти проведення реформ зі зведенням будинку, то на місці забудови ми побачимо план-схему, в якій вказано, хто будує, початок і дату завершення будівництва.

Архітектурний проект, крім зведення коробки будівлі, передбачає підключення електроенергії, води, газу, каналізації, вентиляції, інших комунікацій. Все це, аж до введення в експлуатацію, супроводжується відповідними спеціалістами…

Перед тим, як розпочати аналізувати найбільш «успішну» реформу влади – децентралізацію, хотілось би спершу згадати про найбільший економічний шок цього тижня – ціна на газ. Із першого листопада заплатимо на 23% більше: по 8,5 тисяч гривень за тисячу кубів.

Чому влада переконує українців – без цього кроку державу чекав би дефолт? І – ніяких надій на більші пенсії чи взагалі соцвиплати.

То що ж порахували «реформатори» в цьогорічному бюджеті?

І чому так тривожно оцінюють знавці фінансовий рік 2019?

Прийнятий на тижні депутатами Верховної Ради в першому читанні проект бюджету на наступний рік – дефіцитний. Тобто, згідно з документом, ми і далі будемо жити в борг.

Однією з вимог Революції гідності була передача влади на місця. Цей принцип дозволяє оперативно вирішувати багато питань, які в першу чергу відносяться до економіки, гуманітарної політики, охорони правопорядку, можливості розпоряджатися земельними ресурсами. Рекомендації розвиватися в цьому напрямку були представлені й зі сторони Венеціанської комісії. Принцип децентралізації добре зарекомендував себе і в багатьох країнах Європи.

Децентралізація впроваджується, але ефект поки що невеликий. У рамках цієї реформи в Україні вже створено 753 об’єднані територіальні громади (ОТГ), в яких проживає 6,5 мільйони людей (станом на 10 липня 2018 року). За рамками реформи перебуває ще 35 мільйонів громадян України.

Так, нелегко впроваджувати реформу в такій важкій економічній ситуації, в яку потрапила Україна. Фактично, автором нинішньої реформи з децентралізації є один із лідерів партії «Основа» Володимир Полочанінов. Але сьогодні – це результат «селекції» бездарних чиновників, які погрузли в безкарній корупції.

Щодо діяльності місцевих керманичів, якось згадаємо в іншій статті, а поки хай вітають у вишиванках один одного зі святами та ювілеями, бравуючи, хто з них успішніший.

Безперечно, реформа децентралізації залишається вкрай актуальною, але, на жаль, в ході її проведення проявляється багато недоліків, допускається чимало помилок, як у плануванні, так і в процесі реалізації на місцях.

«Успіхи» децентралізації Тернопільська область відчула в 2018 році, після передачі функцій фінансування до місцевих бюджетів.

Зокрема, поетапна медична реформа, яка передбачає ущільнення районних лікарень і скорочення медперсоналу під виглядом оптимізації. Тобто на 17 районів і місто поки що тільки 3 госпітальні округи – Тернополі, Кременці та Чорткові, які також будуть фінансуватися з місцевого бюджету, який, за словами прем’єр-міністра, просто «переповнений грошима». Так, доречно сказати «баба з воза – коням легше».

І все це в Тернопільській області, де якість доріг приблизно на 50% не придатна до нормального транспортного сполучення. А між багатьма населеними пунктами досі є ґрунтове покриття.

Сьогодні в Україні 37 лікарів на 10 000 населення. Цифри відповідають європейським, але в цю кількість лікарів включені викладачі, керівники, наукові співробітники, що виключено при подібному підрахунку в інших країнах. Тобто за фактом нам не потрібно скорочувати медперсонал. Необхідно впровадити економічну мотивацію медичних працівників, шляхом впровадження страхової медицини з паралельним збереженням безкоштовної для малозабезпечених верств населення. Залучати лікарів «першої лінії» в спеціальні програми, покращувати їх освітній рівень, умови роботи, підвищувати імідж професії.

А за фактом навпаки ми отримали відтік професійних лікарів за кордон, просто масове звільнення або перепрофілювання. У них немає жодної мотивації працювати далі в системі охорони здоров’я.

Невже такі «успіхи» нас чекають в системі освіти та культури?

Тернопільська влада в один голос твердить, що головною і єдиною причиною всього цього скорочення і переформатування є недостатнє фінансування. Але чи так це насправді? Можливо, кошти просто не доходять до одержувача?

Найстрашніше те, що процес руйнування активно триває під гаслом «Ефективні реформи».

27 років чекали на реформу місцевого самоврядування, а отримали повне руйнування того, що було створено попередніми поколіннями, без будь-якої альтернативи.

Лідер партії «Основа» Сергій Тарута представив «Доктрину збалансованого розвитку країни» на зустрічі в Тернополі зі студентами та викладачами юридичного факультету ТНЕУ. У ній ідеться про принципово нову траєкторію економічного зростання України до 2030 року. Адже основою держави є правильна економічна політика, здатна забезпечити високий рівень життя громадян.

Закінчуючи статтю, не хочеться проводити паралелі з центральною бібліотекою на Майдані Небесної сотні в Тернополі, зводити яку почали більше двадцяти років тому і кожна влада передає наступній як довгобуд. І якщо не потрапить цей проект у господарські руки, то депутати-«ресторатори» зроблять з народного проекту розважальний заклад…

Інколи хочеться висловити все, що відчуваєш, про що думаєш, але це поки що не приводить ні до чого доброго. Мовчати не буду, стараюсь у своїх статтях донести свою позицію.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше