Найсвіжіше:
• У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото)
rss

Уродженка Тернопілля Ярослава Хортяні: «В Угорщині розуміють, що у нас не АТО»


Опубліковано: 5 Червня 2017р. о 19:26


хортяні2Лідер Товариства української культури в Угорщині та голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні днями відвідала Тернопільщину. Читачам «Номер один» вона розповіла про те, чим займається українська діаспора в Угорщині та як загалом ставляться за кордоном до подій на сході нашої країни.

– Ми не лише очікуємо, а й щиро сподіваємось, що війна з підступним агресором якнайшвидше закінчиться. Цьому наша українська діаспора дуже сприяє. Ми буквально «трясемо» європейські уряди, аби вони «натиснули» на Росію і цей жах припинився. Крім того, ми розуміємо, що важливою є не лише зброя, яку тримають наші хлопці в руках на сході, а й економічний потенціал України, про який говорять усі, – каже Ярослава Хортяні.

Ярослава розповіла, що нещодавно відвідала Афіни (столиця Греції), де провела ряд важливих зустрічей, на яких неодноразово чула про те, що в нашій країні потужний потенціал, якого ще в країнах Європи пошукати треба.

– Однак цей потенціал не використовують до кінця. І не лише тому, що в нас йде війна. А тому, що ми отримали у спадок ту «гомосовєтську» систему, яка тягне за собою нехороше коріння, – корупцію. Без подолання корупції, без знищення олігархічної системи в Україні наш потенціал, на жаль, так і не буде використаним, – стверджує пані Ярослава.

Та Хортяні запевняє, що діаспора, не дивлячись на всі труднощі, сприяє не лише культурним, а й економічним стосункам між Україною та країнами Європи.

– У кожній країні, де є наші громади, створюються бізнес-клуби, налагоджуються стосунки з торгово-промисловими палатами. Яскравий приклад цьому – організована нами торік презентація Тернопільської області в Угорщині. В заході брав участь навіть заступник голови парламенту, який здебільшого не відвідує таких подій, та до нас прийшов. Він, між іншим, запропонував ввести стипендії для українських студентів із Тернопільщини. Про наш захід писали центральні угорські медіа. А це означає, що подію сприйняли на високому рівні! Це і є один із прикладів нашої діяльності. Звісно, не всі можуть підіймати проблеми України на рівні парламенту, але десь на рівні керівників обласних рад чи районів, звичайно, українці за кордоном це роблять, – повідомила Хортяні.

На її думку, Україна має цінувати те, що робить для неї діаспора, тим паче, що все це тримається на ентузіазмі.

– Для мене як українки, яка проживає за кордоном, найголовніше – це позитивний імідж нашої держави. Повірте, є дуже велика зацікавленість сусідніх країн приїхати до нас і бодай подивитися не лише на пам’ятники, а й відчути український дух. Якби ще були в Україні гарні дороги, нам би було простіше. Щоправда, європейські шматки хорошої дороги ми вже побачили (сміється, – авт.), – мовить жінка.

Попри надскладну ситуацію на сході України, за словами пані Ярослави, за кордоном люди зацікавлені нашою державою та радо б вкладали кошти у розбудову тут бізнесу. Та є одне «але»…

– Чесно кажучи, мені хотілося б, щоб в Угорщині більше висвітлювали події зі сходу України. Адже пересічний угорець має менше інформації, ніж українці тут. Та загалом люди зацікавлені Україною. Коли ми говоримо з нашими партнерами,то ті кажуть, що готові підтримати Україну, лише чекають на юридичні гарантії. Зокрема, якщо вони увійдуть на наш ринок, чи їхнього бізнесу ніхто не відбере, – пояснює голова Європейського конгресу українців.

Разом з тим, Хпні ортяні каже, що більшість людей за кордоном розуміють, що у нас іде війна, а не АТО. Тому підтримують українців, збирають кошти.

– Ми намагаємось переконати, що активні бойові дії тривають на Донбасі – а це сотні кілометрів від Західної України. Хоча, хто б міг подумати, що з часом Чорнобиль перетвориться на туристичне місце. Мабуть, як закінчиться війна, з’явиться і військовий туризм. Хоча все це дуже страшно… Та ми переконуємо, що західна частина країни не задіяна в цій війні. Тому для того, щоб Україна вистояла, її слід підтримувати економічно. А це, однозначно, інвестиції, – підсумувала Ярослава Хортяні.

Тетяна Колеснік

 

ДОВІДКА

Ярослава Хортяні народилася на Тернопільщині. Закінчила Теребовлянське культосвітнє училище. Вийшла заміж за угорця Нандора Хортяні і з 1979 року живе в Будапешті. Має вже дорослу доньку Ніколетту.

Хортяні очолює Європейський конгрес українців. Своє завдання ця структура вбачає у лобіюванні інтересів України в Європі, створенні її позитивного іміджу, захисті прав українців. За визначні заслуги уряд України нагородив голову Товариства української культури в Угорщині Ярославу Хортяні орденом Святої Ольги ІІІ ступеня. Окрім цієї нагороди, лідерка ЄКУ мала честь отримати церковний орден Христа Спасителя, а потім була посвячена у лицарі Міжнародного ордену Святого Станіслава.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше