Найсвіжіше:
• 482 жителі Тернопільщини вже скористалися безкоштовними ваучерами на навчання • Оголошено набір учнів 9-х класів для підготовки до вступних випробувань у коледжі ТНЕУ • Мер Тернополя і місцева влада планують витратити на піар 3,5 мільйона • Про переоцінку цінностей • У Бучачі працівник-винахідник обкрадав приватне товариство • Тернопільський «Марадона» Володимир Венгринович: «Найбільше поважав тих футболістів, які інколи й могли порушити режим, але потім зі шкіри лізли, щоби все виправити. Таким під час своєї футбольної кар’єри був і я» • Страшна аварія біля села Кам’янки: водій автопоїзда розтрощив підводу. Жодних шансів вижити у фірмана не було • Завдяки чому найчастіше збагачувались жителі Тернопілля? • Екологічний «коронавірус» Тернополя • Новий міністр економіки не вніс у декларацію маєток під Києвом та квартиру в Москві • Пончики “Ніжні” від Марії Голуб • В умовах карантину “Укрпошта» працює у штатному режимі • НБУ пропонує продовжити роботу обмінників, ломбардів та кредитних спілок • УГКЦ готова перетворити всі храми на лікарні • На «Канаді» розчищають територію під майбутню будову • Новий очільник Тернопільщини Володимир Труш: відомі та невідомі факти • Як подати показники за комунпослуги, не виходячи з дому? • Пені та штрафів за прострочення в «Приватбанку» не нараховуватимуть • Уряд розробляє план підтримки бізнесу і тих, хто втратить роботу • Коронавірус відступив від Китаю й охопив Європу • У Тернополі заклали камінь під пам’ятник Святій Покрові • У неділю Україна переходить на літній час • ГОРОСКОП • Коронавірус уже на Тернопільщині: блокпости, перші випадки зараження, масковий режим та обмеження у роботі транспорту • Паніка або, навпаки, повне ігнорування заходів безпеки під час пандемії – головні друзі коронавірусу
rss
Війна за дачі: конфлікт з учасниками садового товариства «Ювілейне» та мерією перейшов у судову площину

Опубліковано: 27 Серпня о 8:30Півстоліття тернополяни користувалися землею. У 60-х роках минулого століття вона знаходилась далеко за межами населених районів, але минав час, місто розвивалося, і ось ця земля перетворилась на ласий шматочок для тих, хто має вплив та великі гроші. Ми вже піднімали тему баталій між садовим товариством «Ювілейне» та місцевою владою. Оком на цю землю сильні світу цього кинули вже давно, та саме за каденції Сергія Надала тернополяни мають усі шанси залишитися без землі, яку обробляли ще їхні батьки.

Члени садового товариства закликають суд бути справедливим

Як усе було

Нагадаємо, у 1967 році рішенням виконкому Тернопільської міської ради садівничому товариству було надано земельну ділянку площею 24,16 га для закладання колективного саду без зазначення терміну користування. У 2007-2008 роках, згідно з рішеннями сесії міськради, з користування садів товариства було вилучено 8,74 га на користь ТОВ «Ровекс» і виплачено компенсацію 120 членам садівництва, які провадили свою діяльність на одній із двох ділянок товариства. 

На сьогоднішній день 230 членів садового товариства користуються 15,26 га землі, що підтверджується довідкою форми 6-ЗЕМ. Землекористувачі доглядають за ділянкою та сплачують земельний податок.

У жовтні 2018 року на сесії ТМР ухвалюють рішення про створення рекреаційної зони (парку) за адресою вул. Київська – Тарнавського площею до 10,5 га. А у квітні 2019-го – ще два рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою для земельної ділянки площею до 4 га під будівництво багатоквартирних житлових будинків та про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для земельної ділянки площею до 2 га за адресою вул. Київська КП фірмі «Тернопільбудінвестзамовник» за рахунок земель, ненаданих у користування та непереданих у власність. Але і це ще не все. У липні ц.р. на черговій сесії ухвалюють рішення надати дозвіл міському управлінню культури і мистецтв на складання проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території рекреаційного призначення – парку, із наданням земельної ділянки в постійне користування площею до 10,5 га. Після цього на засіданні виконкому, яке відбулося 31 липня, ухвалюють рішення, згідно з яким зобов’язують садове товариство самостійно демонтувати тимчасові споруди та елементи огорожі в 30-денний термін. 

Чи буде справедливий суд?

Учасники садового товариства неодноразово намагалися приватизувати свої земельні ділянки, але постійно натикалися на глуху стіну нерозуміння і небажання вирішити це питання чиновниками та навіть народними обранцями у владних інституціях.

У червні 2019 року люди мітингували під стінами міської ради, викрикували «Ганьба!» та «Банду геть!», але до них ніхто не вийшов із пропозицією врегулювати конфлікт. Врешті-решт терпець увірвався. Колективно зібравшись із силами, вирішили шукати правду в суді. 15 серпня близько 150 учасників садового товариства прийшли під стіни Господарського суду Тернопільської області з плакатами, на яких закликали суд бути справедливим і дотримуватись принципів верховенства права. Цю дату обрали не випадково, адже саме на це число було призначено підготовче судове засідання за позовом учасників садового товариства. Саме судове засідання розпочалося із півгодинним запізненням. У судовій залі не могли розміститися всі бажаючі. Також учасників садового товариства прийшли підтримати громадські активісти та політики. Суддя у справі Ігор Шумський заслухав сторони і ознайомився з доданими напередодні документами. Сторона позивача, зокрема, попросила суд прийняти до уваги заяву про забезпечення позову, мотивуючи це тим, що коли не вжити необхідних заходів щодо забезпечення позову в подальшому, це зможе утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Після цього суддя оголосив перерву.

– Суд ще не ухвалив рішення по справі, але ТМР вирішила, не дочекавшись остаточного рішення, ухвалити нове і фактично нівелювати захист права садівничого товариства у суді і не дати надалі виконати рішення суду, яке може бути ухвалене на користь позивача. Як на мене, усвідомлюючи незаконність ухвалених рішень, міська рада вживає невідкладних заходів щодо видворення членів садового товариства і проведення тих робіт, які запланували, – сказав захисник учасників садового товариства Павло Варода.

Також наші кореспонденти поспілкувалися із членами садового товариства, яким бракнуло місця у судовій залі і вони чекали на рішення під стінами суду. На запитання журналістів, чому прийшли під стіни із плакатами, люди зазначали, що окрім того, що хочуть захистити свої права, мають також на меті повідомити тернополян про безчинства, які відбуваються у провладних кабінетах.

– Справа в тому, що нас хочуть закинути на смітник. Я ще з 7-річного віку батькам там допомагала збирати урожай (мається на увазі територія, стосовно якої триває спір, – авт.). Ми постаріли вже і просто нікому не потрібні. Хай Надал дасть собі на спокій і не чіпає нас, стареньких, а на смітник пошле жінку свою і дитину, – емоційно розповіла дачниця Людмила Танівна.

– Цю землю обробляли ще мої батьки, зараз їх уже немає серед живих. А тепер нам ставлять ультиматум – до 9 вересня ми повинні забратися з дач і самі маємо це все забрати, демонтувати за свій рахунок, бо 8 числа приїдуть трактори і будуть там усе рівняти. Це нам сказав так мер Сергій Надал. Нас не чують, нас ігнорують, для влади нас немає! Ми приходили до міської ради поговорити, а мер не вийшов. Хоч би призупинили в суді рішення про той демонтаж. На рівні чуток кажуть, що нам мають дати альтернативну землю у Малашівцях. І сміх і сльози, – мовить ще одна дачниця пані Оля.

– Я обробляю дачу з 1967 року, від самого початку. Ми її будували, саджали. А тепер хочуть вигнати?! Ми стільки разів зверталися за приватизацією, але начальство нам відмовляло. А тепер хочемо справедливості для себе, – прокоментувала одна із найстаріших дачниць Лариса Володимирівна.

– Якщо суд не захистить наші інтереси, ми будемо продовжувати боротьбу. Батьки працювали так довго і нам лишили цю землю. Ми її не віддамо, бо це несправедливо, хоч би совість мали. А меру хочу сказати, що треба боятися не тільки людей, а ще й Бога, бо дуже багато буде поганих думок про нього. Хай думає про дітей своїх і онуків, – каже Алла Євдокімова.

– Радянська влада нам дала цю землю, а партія «Свобода», до якої належить Надал, тепер хоче у нас цю землю забрати. Це чисто рейдерське захоплення! – у розпачі каже Ігор Гетьманюк.

– Міська рада нас не чує, ухвалює рішення, ніби нас зовсім немає. Ми про них дізнаємося через телебачення. Можна цивілізовано зустрітися і дійти до спільної думки, але так одноосібно і нахабно порушувати закон? Я консультувався з юристами з Києва і виявилось, що згідно з законом, ми маємо право на приватизацію. Взагалі у тих рішеннях, які вони ухвалюють, не вказано, на основі якого закону це робиться, ми навіть не розуміємо причини. Якщо так піде далі, дійдемо до Європейського суду із прав людини! – мовить Іван Тиханський.

– У 2004 році міська влада вже намагалася відібрати у нас землю і ми виграли всі суди – від першої інстанції до Верховного суду України. За цей час законодавство у цій сфері суттєво не змінилося і у нас є всі підстави скасувати і теперішні рішення влади. Розумієте, справу тільки почали розглядати в суді, а Сергій Віталійович вже почав урізати паркову зону ще нествореного парку на користь будівництва багатоповерхових будинків. Адже від тієї землі, де вони планують розбити парк, вже «відкусили» шматок площею 0,7 га саме для житлової забудови. На нашу думку, це красномовно свідчить про справжні наміри мера-«свободівця», який за красивими лозунгами приховує непомірну жадібність і прагнення до наживи, – розповіла голова садового товариства Олена Любовіцька.

P.S.: А тим часом, коли публікація була підготовлена до друку, стало відомо, що суддя все ж таки взяв до уваги заяву щодо забезпечення позову. Учасники садового товариства щиро сподіваються, що їхня справа в суді буде розглядатися справедливо і неупереджено з дотриманням усіх принципів судочинства. Ми ж у свою чергу будемо і надалі висвітлювати конфліктну ситуацію, де заручником є велика частина громади міста.

Вікторія Ушакова

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
30 Березня
29 Березня
28 Березня
27 Березня
26 Березня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше