Найсвіжіше:
• Газета онлайн №14 від 08.04.2020р. • Усім на всіх наплювати • Де на Тернопільщині не буде світла • Як «карантинять» відомі тернополяни? • У Бережанах рецидивіст винаймав житло і обікрав людей більш ніж на 39 тисяч гривень • Найкращі напої при перших ознаках застуди • Кременчанин ув’язнений на 12 років за смертельні травми та крадіжку • Електронні сервіси подачі показників – найзручніші в умовах карантину • Україна тимчасово відкладає велику приватизацію • Сервісні центри розбили смартфон? • Термін подання декларації про майновий стан і доходи продовжено до 1 липня • Як світ протистоїть коронавірусу: тернополяни розповіли про заходи у країнах, де зараз мешкають • Руслан Кулик: «Криза – це нова можливість для області, керівництву краю потрібно лише правильно нею скористатися» • Як повернути квитки на скасовані потяги • У парку Чорткова невиправний злодій «знайшов» пістолет • Як ховатимуть померлих від COVID-19? • З таким ставленням до карантину в церкву не буде кому йти • На дитячі майданчики – зась! • Коронавірус на Тернопільщині: хворі медичні працівники, незабезпеченість лікарень, торгівля експрес-тестами з рук та тимчасові пункти сортування • Посаду тернопільського губернатора оцінили у 220 тисяч доларів • У Ланівцях волонтери шиють захисні костюми для медиків • Волонтери ТНЕУ допомагають потребуючим людям під час карантину та просять усіх небайдужих про підтримку! • В Україні посилено карантинні заходи • Петро Гадз передав Бучацькій райлікарні надсучасний апарат штучної вентиляції легень • Голова МЗС розповів, що буде з безвізом після коронавірусу
rss
В Україні не обкладатимуть податком доходів, що надходять на банківські картки

Опубліковано: 28 Лютого о 11:00



Нещодавно ряд українських ЗМІ опублікували новину про те, що в Україні нібито з’явиться новий податок. І власникам банківських карток необхідно буде сплачувати 19,5% (18% податок на доходи фізичних осіб плюс 1,5% військового збору) з кожного платежу на картку, якщо він вчинив не від близьких родичів. ЗМІ, посилаючись на першоджерело, повідомили, що податок зніматимуть, якщо прибуток є трудовий, інвестиційний, від продажу власності (будь-якої, у тому числі й тієї, що була у використанні) або сімейної, або державно-соціальної. І що платити навіть потрібно, якщо ви продавали в інтернеті будь-які свої речі, тому що це теж вважається прибутком.

Така інформація викликала хвилю обурення серед людей. Ми повідомляємо наших читачів , що це не відповідає дійсності. Нещодавно Державна податкова служба опублікувала роз’яснення з цього питання і розвінчала міф. «Інформація про те, що вводиться новий податок, яким будуть обкладатися усі кошти, які надходять на приватні картки, не відповідає дійсності», – йдеться у повідомленні.

Також податкова звернула увагу на те, що банк може надати дані про банківські рахунки фізичних осіб (не підприємців) тільки у двох випадках:

– за запитом податкової з приводу наявності банківських рахунків;

– за рішенням суду про рух коштів або іншої інформації про рахунок.

Ми поцікавились у правника, чи будуть все ж таки обкладатися податком кошти, які отримала людина на картку.

– Ця інформація не відповідає дійсності. Згідно зі ст.60 ЗУ «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування та взаємовідносин з ним чи третьою особою при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Інформація, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, на письмовий запит або з письмового дозволу відповідної юридичної або фізичної особи; за рішенням суду; центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику – на його письмову вимогу про наявність банківських рахунків. Таким чином, банк не надає в органи податкової служби інформацію про рух грошових коштів по рахунках клієнтів без їхнього дозволу або відповідного рішення суду. У банках відсутній обов’язок надавати інформацію податковим органам про відкриття банківських рахунків фізичними особами, які не є підприємцями. Відповідно податкова й не буде обкладати податком кошти, які отримують фізичні особи, – коментує тернопільський адвокат Олена Степанова.

Також варто зазначити, що декларувати доходи та сплачувати податкові зобов’язання – це конституційний обов’язок. Однак обов’язок декларування виникає не щодо всіх доходів. Банки не повідомляють (поки що) податкові органи щодо відкриття рахунків та стану рахунків фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності. Якщо фізична особа отримує систематичні платежі на свій картковий рахунок та не декларує відповідні суми, можуть бути негативні наслідки. Зокрема, може настати відповідальність у вигляді штрафу від 17 000 до 34 000 грн. за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом. А також «донарахування» податкових зобов’язань за податками, які сплачені не були. Можливе настання такого негативного наслідку, як кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків у разі, якщо особа досягла певного порогу.

Пам’ятайте, що податкові органи можуть отримувати інформацію щодо Вашої діяльності з відкритих джерел (інтернет-магазин, сайт, соціальні мережі тощо) та навіть здійснювати контрольну закупку.

Якщо ви не впевнені в наявності у вас обов’язку декларувати доходи та сплачувати податки, рекомендуємо своєчасно звернутися за правничою допомогою та вирішити питання до того, яке це зробить податковий орган.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,



Новини
8 Квітня
7 Квітня
6 Квітня
4 Квітня
3 Квітня
2 Квітня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
  • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
    20 votes 47%
    20 votes - 47% of all votes
  • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
    11 votes 26%
    11 votes - 26% of all votes
  • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
    7 votes 16%
    7 votes - 16% of all votes
  • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
    5 votes 12%
    5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше