Найсвіжіше:
• Історія успіху молодої бізнес-леді Надії Шликової: від безробітної до власниці рекламної агенції • «Ощадбанк» знизив ставки за іпотечними кредитами • На Зборівщині голова виборчої дільничної комісії шахраювала з коштами • Дві платіжки за газ об’єднають на одному аркуші • Адмінреформа: гарячі точки на Тернопільщині • Син поранив власного батька, перев’язав рану і… залишив помирати • У Копичинцях дружина чоловіка відбивала кулаками • Архів УПА із криївки в Кордишеві оформили у вигляді унікальної книги «Бандерівська скриня» • В Україні з’явиться електронний паспорт громадянина • На «Кубку Пушкарів» розіграють 150 тисяч • Засновники Українського реєстру донорів кісткового мозку: «Для нас надзвичайно важливо, щоб у реєстрі були українці, адже ми генетично споріднені і шанс на збіг стовбурових клітин більший» • Екскерівник «Тризуба» отримав орден • У Чорткові капітально відремонтують дорожню розв’язку біля костелу • ГОРОСКОП • Людина-легенда Тернопілля Ярослав Бенза: робота радійника й поезія – це дві жінки, яким він служив усе життя • Вдова загиблого у ДТП чемпіона світу Світлана Пушкар: «Після смерті чоловіка я не придумувала сину казок, що тато на небі або полетів у космос. Не хочу спотворювати реальність про смерть!» • «Маємо чимало прогалин, котрі згодом можуть призвести до повної руйнації галузі охорони здоров’я у краї» • В Андрія Горбатюка є розлади психіки, але що відбулося у ніч вбивства тату-майстрині, він розумів та може нести відповідальність (ВІДЕО) • Зменшено плату за обслуговування мереж при відсутності споживання газу • Масові заворушення на Тернопільщині: вся правда про ймовірне перебування українців евакуйованих з Китаю у санаторії «Медобори» • Анонси газети «Номер один» від 19.02.2020 р. • Головний поліцейський області Олександр Богомол: «Як мені пропонували посаду начальника ГУНП, радився з дружиною, казав їй, яка це відповідальність, ми не зможемо вже піти у нічний клуб потанцювати, як раніше це робили» • Акушер-гінеколог Олег Данилюк: «Назвати причину, чому з’являється фіброміома матки у жінок, досі не можливо» • Легендарний воротар Федір Бокач: «Молодий футболіст у «Цукровику» мав половину зарплати віддати, це мене розізлило, і я більше в команду не повернувся» • У справі Віталія Гнатишина, якого побили до смерті, поставлено крапку: суддя оголосив суворий вирок (ВІДЕО)
rss
Віктор Овчарук: «Обласна рада зацікавлена у раціональному використанні надр»

Опубліковано: 18 Жовтня о 15:47 

Про це голова обласної ради наголосив під час роботи традиційної науково практичної конференції «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування», яка відбувається у Трускавці, що на Львівщині.

«Надрокористування – архіважливе питання, – зазначив Віктор Овчарук. – Адже йдеться про пожвавлення одного з основних секторів економіки держави загалом і Тернопільщини зокрема – створення нових робочих місць, надходження до державного та місцевих бюджетів. При прийнятті рішень з питань надрокористування обласна рада враховує думку місцевих територіальних громад та зацікавлена у раціональному використанні корисних копалин, правильному і швидкому механізмі проходження документів, поданих підприємцем для отримання дозволу на відповідне спецкористування, розвитку соціальної інфраструктури на місцях, оперативному отриманні інформації щодо потенційного надрокористувача тощо». Віктор Овчарук загострив увагу на встановленні ефективного контролю за надрокористуванням та недопущенні нелегального використання природних багатств. «Тернопільська обласна рада стоїть на позиції оперативності розгляду дозвільних документів для отримання погоджень надрокористувачами та передачі їх у Державну службу геології та надр України, – наголосив очільник обласної ради. Проте є багато спецдозволів, які не працюють. Їх потрібно анульовувати і виставляти на аукціон, знаходити інвестора. Органи місцевого самоврядування готові співпрацювати з надрокористувачем, який буде вкладати кошти і візьме на себе соціальні зобов’язання перед місцевими громадами, буде проводити георозвідку, ставити на державний баланс ті надра, які будуть вивчені і розвідані. Такі приклади спільної співпраці у нас вже є. Депутати Тернопільської обласної ради першочергово ідуть назустріч тим надрокористувачам, які укладають з місцевими громадами угоди про соціально-економічне партнерство». Для покращення ситуації у сфері надрокористування, легалізації використання надр, спрощення та децентралізації дозвільних процедур, ефективного контролю за використанням корисних копалин тернопільська делегація винесла на розгляд такі пропозиції: з метою створення єдиної актуалізованої бази даних про родовища та прояви корисних копалин України організувати проведення їх інвентаризації спеціалізованими геологічними підприємствами; для активізації процесу легалізації використання надр забезпечити оперативний розгляд документів, які подаються суб’єктами господарювання для одержання спеціалізованих дозволів; опрацювати механізм виконання вимог Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” при погодженні дозволів на спеціальне водокористування землевласникам і землекористувачам, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, тощо.

– Важливим питанням, на нашу думку, є проведення роботи спільно з Держгеокадастром України щодо ініціативи внесення змін до земельного законодавства про порядок відчуження земельних ділянок, які перебувають у приватній власності чи користуванні, для потреб, пов’язаних з видобуванням корисних копалин, запаси яких затверджені в установленому порядку, – наголосив Віктор Овчарук. – А також заборони вилучення земельних ділянок, на яких є затверджені запаси корисних копалин, для цілей, не пов’язаних з користуванням надрами».

У конференції також взяли участь депутат Богдан Яциковський та начальник відділу з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної політики, природокористування та земельних відносин виконавчого апарату обласної ради Ірина Шумада.

Під час роботи конференції розглянуто важливі питання використання надр, а саме: інвестиційний потенціал мінерально-сировинної бази України, правові аспекти надрокористування в Україні, нарощування енергетичного потенціалу держави, механізм рентних платежів і оподаткування користування надрами, їх оптимізація тощо.

 

Довідка

Мінеральні ресурси Тернопільської області займають п’яте місце в природно-ресурсному потенціалі області після земельних, водних, лісових і природно-рекреаційних. За даними Геоінформу України, 266 родовищ області розвідано та занесено до Державного балансу запасів, з яких 99 розробляються. В області на стадії розробки 12 видів корисних копалин, а саме: суглинки, глини, вапняки, піски будівельні, піщано-гравійна суміш, торф, гіпси, пісковики, крейда будівельна, доломіти, прісні та мінеральні підземні води. У 2015 році виробництво в добувній галузі промисловості зросло в 1,6 разу з попереднім роком, а реалізація продукції – у 2,1 разу. Це стало наслідком як збільшення попиту на окремі види сировини, так і детінізації сфери надрокористування. За офіційними даними, станом на 01.09.2016 року надрокористувачі області мають 122 спеціальних дозволи на користування надрами. У поточному році до Державної служби геології та надр України подано понад 20 комплектів для одержання та переоформлення спеціальних дозволів. За 1 півріччя підприємствами отримано 3 нових дозволи та 8 дозволів переоформлено.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
22 Лютого
21 Лютого
20 Лютого
19 Лютого
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше