Найсвіжіше:
• Професійний підхід та ремонт техніки за найвищими стандартами: де його зробити • На Тернопільщині підприємцю заборонили видобуток корисних копалин на Нирківському родовищі • На Тернопільщині через стихійне сміттєзвалище місцевій владі “пред’явили” позов на 5 млн грн  • Тернопільські енергетики звертають увагу споживачів на важливі дати • У Тернополі спіймали зловмисника, який обливав кислотою чужі автомобілі (відео+фото) • Как стать профессионалом в прогнозировании спортивных результатов • “Бізнесмен” з Тернопільщини допомагав ухилянтам в багажнику перетинати кордон (+фото) • Шукаємо свою цільову аудиторію: підказки та лайфхаки • Зрізав 11 дерев акації та ясена у заповіднику: за незаконну порубку відповідальність нестиме житель Борщівщини (+фото) • Цифрова революція в складському обліку: як онлайн-системи трансформують бізнес • Новий законопроєкт, бронювання та відстрочки: якою буде мобілізація у квітні • Помер відомий тернопільський тренер, котрий виховав багатьох чемпіонів України • Молодик зі Зборівщини поцупив з рахунку сусідки 20 тисяч гривень • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса
rss

Валерій Чоботар про те, чому вирішив балотуватися у Верховну Раду: «Маючи страх від побаченого на війні, я дмухаю на холодне, бо боюся втратити щось більше, втратити нашу державність. А я не готовий до імміграції!»


Опубліковано: 19 Червня 2019р. о 11:00


Тернополянин Валерій Чоботар (псевдо «Гатило») – взірець справжнього патріота своєї Батьківщини. Він – відомий спортивний тренер, котрий у важкі для країни часи, не задумуючись, пішов її боронити. За його плечима – місяці запеклих боїв на Донбасі, зі своїми бійцями він тримав оборону в селищі Піски біля Донецького аеропорту. А на мирній території йому доводиться протистояти, воюючи за свідомість українців. Сьогодні він, об’єднавши довкола себе таких же патріотів, активно відстоює свою життєву позицію, ставши співзасновником громадської ініціативи «Захисти Україну». В інтерв’ю Валерій Чоботар відверто розповідає про те, що найбільше тривожить його на даний час, про загрози, що нависли над усіма нами.

– Валерію, усе Ваше життя – це боротьба…

Насправді я весь час борюся. Коли був в організації «Тризуб» ім. Ст. Бандери, працював тренером із фрі-файту, організовував вишкольні табори та був задіяний у багатьох інших життєвих ситуаціях. Це – шлях воїна, і я не міг не піти на війну, бо на тих же тренуваннях розповідав підопічним про самураїв, козаків, про те, що чоловік має бути чесним, справедливим та відстоювати Батьківщину. І ця війна поставила жорстку лінію: ти – справжній або не справжній.

– Бійці, які пройшли пекло Донбасу, не багатослівні… Якою була війна для Вас?

Мені не соромно за мою війну! Після похорону нашого побратима, бійця із фрі-файту Ореста Квача, із такими ж однодумцями поїхав на схід. Мою місію на війні важко описати. Я був добровольцем, керував підрозділом, який сам сформував із людей, котрі віддалено знали, що таке війна, однак були свідомі того, що мають захищати рідну землю. Із серпня 2014 року з підрозділом безпосередньо воював у Пісках, наші окопи були розміщені за 3 км від терміналу. До нового року рота в складі 80 бійців тримала позиції біля аеропорту перед Донецьком. Згодом мене відправили формувати ще один батальйон. Там був заступником командира 5-го батальйону Добровольчої української армії. На війні було всяке, насправді бачив не піар, не «понти», а ризиковані вчинки людей, які рятували на той час країну. Мені з ними набагато безпечніше і комфортніше в розумінні боротьби за Україну, ніж з популістичними організаціями, які посилають своїх членів на кілька тижнів на фронт, щоби сфотографуватися з автоматом, потім вибивають УБД (учасник бойових дій, – авт.) та ходять і заявляють, що вони – єдині, хто правильно воює. Насправді це міф! Хтось може сказати, що Чоботар – герой, я ж кажу, що це не героїзм, а мій обов’язок як громадянина їхати на схід, щоби всі ці проросійські елементи зі зброєю не прийшли на рідну Тернопільщину.

– Мабуть, не просто Вам було прийняти рішення балотуватися до парламенту?

Я маю певні навики та можу організувати людей, перетворити їх у команду, яка може бути ефективною. Можливо, моя команда буде не на рівні «Тойоти» чи іншого корпоративного бізнесу, але на рівні якогось мікросередовища, ефективного у конкретно визначеному напрямку, можу про це ствердно говорити. По суті сьогоднішні події – це та сама війна, але інша. У 2014-му сів у машину і поїхав на схід, бо не знав, що буде завтра. Зараз же бачу, що весь цей табун «чуваків» і «чувіх», який зірвався з ланцюга і переконав людей, що «все буде добре і весело», робить таке, що я відчуваю небезпеку для себе і своїх дітей. Я бачив, як живуть люди в окупованих містах і селах, без даху над головою, коли діти бігають, а періодично свистять кулі і не відомо, куди вони впадуть. Це дуже страшно, а ми можемо самі собі це створити, коли дозволимо ворогам рухатися далі. Можливо, маючи цей страх, я дмухаю на холодне, бо боюся втратити щось більше, втратити нашу державність. А я не готовий до імміграції! 

– Йти на вибори від «Європейської солідарності» був Ваш усвідомлений вибір?

Люди з команди «Солідарності» дуже багато зробили для збереження України, і це треба визнати. За ці 5 років ми стали більше українцями, ніж за всі попередні від часу Незалежності. Я не скажу, що це заслуга одного Петра Порошенка чи партії, це заслуга всіх українців, хто до цього приклався. Якщо ж говорити про наш край, то можна Степана Барну критикувати, але з голів облдержадміністрацій, які в нас були, він один з найчесніших, його командою було зроблено чимало корисних речей, які теж не можна не бачити. Не знаю, чи буде колись на Тернопільщині ще така нормальна влада! Зараз, коли всі відвертаються від них, народ не хоче оцінити те добре, що було ними зроблено, а ці здобутки треба у певній мірі захищати. Бо говорити, що все було погано і нам потрібно повернутися назад, вважаю неправильно, я не готовий повертатися назад. Тому для мене було б незрозуміло втекти у такій ситуації.

– По життю Ви – націоналіст, хоча Ваша політсила більше центристська…

Я скептично ставлюся до того, що націоналіст – це назва. Націоналіст – це ідея і чин! Тому якщо політично партія називається націоналістичною – тоді окей, це юридично нормально, але я вважаю, що все життя те й роблю, щоби мати право називатися націоналістом. Однак не я себе ним маю називати, мене ним можуть назвати за вчинками. А щодо «Європейської солідарності», то я бачу позитивні зміни в партії. Її намагаються реорганізувати і перебудувати в ідеологічному контексті по суті в Республіканську партію. І якщо так і далі триватиме, то це мені близьке і воно мені буде цікаво. 

– Відчуття справедливості та відповідальності передалося Вам від батьків?

Думаю, що так. У мене не було старших братів (має молодшого брата, – авт.), тому в селі, де народився, відстоювати себе доводилося самому. Навіть із найскладніших ситуацій маю вийти сам, бо якщо цього не зроблю – це вже не моє. Це закладено на рівні якоїсь програми, і напевно, моя місія в цьому житті – допомагати іншим.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше