Найсвіжіше:
• У Кабміні хочуть сполучити швидкісними дорогами всі облцентри Західної України • Президент ФК «Агрон» Юрій Березовський: «Я ніколи не скажу Роману Курдупелю прощай, а до нових зустрічей!» • Володимир Зеленський у Тернополі: 200 мільйонів на Гаївський міст, «Велике будівництво» доріг, шкіл, садочків • На Тернопільщині черговий новий прокурор • Громадсько-політичний діяч Володимир Колінець: «До мене під вартою попід руки привели самого прокурора району, в якого на подвір’ї знайшли поцуплені бетонні конструкції» • «Місцеві вибори мають стати потужним запобіжником, щоби не допустити реваншу проросійських сил» • Україна готова до опалювального сезону на 90% • У ЗУНУ здійснюють підготовку молоді до складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до коледжів на базі 9-го класу • Обвинувачений у вбивстві тату-майстрині і далі залишиться під вартою • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Керівниця ідеологічного відділу «Правого сектора» Ірина Драгущак: «На місцевому рівні цілком реально творити незалежну від олігархічних впливів політику» • Якою буде погода на Тернопільщині у найближчі сім днів • У команді «Слуги Народу» об’єдналися відомі авторитетні постаті для реалізації стратегії розвитку Тернопільщини • Сільський голова села Глібів Надія Задоріжна: «Мій пріоритет – робити життя людей комфортним» • Небесні куліси відкрилися ще для одного геніального актора • На Тернопільщині відновили роботу приміські поїзди • Молодь класичного університету Тернополя за чисту Україну! • Анонси газети «Номер один» від 23.09.2020 р. • На Кременеччині чоловік в інтернеті розповсюджував порносвітлини своєї дружини • У Гусятині через наркотики знищили… синього кота • Юрій Березовський: «Набридло дивитися, закривати очі, затуляти вуха на ту несправедливість, яка є в обласній раді нинішнього скликання» • Актриса Ірина Складан: «На мить доторкнулася до іншої професії і вдячна за це долі» • Одкровення нетипового лікаря: • На Монастирищині двоє нелюдів катували односельця праскою
rss
В Україні змінили правила отримання посвідчення водія. Перелік нововведень

Опубліковано: 1 Листопада о 12:55Команда Зеленського свого часу повідомила про те, що планує об’єднати всі державні послуги в одному сервісі, для того аби заощадити час українцям. Перші кроки у проєкті «Держава у смартфоні» вже зроблено і зміни ці передусім стосуються водіїв. Що змінилося, з’ясовували журналісти нашої газети.

Із 19 жовтня набрали чинності зміни до постанови Кабміну, що стосуються положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Передбачені постановою заходи забезпечують зменшення адміністративного тиску у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру акредитації закладів, удосконалюють процедуру отримання та обміну посвідчення водія. Зокрема встановлено, що посвідчення водія відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі, крім виданого вперше. Нагадаємо, що перше водійське посвідчення діє протягом 2-х років з дня видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом.

Основні нововведення, які стосуються процедури підготовки водіїв:

– допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв;

– практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит;

– термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10-ти до 2-х років;

– можливість застосування фото- та відеофіксації під час складання іспитів;

– свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв у паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, натомість воно в електронному вигляді вноситься закладом до Єдиного державного реєстру МВС.

Крім цього, у процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС із закладами з підготовки водіїв запроваджено електронний обмін інформацією. Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття. Нововведення покликане покращити організацію навчального процесу та запровадити моніторинг за навчанням кожного слухача.

Процедура отримання посвідчення водія також зазнає змін, основні з яких наступні:

– отримати або обміняти посвідчення водія тепер неможливо без відмітки про місце реєстрації в документі, що посвідчує особу;

– в особливих відмітках посвідчення водія зазначатиметься група крові власника посвідчення.

Водійські права – у смартфоні

Нормативними змінами передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, допускаються до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

Також змінилася процедура акредитації автошкіл. Відбулася передача функції акредитації закладів від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС, що дало можливість скоротити час проходження цієї процедури, оскільки документи розглядатимуться за місцем розташування таких закладів, до того ж це дозволить суб’єктам господарювання заощадити кошти на транспортних витратах. Акредитацією автошкіл тепер займатимуться регіональні сервісні центри Міністерства внутрішніх справ. Також найближчим часом запустять мобільний додаток, де зберігатимуться водійські посвідчення. Їх можна буде показувати на смартфоні. Пілотний проєкт ухвалив Кабінет Міністрів під час засідання уряду 23 жовтня. Крім цього, уряд запустив інші електронні послуги для водіїв. Одна із таких – замовлення номера автомобіля. Про все це на брифінгу повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Зараз Міністерство цифрової трансформації тільки розробляє відповідний додаток. Відомо, що він буде називатися «Дія». Передбачається, що завдяки додатку можна буде сформувати електронний образ документа, завантажити їх собі на телефон і при зупинці транспортного засобу поліцейським пред’являти не пластикові посвідчення, які продовжують залишатися чинними, а їхній електронний відповідник.

– З урахуванням того, що живемо у час сучасних технологій, ми спільно з Міністерством цифрової трансформації вирішили, що такі можливості можна запровадити і в частині ідентифікації водія, і в частині права керування транспортним засобом, – пояснив Сергій Гончаров.

Обіцяють, що реєстрація буде дуже простою: все можна зробити онлайн, не виходячи з дому.

– Єдине, що зауважу: для того, щоби згенерувати електронне посвідчення водія, в наших базах даних повинно бути ваше електронне відцифроване зображення обличчя. Тож якщо у людини радянське посвідчення водія – на жаль, бо у вас немає актуального цифрового образу обличчя. Бо сервіс у першу чергу перевірятиме, чи є можливість згенерувати таке посвідчення водія, – уточнив заступник міністра.

Під час реєстрації свого авто водій отримуватиме лише техпаспорт

Заступник міністра наголосив, що поліція перевіряє право на керування транспортним засобом, а не наявність фізичного бланка посвідчення водія.

– Тільки за 9 місяців цього року до адміністративної відповідальності за ці порушення притягнуто близько 160 тисяч осіб. Так частина з них дійсно не мала права на керування транспортними засобами, але поліцейські в деяких випадках штрафують за відсутність фізичного бланка, а не за права на керування транспортним засобом. Для нас важливо перевірити саме право на керування, – сказав Сергій Гончаров.

Відомо, що такі електронні посвідчення будуть чинними лише в Україні. Якщо людина збирається подорожувати до іншої країни, треба буде брати з собою пластикове посвідчення, інакше можуть бути проблеми із представниками влади інших країн.

Користування електронними посвідченнями буде добровільним, і впровадження цього не коштуватиме державі жодної гривні.

За словами Сергія Гончарова, у майбутньому громадянин під час реєстрації свого авто буде отримувати лише техпаспорт. Автомобільні номери він зможе самостійно замовити у будь-якому із підприємств, які їх виготовляють. Заступник міністра переконаний, що такі нововведення спростять життя автомобілістам, особливо тим, кому потрібен номер причепа до машини з номером певної комбінації.Вони зможуть замовити його у будь-якому Сервісному центрі чи ЦНАПі, а не лише там, де вони фактично є. Те ж саме стосується і звичайних номерних знаків – громадяни отримають більший вибір. Оновлена процедура отримання автономерів залишить у виграші і власників авто, і державу, і бізнес. Зокрема, бюджет не буде заморочуватись у вже виготовлених номерних знаках, а серед тих, хто виготовляє такі номери, зникнуть монополісти та з’явиться конкуренція.

«Рішення про відміну обов’язкового навчання в автошколі є неправильним»

Олена Степанова

Чи будуть такі зміни на користь автомобілістам та автошколам в українських реаліях, ми поцікавились у в. о. керівника Тернопільської обласної автошколи ВСА Олени Степанової.

– Якщо говорити про індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, що як наслідок спричиняє відміну обов’язкового навчання в автошколі, то таке рішення є неправильним, оскільки в автошколі викладають вчителі з досвідом, практикуючі водії, які можуть змоделювати безліч ситуацій на дорозі. Крім того, в автошколі вивчаються дисципліни, які самостійно опрацювати буде складніше, та й самостійне навчання буде безсистемним, частковим та неповним, – переконує Олена Степанова.

Керівник автошколи також не бачить зв’язку між нездачею екзамену і терміном дії свідоцтва.

– Раніше, якщо тричі не склав іспит, потрібно було проходити навчання повторно. Це зрозуміло, людина не набула навичок, які б дозволяли керувати транспортним засобом. А обмеження дії свідоцтва терміном якесь не обґрунтоване. А якщо, наприклад, людина виїхала за кордон чи хворіє тривалий час і після повернення в Україну, чи після того, як вилікувалась, має бажання отримати посвідчення водія, їй необхідно знову підтверджувати факт того, що навчання вона пройшла. У такому випадку за аналогією можна говорити й про те, що дипломи, видані освітнім закладом, також повинні мати термін дії, – каже пані Олена.

– Що ж стосується фіксації здачі екзаменів технічними засобами, додає керівник автошколи, то це залежить від того, чи буде затверджено МВС Інструкцію про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі за допомогою фото- та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації і доступу до неї та від можливості сервісних центрів забезпечити таку фіксацію.

– Щодо перевірки відомостей про реєстрацію місця проживання, особисто я не бачу в цьому змісту. Ніщо не заважає особі після отримання посвідчення водія знятися з реєстрації місця проживання. Тим більше, що наразі здавати екзамени можна у будь-якому сервісному центрі без прив’язки до місця реєстрації. Якщо говорити про ті зміни, які стосуються того, що свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв у паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, а натомість в електронному вигляді вноситься закладом до Єдиного державного реєстру МВС, то слід пояснити наступне: наразі всі автошколи використовують  комп’ютерну програму «Автоматизоване робоче місце «Автошкола» (КП АРМ «Автошкола»). Але використання цієї програми не є повністю автономним, адже групу працівник сервісного центру зареєструє із власної волі шляхом натискання відповідної кнопки. Отже, реєстрація групи не відбувається автоматично. Щодо реєстрації свідоцтва, то це нововведення вже давно впроваджене. Усі свідоцтва реєструються в сервісному центрі за допомогою все тієї ж програми. Стосовно впровадження електронного обміну інформацією, завдяки якій викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття, то поки ще роз’яснень щодо порядку ведення цього журналу немає. Відпрацювавши з учнями  8 годин в умовах їзди з нашими заторами на дорогах, невихованими водіями, у стресових ситуаціях, інструктор повинен ще й увечері вносити дані у програму. Вважаю, що це зайвий клопіт для інструктора, – підсумувала Олена Степанова.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
25 Вересня
24 Вересня
23 Вересня
22 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше