Найсвіжіше:
• На Тернопільщині вперше за останні кілька десятиліть відбулися офіційні змагання з кінного спорту • Лікар-невролог Марія Шкробот: «У світі близько 50 мільйонів людей хворіють на деменцію, найпоширенішою формою якої є хвороба Альцгеймера» • Тереболянська «Нива» – краща футбольна команда області • За 30 років в Україні вкрали 5 мільйонів гектарів землі • ТОВ «Тернопільелектропостач» – нова компанія на ринку електроенергії • Щодо ситуації із виявленими печатками ДВК в Тернопільській ТВК, розповів Ігор Процик • «Нива» уперше в історії виграла в «Чорноморця» на його полі • Концепцію покращення дорожнього трафіку презентували у Тернополі • Навчання студентів ЗУНУ за програмою академічних обмінів DAAD • На Тернопільщині планують створити геологічний заказник • Гороскоп на тиждень із 26 жовтня по 1 листопада 2020 року • Об’єкти «Великого будівництва» готують до відкриття • Листопаде листопаде, чи зустрінеш ти нас заморозками? • Водій маршрутки переїхав пенсіонерку – і знову сів за кермо • У Тернопільській громаді голосуються за проєкти «Громадського бюджету-2021» • Віктор Овчарук став керівником обласного перинатального центру «Мати і дитина» • Як пройшли місцеві вибори на Тернопільщині? • Українців очікує значне підвищення ціни на газ • Анонси газети «Номер один» від 28.10.2020 р. • Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька»
rss
Віктор Овчарук: «Велосипед винайдений уже давно і він ефективно працює в усіх розвинутих країнах Західної Європи та Америці, а нам необхідно вдало переймати їхній досвід»

Опубліковано: 5 Жовтня о 18:12У кінці вересня в місті Любліні (Республіка Польща) відбувся VI Конгрес ініціатив Східної Європи. Тернопільську делегацію представляли: голова обласної ради Віктор Овчарук, ОДА – Степан Барна, голова Теребовлянської об’єднаної територіальної громади Сергій Поперечний, депутат обласної ради Володимир Болєщук. Окрім Тернопільщини, з України участь у роботі зібрання взяли представники органів місцевого самоврядування Вінницької, Харківської, Волинської, Львівської областей.

IMG_0134Необхідно зазначити, що Конгрес – міжнародний форум. Про проблеми Центрально-Східної Європи тут говорять науковці, політики, громадські діячі, культурологи з Молдови, Казахстану,  Франції, Австрії, Грузії, Румунії, Словаччини, Росії та Німеччини. Конгрес ініціатив Східної Європи об’єднує спеціалістів-практиків у сфері транскордонної співпраці, спрямованої на суспільний розвиток, а також він є платформою для діалогу представників культури, освіти, мистецтва, органів державної влади, місцевого самоврядування.

У рамках форуму відбулися дискусії восьми програмних ліній:децентралізація влади, інноваційність, політика та безпека, наука й освіта, моделі примирення.
VI Конгрес проходив у межах діяльності Центру східних компетенцій – програми, реалізованої Люблінським воєводством. Завданням Центру є створення мереж та ініціювання нових заходів, спрямованих на формування нової якості у сфері співробітництва. Цьогорічний конгрес пройшов у програмі  святкування 700-річчя надання місту Любліну Магдебурзького права.

Гостей форуму  вітав Славомір Сосновскі, маршалек Люблінського 

воєводства: «Нашим спільним завданням є подальше співробітництво у галузі науки, культури, інновацій, яке продовжиться в економічній сфері та обміном досвідом з нашими партнерами зі Сходу”.

Цьогоріч основна увага була спрямована на перспективи розвитку Центральної і Східної Європи, проблеми малих міст і сільських районів із врахуванням потреб їх мешканців. Запрошені гості дізналися про місцеві  ініціативи Польщі, зокрема Любліна та   сусідніх країн. У зв’язку з численними загрозами,  яких зазнає сучасна Центрально-Східна Європа, важливе місце у програмі зайняла тема “Політика і безпека”. Багато уваги під час форуму приділялося також інноваціям, які не лише дозволяють реалізовувати зазначені завдання у швидший, дешевший та ефективніший спосіб, а й значно поліпшують якість щоденного життя громадян. На цьогорічному Конгресі розглядалося чимало питань, пов’язаних з наукою, освітою, культурою, туризмом, мобільністю громад, демократичними цінностями. У межах Конгресу пройшли Міжнародна біржа грантодавців  та обговорення  джерела транскордонного грантового фінансування місцевого розвитку і можливостей співпраці чиновників та громадських ініціатив.
“Це надзвичайно важливо та корисно для нашої держави загалом та місцевих громад зокрема, – вважає Віктор Овчарук, – оскільки наше суспільство перебуває у стані реформування. Проводячи реформу місцевого самоврядування, ми нічого нового не придумуємо. «Велосипед винайдений уже давно і він ефективно працює в усіх розвинутих країнах Західної Європи та Америці, а нам необхідно вдало переймати їхній досвід, який може бути прийнятним до наших умов та реалій”.

Голова обласної ради взяв участь у панельній дискусії «Створення мережі міжнародного співробітництва органів місцевого самоврядування». “Залучення новоутворених об’єднаних територіальних громад області до мережі міжнародного співробітництва органів місцевого самоврядування сприятиме завершенню реформи децентралізації та підвищенню ефективності управління територіями», – сказав Віктор Овчарук та підкреслив: «Тема панельної дискусії є досить актуальною у плані обговорення шляхів реформування місцевого самоврядування України та його адаптації до вимог європейського адміністративного простору, розвитку міжнародного співробітництва на місцевому рівні. За таких умов допомога більш розвинутих в економічному та соціальному плані країн набуває для нас великого значення, не тільки відкриваючи можливості отримати додаткові ресурси для власного розвитку, а й наближуючи нашу державу до світових інтеграційних процесів, зокрема європейських, переймаючи й апробуючи досвід цих країн».
У зазначеній панельній дискусії участь в обговоренні взяли президент Фонду менеджерських ініціатив Павло Прокоп, віце-маршалек Люблінського воєводства Кшиштоф Грабчук і мер Теребовлі Сергій Поперчний.  

Під час Конгресу очільник обласної ради провів робочу зустріч із маршалком Люблінського воєводства Славоміром Сосновскі, під час якої сторони обговорили напрямки можливої співпраці між регіонами. У ході зустрічі досягнуто домовленості щодо підписання попередньої угоди про співпрацю у листопаді під час проведення тижня інновації в Любліні.  Ще одну угоду Тернопільська рада планує підписати із Люблінським музеєм. Віктор Овчарук побував у ньому та розмовляв з директором музею Катериною Мєчковською. Планується, що угодою буде передбачено реалізацію історичних проектів від найдавніших часів. Зокрема, археологічні та історичні проекти від Черняхівської культури та Київської Русі до періоду Другої світової війни; етнографічні, мистецькі та літературні проекти. «Підписання таких угод не лише відкриє дорогу культурно-історичним пам’яткам Тернопільщини у Європу, а й додасть нам необхідного досвіду в реалізації спільних проектів», — підсумував голова обласної ради.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
30 Жовтня
29 Жовтня
28 Жовтня
27 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше