Найсвіжіше:
• 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових
rss

Усе, що потрібно знати про жорсткі обмежувальні заходи під час карантину


Опубліковано: 8 Квітня 2020р. о 11:15


Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби уряд із 6 квітня запровадив більш жорсткі обмежувальні заходи, які викликали в українців безліч запитань. Роз’яснення Кабміну та відповіді на найпоширеніші з них ми підготували для наших читачів, а також поцікавились у юристів, наскільки законні ті чи інші вимоги.

Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

Чи можна ходити по вулиці без маски? У постанові сказано, що в усіх громадських місцях люди повинні бути в масці чи респіраторі. Громадське місце – частина будь-якої споруди, що доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше). Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.

Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим?  Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби, всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід у парк чи відсутність маски? Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

Чи закривають церкви на період карантину? Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину.

Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах у парки? Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

Чи можна ходити по вулиці втрьох? Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їхньої кількості.

В якому випадку людям, старшим 60 років, можна тепер виходити на вулицю?

Люди, старші 60 років, поки що мають сидіти вдома. Вони належать до групи підвищеного ризику, відтак потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватись від контакту з іншими особами, крім тих, з якими вони спільно проживають.

А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?  Людям, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше, ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватись маскового режиму. Окрім того, уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів щодо виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Чи можна буде гуляти навколо будинку? Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям, молодшим 14 років, виходити самим на вулицю? Дітям віком до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. Дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

Чи можна ходити в парк чи сквер?  Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину або через службову необхідність.

Як тепер вигулювати домашніх тварин?  Як і раніше, ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше, ніж удвох. Вигул домашніх тварин у парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

Коли діти знову підуть у школу? Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведено в онлайн. За ініціативи президента починає працювати проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня. 

Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами? Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоби відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Коментар

Олена Степанова, юрист:

– Те, що зараз відбувається у нашій державі, я можу назвати лише «ґвалтуванням» Конституції України. Влада зараз намагається всю відповідальність перекласти на народ, хоча часу для того, щоби запобігти поширенню COVID-19 на території України, було більш ніж достатньо. Уряд, ухваливши такі зміни до постанови, показав себе таким, що повністю ігнорує норми законів та права, і у мене складається враження, що можновладці Україну правовою державою не вважають. Пояснюю чому: в Україні основним законом є Конституція України, і жоден нормативно-правовий акт не може їй суперечити. Мені як юристу очевидно, що заборони Кабміну обмежують конституційні свободи і права громадян, зокрема свободу пересування, право проведення мирних зборів, право на свободу віросповідання, відправлення одноособово чи колективно релігійних культів. Безперечно, я розумію, що карантин необхідний, але є цілком законний спосіб його впровадження.  Згідно ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», карантин може бути встановлено тільки у випадку оголошення надзвичайного стану.  Відповідно до законодавства України, надзвичайний стан визначається як особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування відповідно до цього закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. Надзвичайний стан оголошує президент України, а потім затверджує Верховна Рада. Очевидним є те, що Кабмін не має повноважень обмежувати права громадян. Ніщо не заважало Кабміну ініціювати введення надзвичайного стану, і тоді б це базувалося на законних підставах, і у випадку оголошення надзвичайного стану права людини було б обмежено законно.  Також хочу зазначити, що, згідно з Конституцією України, ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше