Найсвіжіше:
• Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень • Поліцейські затримали п’яного водія, який на переході на в’їзді у Тернопіль травмував дівчину • На 62-році життя помер спостерігач арбітражу Асоціації футболу Тернопільщини • На Борщівщині чоловік через сварку підпалив сарай своєї співмешканки • Єврокубки стають примарними: історія весняного падіння Полісся • Тернопільська “Нива” підписала контракт з вихованцем київського футболу • Мешканці однієї з багатоповерхівок Тернополя сьогодні будуть без світла • Один з найбільших водоканалів Тернопільщини на межі зупинки: стала відома причина • Громада на Тернопільщині попрощалася з наймолодшим загиблим воїном • Визначалися учасники фіналу чотирьох футзального ветеранського чемпіонату Тернопільщини 40+ (+фото) • Водійка BMW у центрі Тернополя «протягнула» паркувальника по асфальту і втекла
rss

В Україні щодня виявляють нових жертв коронавірусу: як буде захищатися Тернопільщина


Опубліковано: 19 Березня 2020р. о 9:00


Ще місяць тому, коли наші журналісти почали публікувати перші матеріали про таку далеку коронавірусну інфекцію в Китаї, ніхто й не здогадувався, якими швидкими темпами COVID-19 досягне Європи та України в тому числі. Зараз уся світова спільнота занепокоєна темпами поширення цього небезпечного вірусу, ліків від якого нині немає. Всеукраїнська організація охорони здоров’я вже оголосила спалах COVID-19 пандемією (епідемія, що характеризується найбільшим поширенням інфекційного захворювання, – авт.). Ряд європейських країн закрили свої кордони для іноземців і ввели карантин.

Як  боротимуться з поширенням вірусу в Україні, які превентивні заходи застосовуватимуть у Тернопільській області, актуальні цифри та поради, як убезпечити себе від коронавірусної інфекції – читайте у матеріалі наших журналістів.

Незважаючи на рішення місцевої влади, у Тернополі 17 березня на ринках продавали не лише продукти харчування, а й інший крам

Найважливіше про епідемію коронавірусу у світі

Перший випадок зараження COVID-19  зафіксовано ще у грудні 2019 року. З того часу епідемія поширилась усією планетою, а захворіли на коронавірус майже 182 тисячі осіб. Понад 80 тисяч хворих порівняно легко змогли перенести хворобу й вилікувались, але трохи більше 7 тисяч людей у всьому світі через коронавірус померли. Найбільше постраждали від цієї недуги Китай (понад 81 тисячу інфікованих і більш як 3 тисячі людей померли), Італія (понад 27 тисяч інфікованих і дві тисячі померли), Іран (15 тисяч інфікованих і понад 850 осіб померли), Іспанія (майже 10 тисяч інфікованих і майже 350 людей померли), Південна Корея (понад 8 тисяч інфікованих і понад 70 людей померли), Франція (близько 6,5 тисячі інфікованих і понад 140 людей померли).

Зачепив коронавірус і Україну. У нашій державі через епідемію діє тритижневий карантин до 3 квітня. Загалом в Україні станом на ранок 17 березня підтвердили 7 випадків захворювання на коронавірус, а 71-річна жінка з Радомишля через інфекцію померла. Відомо, про 4 випадки зараження COVID-19 у Чернівецькій області, 2 – у Київській та один – у Житомирській області.

Кримінальна відповідальність за умисне зараження коронавірусом

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 13 березня щодо протидії поширенню коронавірусу. Сам указ передбачає невідкладні дії для гарантій національної безпеки в умовах епідемії.

Указ зобов’язує низку державних структур вжити заходів для непоширення коронавірусу в Україні. У відповідності до цього із 17 березня на два тижні закрито кордон для регулярних пасажирських перевезень, із 16 березня заборонили в’їзд в Україну іноземцям. Згодом на засіданні Кабміну було ухвалено рішення про посилення карантинних заходів у зв’язку з загрозою розповсюдження коронавірусної інфекції. Тому з 18 березня залізничні, авіа- та автобусні пасажирські перевезення призупинять. Міністерству охорони здоров’я доручено тимчасово припинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Крім того, максимально підготувати й перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

Також 17 березня депутати ВРУ ухвалили закон про протидію коронавірусу. Документом передбачено кримінальну відповідальність за умисне зараження коронавірусом. Порушників правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм будуть штрафувати: громадян – від 17-ти до 34 тисяч гривень, а посадових осіб – від 34-х до 170 тисяч гривень.

Законом передбачаються наступні норми тимчасового характеру: звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів і медичного обладнання, призначених для запобігання виникненню та поширенню коронавірусу; контроль з боку Кабінету Міністрів щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

У проєкті прописується також можливість роботи з дому для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їхньою згодою відпустки; надання права власникам змінювати режими роботи органів, підприємств, установ, організацій, зокрема, прийому й обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти й інші комунікаційні засоби. Відповідно до закону, факт введення карантину належить до форс-мажорних обставин; у документі прописано продовження термінів отримання та надання адміністративних й інших послуг; ряд заходів, спрямованих на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, недопущення припинення надання житлових субсидій, реєстрації безробітних і т.д.; заборона на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Кабміну законом доручено у тижневий термін встановити додаткові доплати до зарплати медичним та іншим працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах із ліквідації захворювання серед людей на коронавірус, у розмірі до 200 відсотків заробітної плати на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню і поширенню COVID-19 до завершення виконання цих заходів, а також доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності. Крім того, у законі прописується адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована хворобою COVID-19, а також підвищення кримінальної – за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Превентивні заходи на Тернопільщині

Треба зауважити, що на вулицях Тернополя стало менше людей, частина перехожих пересувається в медичних масках, водії маршруток також використовують засоби індивідуального захисту. Станом на час написання цієї публікації ринки працюють, там продають як продовольчі, так і непродовольчі товари. Також один із працівників великого торговельного центру, який і не планують закривати на карантин, повідомив нашим журналістам, що всередині приміщення часто можна побачити разом з українцями і громадян Італії, які, найвірогідніше, втекли від епідемії зі своєї країни в Україну. Працівник зазначає, що незважаючи на велике скупчення людей, працівникам видають маски, але їх на всіх не вистачає, тому дехто змушений працювати без засобів захисту, адже в аптеках міста – дефіцит. Дивним, на переконання працівника, є те, що градусник, яким виміряють температуру працівникам, показує занижену температуру в діапазоні від 35,9 до 36,2.

Тим часом на позачерговій сесії Тернопільської міської ради, яка відбулася 17 березня, вирішили з метою недопущення занесення і поширення на території Тернопільської міської ОТГ випадків захворювання, причиною яких може стати коронавірус, вжити карантинних заходів. Таким чином із 17 березня у Тернополі і селах громади забороняється проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Припиняється робота всіх ринків із торгівлі промисловими товарами та автозапчастинами на території Тернопільської міської територіальної громади. Вводяться обмеження на торгівлю харчовими продуктами на ринках, при цьому створюються умови для безперебійної торгівлі продуктами першої необхідності, ліквідовується стихійна торгівля. Забороняється ввезення на територію ТМТГ продуктів із Чернівецької та Житомирської областей, враховуючи введення там надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19. На території ринків з реалізації харчових продуктів забороняється продаж товарів промислової групи, окрім засобів гігієни, миючих та дезінфікуючих засобів. Реалізація всіх харчових товарів (за винятком м’яса та риби) буде здійснюватись у фасованому та упакованому вигляді. На ринках (центральному і на вул. Шептицького) з реалізації харчових продуктів зменшиться кількість торгових місць, забезпечивши інтервал між ними 2 метри. Забороняється робота торгово-розважальних центрів (окрім супермаркетів, що знаходяться на їх території), кінотеатрів, театрів, музеїв, бібліотек та інших розважальних закладів, дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних, навчання у приватних центрах раннього  розвитку дітей, приватних дошкільних навчальних закладах, спортивних клубах та танцювальних колективах, фітнес-клубах, тренажерних залах, басейнах, спортивних майданчиках та стадіонах, водному парку, парках атракціонів.

Також закриваються заклади ресторанного бізнесу, громадського харчування, бари, кафетерії, серед іншого – у готелях, барів, клубів, кафе, дискотек, пабів.

Планується обмежити доступ транспортним засобам на територію автостанції, дозволивши заїзд на них лише за умови раніше узгодженого маршруту та графіків.

Також міська рада буде звертатися до Тернопільської ОДА та обласної ради з проханням розглянути можливість обмежувальних заходів щодо пересування та в’їзду в Тернопільську область.

– Сьогодні сесія Тернопільської міської ради виділила додаткових 10 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом і на закупівлю 18 апаратів штучної вентиляції легень. Додатково інформую, що сьогодні в Тернополі є, на жаль, тільки чотири апарати штучної вентиляції легень і відповідно це буде в рази підсиленням нашої медичної галузі. Водночас на сесії міської ради, в тому числі й наша фракція, також підтримали ініціативу про 200-відсоткові надбавки для лікарів, які безпосередньо будуть працювати із хворими на коронавірус або тими, хто перебуває в зоні ризику, – повідомив депутат Тернопільської міської ради Павло Бич.

Деякі тернополяни ходять у захисних масках, хоча лікарі стверджують, що маски корисні в першу чергу хворим

В області є 132 дихальні апарати, які можуть використовуватись для дихальної недостатності

Наші журналісти звернулися за коментарем до очільників відділів охорони здоров’я ТМР та ОДА з проханням прокоментувати, чи готова Тернопільщина до коронавірусу.

– Міською радою на заходи профілактики та боротьби з COVID-19 виділено близько 2,5 млн. грн. на потреби наших госпітальних баз –  це є два інфекційні відділення – лікарні швидкої допомоги і дитячої міської лікарні. Також закінчили роботи із забезпечення централізованого постачання кисню в боксовані палати інфекційного відділення, а також у палату інтенсивної терапії. Розробили проєктно-кошторисну документацію на модернізацію вентиляційної системи інфекційного відділення. Закуплено засобів індивідуального захисту на 430 тис. грн. Це є респіратори та захисні біокостюми комбінезонного типу, окуляри, захисні щитки, рукавиці, встановлено розмежувальні двері для виділення частини боксованого відділення. Відділення забезпечено засобами індивідуального захисту при інтенсивній роботі на 10 днів, придбано пульсоксиметри, тонометри для кожної боксованої палати. Відтак хочу сказати, що ми готові до спорадичних випадків надання медичної допомоги, але якщо справді ця епідемія набере масового характеру, то наші інфекційні відділення не будуть повністю забезпечені засобами індивідуального захисту, – повідомив очільник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Василь Даньчик.

– Усі лікарні області готові прийняти людей, якщо буде спалах коронавірусної інфекції на Тернопільщині. Але це буде залежати від того, як розвиватимуться події. Зараз працюють інфекційні відділення районних лікарень, далі, якщо буде потрібно, перепрофільовуватимемо інші відділення лікарень. Якщо буде 1000 чоловік, то місць не вистачатиме, ви ж бачили, як це відбувалося в Китаї та Італії. У нашій області є 132 дихальні апарати, які можуть використовуватись для дихальної недостатності. Є дві лікарні, визначені для допомоги. За тими обстеженнями, які ми проводимо, поки що не виявили жодного хворого, хоча не виключаю того, що можуть бути хворі у легкій формі, в яких немає клінічних проявів, але людина є носієм. Хочу звернутися до людей і сказати, щоби сиділи вдома, особливо люди похилого віку, – наголосив нашим журналістам начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук.

«Церква не може відмовитися від своєї спасительської місії»

Також варто зауважити, що перебування в церкві може нести небезпеку, адже це скупчення людей в обмеженому просторі. Ватикан уже перейшов на телетрансляції богослужінь, однак в Україні православна церква наразі не ухвалила рішення щодо можливості та доцільності обмежень на перебування вірян під час богослужінь за великої кількості людей.

– На засіданні обласної Ради церков, яке було присвячене питанню запобігання загрозі розповсюдження коронавірусу, було рекомендовано низку превентивних заходів. Представники влади наголошували, що держава не має наміру жодним чином втручатися у діяльність релігійних організацій, проте розробила низку рекомендацій із профілактичною метою. Кожна церква повинна самостійно виробити заходи для запобігання поширенню інфекції. Рекомендації стосувалися, зокрема, скорочення кількості та тривалості богослужінь, а також обмеження допуску віруючих до причастя. Насправді ці питання не є в компетенції влади. Нема жодних підстав вважати, що церква є одним з найбільших поширювачів інфекції. На жаль, доводиться констатувати, що в цьому випадку храм розглядається виключно як місце скупчення людей. Для самих віруючих він є місцем духовного лікування, де вони отримують зцілення від душевних хвороб, а за рахунок зцілення душі часто відбувається і зцілення тіла. І якщо церква нині почне піддаватися паніці, це означатиме насамперед, що вона не вірить у свою спасительську місію. Коли ми говоримо про храм, то повинні розуміти, що люди, окрім молитви, сповіді, причастя, участі у тих чи інших таїнствах, приходять сюди і за розрадою й підтримкою. І якщо тепер обмежувати допуск людей до участі у таїнствах і богослужіннях, то, звичайно, це ніяк не сприятиме поліпшенню ситуації в Україні, а навпаки, збільшуватиме паніку в суспільстві. Звичайно, ми уважно вислухали висловлені на засіданні обласної Ради церков рекомендації, але представники всіх релігійних організацій пояснили, що деякі з них апріорі не можуть бути виконані. Це не означає, що церква стоїть осторонь проблеми. Церква братиме участь у профілактиці коронавірусу. Зокрема, священники будуть закликати людей із симптомами захворювання і наявністю контакту з інфікованими коронавірусом особами не відвідувати богослужінь до часу одужання, рекомендуватимуть людям звертатися до сімейного лікаря. Але церква не може відмовитися від своєї спасительської місії і перетворюватися просто у місце зібрання людей. Церква є домом Божим, і Господь зцілює кожну людину, яка звертається до нього зі справжньою вірою. Якщо ж до храму приходить людина без твердості у вірі, то, звичайно, на цей час заради власної безпеки їй можна рекомендувати богослужіння не відвідувати. А для істинно віруючої людини участь у богослужіннях і молитва є якраз тим лікувальним засобом, який допоможе у нелегкі часи вистояти і залишитися здоровою тілом і духом, – повідомив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

Як передається захворювання та що потрібно знати про COVID-19?

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Він не здатний переміщатись на далекі відстані, є тільки у крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитися не можливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м. Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого. Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами потрібно мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин. Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти, але їх необхідно ретельно мити. Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від трьох годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

На початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести. Тому у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань. Після фіксації випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, вразливою групою є медичні працівники. Також ризикують особи, які мали прямий фізичний контакт із хворим, наприклад через рукостискання, особи, які перебували у закритому середовищі із хворими, і ті, які перебували у закритому середовищі із хворими на COVID-19 на відстані до двох метрів та довше 15-ти хвилин.

Як захистити себе від вірусних інфекцій?

Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму. За перших симптомів звертайтеся до лікаря. Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтеся антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути меншим за 60-80%. Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ, з тими, хто має симптоми застуди, мінімальна дистанція – 1,5 метра. Уникайте дотиків до свого обличчя. Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа й рота. Термічно обробляйте продукти. Не їжте сирого м’яса, м’ясних субпродуктів та яєць.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
18 Березня
17 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше