Найсвіжіше:
• Екстрасенс Роман Шептицький: «Кожен має свій основний сценарій життя. Все ж решту можна змінити. Але коли людина не хоче докладати зусиль, а тільки ходить до екстрасенсів з надією, що хтось за неї щось вирішить, то вона все життя буде шукати крайніх у своїх невдачах» • Коли чоловік любить жінку, він полюбить і її дітей… • Фермерські господарства можуть отримати фінансову підтримку від Укрдержфонду • Яким буде навчання з 1 вересня? • Вступна кампанія-2020: що зміниться для абітуpієнтів • У Збаражі чоловік тричі спокусився «Джеком Даниелсом» • Де на Тернопільщині не буде світла • Як вирішити проблему неприємного запаху взуття: ефективні способи • За безкоштовними консультаціями до енергетиків звернулися понад 200 споживачів • Як боротися із дрозофілами? • Смертельні аварії: чому суд одних водіїв карає, а інших – відпускає? • На Тернопільщині 5 випускників отримали найвищі бали у ЗНО • Чи впаде гривня до кінця 2020 року? • “Кредит під 0%”: НБУ попереджає українців про шахрайства • Кожен господар Лановецької громади безкоштовно отримає контейнер для збору сміття • Власники дорогих авто спрямували до бюджетів Тернопільщини понад 1,5 млн. гривень • ТОМЛЕНИЙ ЯЗИК ІЗ ЛИСИЧКАМИ ТА ХРОНОМ від Оксани Вознюк • Студент, який яйцем звалив з ніг Януковича, став топменеджером УЗ • Як позбавити капусту від слимаків? Народні методи • У Тернополі стартував новий проєкт, мета якого – нагодувати тих, хто голодний • У футбольному чемпіонаті області немає явного фаворита • Спрощено підтвердження водійського стажу • У Польщі за підозрою в корупції затримали екскерівника “Укравтодору” • Вступники можуть отримати відстрочку від призову • Юний винахідник із Заліщиків отримав перемогу в міжнародному конкурсі
rss
Віктор Овчарук: «Не обіцяв того, чого не зміг би зробити»

Опубліковано: 26 Грудня о 16:09img_2612Рік тому в Тернопільську обласну раду прийшла нова команда – амбітна і трохи не схожа на попередню. Засідання сесії були гарячими і дискусійними, а проблеми – гострими і невідкладними. І ось рік за плечима – час підсумувати. Де обласне керівництво святкувало тріумф, а в яких напрямках зазнало фіаско, «Номер один» поцікавилась у голови облради Віктора Овчарука.

Створили єдину базу кар’єрів

– Вікторе Вікторовичу, рівно рік тому депутати обрали Вас головою облради. Для Вас цей напрямок роботи був абсолютно новим. Чи вже увійшли в ритм? Як оцінюєте роботу ради?

– У цьому році рада взяла високий старт. Майже кожного місяця відбувалося засідання. Рада розглянула понад 400 питань. Повірте, апарату було нелегко, це великий обсяг документальної роботи. Відбуваються зміни у законодавстві, під які потрібно підлаштовуватись, змінювати статути. Аби ця робота пройшла швидко,  засідали фракціями, узгоджували всі моменти, тому такі голосування проходили ритмічно. Звичайно, у кожного є своя думка. Депутати вважають, що вона правильна, хочуть її висловити. Це нормально. Доводилося трохи дискутувати, але, зрештою, вдавалося знайти розуміння.

Громада вибрала мене для того, щоб я зробив конкретні речі. Тому не дав обіцянок, яких не зможу виконати. Не займався піаром, а намагався справно виконувати свою роботу. Інколи помилявся, але у роботі без цього не можливо. Головне – робити правильні висновки.

– Які напрямки роботи були пріоритетними?

– У першу чергу «підтягували» там, де була критична ситуація. Зокрема, медицину, адже від цього залежить подальше життя та здоров’я людей. Деякі питання не потребували вкладення коштів. Просто слід було проявити політичну волю і задати тон у роботі. Наприклад, створення хоспісу. Цей процес не потребував великих затрат. У нас був готовий заклад, треба було раціонально його використати. Тим більше, це місце ідеально підходить для такого закладу. Але людей треба було переконувати, що в цьому є потреба. Зараз у хоспісі черга. Це свідчить, що наші кроки були правильними.

– Багато уваги було приділено допомозі учасникам АТО. Якщо узагальнити, то наскільки відчутною є підтримка влади для бійців?

– Обласна рада внесла зміни до Програми підтримки осіб, які брали участь в АТО, та членів їхніх сімей на 2015-2019 роки, відповідно до яких фінансове забезпечення збільшено з 6,6 млн. грн. до 8 млн. грн. Понад 1 млн. грн. уже використано. Згодом програму доповнили пунктом, що передбачає надання дітям із сімей учасників АТО, які навчаються на платній формі у навчальних закладах області, компенсації вартості навчання. Нещодавно обласна рада прийняла рішення про надання грошової допомоги сім’ям полонених.

Рада також тримає шефство над військовими частинами. Нещодавно передали гуманітарну допомогу військовим із 44-ої бригади і правоохоронцям батальйону особливого призначення «Тернопіль». З року в рік учасники АТО та їхні діти за сприяння обласної ради їздять на реабілітацію та відпочинок за кордон.

За клопотанням громадських організацій при обласній адміністрації утворено комісію з визначення статусу учасника війни добровольцям. В області військовослужбовцям надається безоплатна медична допомога та реабілітація.

– Досі не знаходило вирішення питання надрокористування. В області працюють багато нелегальних кар’єрів. На них певні особи не тільки збагачуються, а й руйнують дороги. Чи є у влади бачення щодо вирішення цієї проблеми?

– У травні створено тимчасову контрольну комісію з вивчення законності надрокористування в області, за результатами якої напрацьовано пропозиції щодо погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами. Систематизовано бази спеціальних дозволів на користування надрами області та гірничими відводами. Що це дає для області? Спеціалістами створено єдину базу даних. Тепер, якщо громадянин побачив кар’єр і вважає, що його розробляють незаконно, він може зайти в базу і перевірити, видавали документи на користування ним чи ні.

Із запровадженням процесу децентралізації змінився підхід до процедури видачі дозволів. Рішення приймається із врахуванням думки громади. Якщо потенційний користувач знайде точки дотику з головами громад, сприятиме розвитку інфраструктури села, сформують взаємовигідні умови, то ми даємо погодження на користування. При цьому всі сторони задоволені. Одні спокійно, без ризиків працюють, інші отримують додатковий ресурс.

У громадах – сам собі господар

– У процесі децентралізації громади отримали додатковий ресурс. Наскільки відчутним він є для них?

– У цьому плані задоволений роком, що минув. В області є 26 (до останніх виборів у ще 10-ти громадах – авт.). Зміни в адміністративно-територіальному устрої вже у поточному році торкнулися 50-відсотків території Тернопільщини. Сьогодні громади мають від 100 до 280% перевиконання бюджетів. Це ті вільні кошти, які вони можуть використовувати для власних потреб. На місця передано не тільки повноваження, а й податкову базу. В результаті гроші не надходять у центр і перерозподіляються, як раніше, а залишаються в громадах.

Є ще один позитивний момент – на Тернопільщину прийшли інвестори. Всі гілки обласної ради показали злагоджену і стабільну роботу. Це створює умови для бізнесу. Хто захоче розвивати свою справу в середовищі, де постійні скандали, непорозуміння, напруга? Ми показали, що не втручаємось у роботу бізнесу. Можемо підтримати і сприяти. Звідси такий результат.

Нещодавно в області побували і Президент, і Прем’єр-міністр. Вони відвідали потужні підприємства області. Нехай це приватні об’єкти, але вони зареєстровані у громадах. Податки наповнюють їхні бюджети, люди мають робочі місця. Тепер громада може за свої кошти ремонтувати дороги. Перші особи області відзначили це як позитивний момент і обіцяли сприяння.

Аналогічна ситуація з наповненням від акцизу. Всі ж розуміють, що в кожному селі продають алкоголь та сигарети. Голови громад зацікавлені легалізувати цей бізнес, аби кошти від акцизу наповнювали бюджети.

Наприклад, моя рідна Борщівська громада самостійно в цьому році придбала два шкільних автобуси, купила на 2 млн. грн. снігоочисної техніки, видівлила на об’їзну дорогу на 3 млн. грн. Громада об’єднує 23 села. В кожному з них у садочку та школі замінено вікна.

Ясна річ, це справа не одного дня. Після 25 років простою не можуть одразу наступити ідеальні умови. Але в область «зайшло» багато коштів. Центр критикують, що колись долар був по 8 грн., а зараз – по 27 грн. Та давайте порівняємо, що вдалося зробити тоді і за останній рік.

Летовище – престиж для області

– Багато дискусій тривало навколо місцевого летовища. Зокрема, чи доцільно вкладати стільки коштів у проект, який, можливо, ніколи не запрацює. Які сьогодні здобутки в аеропорту?

– Вже було багато сказано з цього приводу. Тому прокоментую коротко: так, зробили. Перші особи країни випробували злітну смугу, тому все добре. Насправді було багато проблемних моментів, про які мало хто знає, але вже все позаду. Ділянки зареєстровано, сертифікат отримали, треба рухатися далі.

Наявність аеропорту – це статус для області. Це комунальне майно, а отже – людське,  тому ми повинні його зберегти. В області працює багато потужних підприємств, які експортують свою продукцію в різні країни світу. Завдяки авіатранспорту можна легко доставити її в будь-яку країну. Це раціонально, вигідно, при цьому відбувається економія часу, а час – це гроші.

– А як щодо інвестиційного проекту на відведеній ділянці?

– Під цей проект потрібні великі кошти. Слід, щоб інвестор показав свою програму. Розповів, що він збирається робити, на який час хоче взяти об’єкт, на яких умовах. Аби не вийшло так, що ми віддали землю, а там нічого не робиться. Треба чітко прописувати умови та визначити терміни.

– Вашою рідною сферою є охорона здоров’я. Багато проектів вдалося «підтягнути» за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку. Але є галузь, якою опікується виключно обласна рада, – комунальні аптеки. Триває робота над формуванням мережі. Про що свідчать проміжні результати?

– Так, протягом року в області було відкрито багато нових комунальних аптечних закладів. Наразі цього не достатньо, але ми обов’язково доведемо цей процес до логічного завершення. Комунальні аптеки повинні виконувати соціальну функцію. Вони єдині здійснюють виробництво ліків, реалізовують наркотичні засоби. Через них можна втілювати в життя різноманітні проекти, до прикладу відпуск ліків за пільговими рецептами. З нового року мають запрацювати пілотні проекти, зокрема по відшкодуванню коштів для хворих на гіпертонію. З комунальними аптеками це буде легше впровадити, тому що вони підпорядковуються обласній раді. Також на базі комунальних аптек можна реалізувати проекти, які дозволять здешевлювати ліки. Коли ми збільшуємо мережу і, умовно кажучи, закуповуємо не 100 упаковок анальгіну, а тисячу, то чим більша партія, тим нижча ціна. Тоді комунальна мережа стане конкурентоспроможною.

Зараз ліки для учасників АТО відпускаються з 15-відсотковою знижкою, а в майбутньому взагалі плануємо продавати їх для бійців по закупівельній ціні. Обласна рада виділяла кошти на підтримку Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання. Бюджетні процедури не дозволяють брати на ремонт приміщень кошти, вилучені з продажу ліків, тому довелося профінансувати ці роботи з бюджету.  

У планах –  медикаменти закуплялися через комунальну мережу, а не кожним лікувальним закладом окремо. Тоді аптеки по факту видаватимуть закладам ліки. Для чого це потрібно? Є випадки, коли лікувальні заклади проводять тендери, але всіх ліків не використовують. Тоді комунальна мережа могла б координувати ці процеси, слідкувати, у кого є залишки, а кому не вистачає, і робити перерозподіл.

Уявімо ситуацію: людині потрібні ліки, а препарати з переліку не підходять. Виходить, дали на лікарню кілька мільйонів, а людина все одно змушена купувати медикаменти. Потрібно раціонально підходити до використання ліків.

– Дякую за розмову.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:Новини
28 Липня
27 Липня
26 Липня
25 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше