Найсвіжіше:
• У Кременці проголошено вирок винуватцю смертельної аварії • Кардіохірург Ігор Гуменний: «Серце – це двигун, і лікарі не завжди встигають замінити його» • До класичного університету Тернополя завітав Руслан Стефанчук • Рада хоче знизити ставку ПДВ для аграріїв до 14% • Як зберігати буряк у квартирі та погребі: корисні поради для господарів • Розміри ставок для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку четвертої групи • МВС запустило онлайн-сервіс для перевірки достовірності водійських прав • В Україні ввели нові номерні знаки • Люди, будьте людьми! • У Кабміні хочуть сполучити швидкісними дорогами всі облцентри Західної України • Президент ФК «Агрон» Юрій Березовський: «Я ніколи не скажу Роману Курдупелю прощай, а до нових зустрічей!» • Володимир Зеленський у Тернополі: 200 мільйонів на Гаївський міст, «Велике будівництво» доріг, шкіл, садочків • На Тернопільщині черговий новий прокурор • «Місцеві вибори мають стати потужним запобіжником, щоби не допустити реваншу проросійських сил» • Україна готова до опалювального сезону на 90% • У ЗУНУ здійснюють підготовку молоді до складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до коледжів на базі 9-го класу • Обвинувачений у вбивстві тату-майстрині і далі залишиться під вартою • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Керівниця ідеологічного відділу «Правого сектора» Ірина Драгущак: «На місцевому рівні цілком реально творити незалежну від олігархічних впливів політику» • Якою буде погода на Тернопільщині у найближчі сім днів • У команді «Слуги Народу» об’єдналися відомі авторитетні постаті для реалізації стратегії розвитку Тернопільщини • Сільський голова села Глібів Надія Задоріжна: «Мій пріоритет – робити життя людей комфортним» • Небесні куліси відкрилися ще для одного геніального актора • На Тернопільщині відновили роботу приміські поїзди
rss
В облраді «запахло війною»: суд поновив на посаді головного лікаря пологового

Опубліковано: 6 Жовтня о 15:32Головного лікаря Тернопільського перинатального центру «Мати і дитина»Віктора Куценка, якого звільнили у червні цього року, поновили на посаді. Відповідне рішення прийняв Тернопільський міськрайонний суд. Тернопільську облраду така «розв’язка» здивувала. Тут уже готуються до апеляції.

Поставили крапку на другому засіданні

Звільнення головного лікаря перинатального центру «Мати і дитина» Віктора Куценка перетворилося на п’єсу в кількох діях. Зараз у цій справі невеличкий антракт, на зміну якому прийде апеляція.

Ще з початку року в депутатів та керівництва облради були зауваження до роботи медика. Однак це списали на робочі моменти та посилену увагу до закладу на завершальному етапі реконструкції пологового. Та вже у червні цього року розпорядженням голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука керівника лікувального закладу було звільнено з посади. Головним аргументом стало те, що Віктор Куценко не уклав контракту з обласною радою, що передбачено законом України. Попри звільнення з посади головного лікаря, медик продовжував працювати у пологовому будинку на посаді акушера-гінеколога.

Утім Віктор Куценко так легко не здався і, заручившись підтримкою кількох громадських організацій та депутатів, подав на обласну раду до суду. Рішення у цій справі суд виніс на другому засіданні.

Як пояснив у своєму підсумковому виступі Віктор Куценко, повідомлення про необхідність переведення його на контрактну форму роботи він отримав ще у 2013 році, однак на той час у законодавстві не було передбачено механізму цієї процедури. Більше того, він був призначений сесією обласної ради ще до моменту запровадження цієї норми. Зважаючи, що закон немає зворотної дії, керівник закладу жодного договору не підписував.

– Законом передбачено лише дві форми: призначення та звільнення. Про процедуру переведення не йдеться, – зауважив Віктор Куценко. – Більше того, статутом закладу передбачено, що призначення та звільнення керівника здійснює сесія обласної ради, а не голова одноосібно.

У позовній заяві медик вимагав фінансового відшкодування за період, коли він не виконував своїх обов’язків. Мовляв, позаяк звільнений незаконно, то обласна рада повинна відшкодувати кошти, які керівник міг отримати протягом цього періоду, починаючи з 1 червня. А це близько 30 тис. грн.

Вислухати аргументи другої сторони суду не вдалося. Юристи обласної ради не з’явилися на засідання. Свою відсутність вони пояснили вимушеним відрядженням юриста. Працівники юридичного відділу обласної ради просили перенести засідання, однак суд вирішив продовжити розгляд справи без представників відповідача. Власне цей момент найбільше вразив апарат ради. Адже, за неофіційною інформацією, Куценко нібито напередодні хизувався тим, що справу в суді вирішено і він невдовзі повернеться на посаду.

Просили відкласти засідання

«Номер один» звернулася до голови обласної ради Віктора Овчарука з проханням прокоментувати ситуацію.

– Справді, працівник юридичного відділу, яка веде цю справу, перебувала у відрядженні. У справі з’явились нові обставити, тож юристу потрібен був час, аби вивчити їх. Ми звернулися з проханням перенести засідання, але суд не зважив на це і продовжив розгляд, – пояснює Віктор Овчарук.

В обласній раді готуються до апеляцій. Тут переконані, що все зробили відповідно до чинного законодавства. Подібні прецеденти були в інших областях, але у цих випадках суд ставав на сторону органу самоврядування.

– Думаю, громада зі мною погодиться: не може одна особа сидіти в керівному кріслі вічно. Ми не ставимо за мету когось звільняти чи призначати. Вважаю, що людина повинна працювати за контрактом. Таким чином вона буде відчувати відповідальність, працюватиме ефективніше, на результат, бо розумітиме, що інакше їй можуть не продовжити контракту, – каже голова облради. – Ситуація, яка склалася в області, дійшла до абсурду. Багато керівників уявили себе царями. Думають, вони вічно працюватимуть на цих посадах, тримають у страху колективи і шукають у законодавстві ниточки, аби продовжувати сидіти у своїх кріслах. 

В обласній раді заявляють, що питання укладання контракту стосується не лише керівника перинатального центру. Такі процедури зараз проходять і по інших комунальних закладах, зокрема районних лікарнях. Віктор Овчарук зазначив, що пана Куценка попереджали про необхідність укладання такого контракту, однак він відмовився.

Забрав печатку та документи

Утім значно більшого резонансу набули події вже після винесення рішення суду. Після засідання Віктор Куценко повернувся у перинатальний центр і приступив до виконання службових обов’язків. Одразу ж забрав печатку і документацію. З цього приводу в інтернет-мережі зав’язалася дискусія.

Одні правозахисники трактують, що рішення суду набирає законної сили тільки через 10 днів, однак юристи обласної ради готуються оскаржити його у Тернопільському апеляційному суді. А тому до завершення судової тяганини повернення Куценка на робоче місце є неправомірним.

Натомість захисники Куценка переконують, що повернення головлікаря на роботу в день прийняття судом рішення – в рамках закону.Відповідно до частини 7 ст. 235 КЗпП, рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, ухвалене органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню. Негайне виконання судового рішення полягає в тому, що воно виконується не з часу набуття ним законної сили (як це передбачено для переважної більшості судових рішень), а негайно, з часу його оголошення на судовому засіданні.

У той же час виконання рішення суду вважається закінченим з дня видання відповідного наказу або розпорядження роботодавцем, який ухвалив незаконне рішення про звільнення працівника. Та, очевидно, такого розпорядження голова облради не підписував. 

Поки правозахисники вирішують спір у юридичній площині, у колективі зросла напруга. Як розповідають наші джерела в перинатальному центрі, одразу після повернення Віктор Куценко анонсував у закладі кадрові чистки, під які нібито мають потрапити всі, хто мав бодай найменше відношення до його звільнення. Говорити відкрито про реальний стан речей у закладі колектив боїться, однак зранку 3 жовтня на території лікарні невідомі розклеїли листівки зтекстом «Викорінимо корупцію з перинатального центру. Геть Куценка!»

До слова, позиція депутатів обласної ради щодо даної ситуація не одностайна. На захист медика-управлінця стала голова фракції «Громадянська позиція» Лариса Римар. Власне питання звільнення Куценка стало початком конфронтації депутата та голови обласної ради. 

Наразі апарат обласної ради намагається вирішити цей спір без залучення депутатів. І готовий іти навіть до Вищого спеціалізованого суду. Втім тут не виключають можливості винесення питання звільнення керівника перинатального центру на розгляд сесії. Якщо до цього дійде, то рішення буде прогнозованим. Зважаючи на провладну більшість у раді, Куценка можуть звільнити вже не розпорядженням голови облради, а рішенням сесії.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
28 Вересня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня
24 Вересня
23 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше