Найсвіжіше:
• Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р. • Син у батька позичив картоплю та обікрав мачуху • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: “У людей немає цінності власного здоров’я, то про що можна говорити?” • Де на Тернопільщині не буде світла • У Борщеві суд виправдав підозрювану в крадіжці • Онук краде, а бабця картає себе за його злочини • Два молоді таланти з Тернопільщини підписали контракти з ФК «Динамо»
rss
Українські дороги відповідатимуть стандартам ЄС

Опубліковано: 14 Жовтня о 9:33Уперше за історію України якісну інфраструктуру відбудовують у кожному регіоні. Усе це стало можливим завдяки президентській програмі «Велике будівництво» та підтримці фракції «Слуга Народу» в парламенті. Фінансування рекордне — план на рік перевищує 90 млрд. грн. Вчасне виділення коштів залежить від злагодженої роботи парламенту. Деякі політсили намагаються цим скористатися й демонстративно не підтримують законопроєкти, необхідні для реалізації програми.

Голосування за законопроєкт, ініційований політичною партією «Слуга Народу», покликаний забезпечити фінансування ремонту та будівництва пріоритетних об’єктів по всій країні, відбулося 17 вересня. Його не підтримали більшість членів фракцій «Європейська солідарність», «Голос», «Батьківщина» та «Опозиційна платформа — «За життя». Утім це не завадило монобільшості «Слуги Народу» ухвалити документ в цілому й направити на підпис президенту.

Документ скасовує обмеження на величину місцевого боргу та дає можливість профінансувати об’єкти, дуже необхідні українцям. Це — дороги й розв’язки в містах Хуст, Канів, Чернівці, будівництво дитсадка в Черкасах, перинатального центру в Ужгороді та ще низка об’єктів по всій країні. Які вже цього року можуть ввести в експлуатацію й надати в користування громадам.

Ігнорування документа опозиційними депутатами не стало перешкодою для монобільшості. У першому читанні — 240 голосів, у другому — 255. Тим самим укотре підтвердилась єдність політичної партії «Слуга Народу» та її здатність працювати на результат. Тепер справа за тим, як закон будуть реалізовувати на місцях.

Дорожня мережа України — 170 тис. км, із них 46 тис. — дороги міжнародного, національного, регіонального й територіального значення, за які відповідає «Укравтодор». Інші — це дороги місцевого значення. Вони — у компетенції обласних державних адміністрацій та місцевої влади. У межах проєкту «Велике будівництво» планують відремонтувати 6000 км шляхів, з яких 3500 км уже ремонтують. Голова «Укравтодору» Олександр Кубраков робить особливий акцент на капітальній реконструкції, адже дві третини із 24 тис. км основної мережі автошляхів перебувають у «ненормативному стані або аварійні». 

«Ми підвищили кваліфікаційні вимоги до компаній з точки зору якості. Вони, звісно, ще не такі високі, як на тендерах ЄБРР і Світового банку. Адже якби ми це зробили, на наших тендерах проходили б усього 3-4 компанії, які існують на ринку України. Тоді ми дуже суттєво звузили б ринок і не вклалися  у терміни будівництва», — розповів Олександр Кубраков.

Контролюватиме роботи незалежний технагляд, який проводитимуть компанії з Польщі, Франції та Австрії.

Якісні дороги збудують не лише між обласними центрами, а й у громадах. Щоби мати можливість залучити ще більше грошей на будівництво шляхів і мостів, Рада підтримала важливий законопроєкт №3991. Тепер влада зможе залучати в областях додаткові кошти для ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення та комунальної власності.

Програма Володимира Зеленського «Велике будівництво» торкнеться не лише доріг, а й дитячих садочків, шкіл, стадіонів й амбулаторій. Уже до кінця року побудують або реконструюють майже 400 об’єктів. А наступного року  відновлять 100 архітектурних та історичних пам’яток по всій Україні.

 

Загалом у 2020 році в державний бюджет заклали 1 млрд. грн. на побудову центрів екстреної допомоги по всій країні. Планується реконструювати та капітально відремонтувати 210 приймальних відділень.

«Ми йдемо на місцеві вибори, щоби надати українській молоді перспективу знайти цікаву й гідну роботу там, де ти живеш, у своїй громаді. Щоби реалізувати за завданням президента Володимира Зеленського стратегію розвитку регіонів, а також завершити проєкт «Велике будівництво», — сказав голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Ярослав Захарків, кандидат у депутати до Тернопільської облради від партії “Слуга Народу”

Про гроші

Агентство автомобільних доріг має три джерела фінансування:

 • – дорожній фонд, з якого спрямовують 31,5 млрд. грн. на капітальний ремонт і поточно-середній ремонт;
 • – кредитні кошти — 19,3 млрд. грн., які залучаються від «Укрексімбанку» під державні гарантії;
 • – частина коштів із фонду боротьби з COVID-19 — 35 млрд. грн.

Загалом  понад 85 млрд. грн. на дороги державного значення.

Чи є кому будувати дороги?

Згідно з планами «Укравтодору», тільки до будівництва доріг державного значення планують залучити понад 40 тисяч працівників. Завдяки проєкту «Дороги та робота», станом на 8 вересня вже працевлаштувалися понад 16 000 людей. І вакансій з кожним днем стає дедалі більше. А рівень працевлаштування безпосередньо впливає на економічну ситуацію в країні.

Програма «Велике будівництво» — це не політичний проєкт. Президент Володимир Зеленський поставив перед собою чітку мету — «зшити країну якісними дорогами» для інтеграції різних регіонів і залучення інвесторів.

Програма справді працює, й оцінка громадян свідчить, що влада на правильному шляху.

Згідно з опитуваннями Київського міжнародного інституту соціології, майже 78% респондентів підтримують фінансування державою розвитку інфраструктури доріг, ремонту й будівництва шкіл, дитячих садочків і лікарень. Ще 12,2% сказали, що «скоріше підтримують». Загалом «за» програму «Велике будівництво» висловились 9 із 10 українців — майже 90% опитаних.

Крім того, 85,2% погоджуються із президентом, що «Велике будівництво» не варто припиняти під час пандемії коронавірусу.

Як слідкують за будівництвом?

За перебігом робіт «Великого будівництва» можна стежити в реальному часі. Такий моніторинг потрібен для забезпечення вчасної та якісної реалізації програми. При Мінрегіоні працюють робочі групи з моніторингу реалізації «Великого будівництва», які перевіряють об’єкти на відповідність державним будівельним нормам, зокрема, вимогам безпеки, інклюзії тощо. Також переглядають списки об’єктів, що входять до програми в усіх областях, на відповідність вимогам, одна з яких — початок і закінчення робіт у поточному році.

Стежити за тим, як відбувається ремонт і реконструкція інфраструктурних об’єктів України, дозволяє спеціальна інтерактивна мапа. А за дорученням прем’єр-міністра України для відстеження роботи на будмайданчиках у режимі реального часу встановлюються вебкамери.

«Такі онлайн-трансляції — один з інструментів моніторингу, який забезпечує прозорість виконання програми. У режимі реального часу можна контролювати якість робіт і стежити за дотриманням графіка. Більше того, до моніторингу може долучатися громадськість, фахівці. А для органів місцевої влади це має стати додатковим зручним інструментом контролю на місцях. Особливість «Великого будівництва» в тому, що все відбувається демократично й прозоро, інформація доступна по кожному об’єкту», — прокоментував нововведення міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Зміни можна бачити вже сьогодні

 У межах проєкту «Велике будівництво» ремонтують та прокладають дороги в усіх частинах України. На пріоритетних шляхах підрядні організації працюють у три зміни, включно з нічною.

Так стане приємнішою поїздка у відпустку в напрямку Чорного та Азовського морів: до Бердянська, Чорноморська, Очакова, Скадовська та Генічеська. Дороги Київ — Суми — Юнаківка та Вільне — Кролевець відкриють для туристів архітектурні й природні пам’ятки Сіверщини та Слобожанщини. Дістатися від Києва до індустріального Придніпров’я можна буде бетонною дорогою Дніпро — Решетилівка. Дорога Сєверодонецьк — Станиця Луганська стане «вітриною» для мешканців тимчасово окупованих територій.

Відремонтованою трасою М19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече можна буде проїхати одразу декількома історичними регіонами України: Волинню, Галичиною, Поділлям і Буковиною.

За словами Олексія Чернишова, програма «Велике будівництво» є пріоритетом для міністерства. Адже саме розбудова країни й покращення життя людей є основою для розвитку нашої держави, кожного регіону, кожного міста й громади.

«За кадром» відбувається щоденний контроль, перевірки, наради з областями. Усі ці дії Міністерства розвитку громад та територій направлені на забезпечення ефективної реалізації програми президента. Адже ми разом зацікавлені в успіху «Великого будівництва», — підсумував міністр.

За його словами, будівництво є рушійною силою економіки й опосередковано забезпечує додаткові робочі місця в інших галузях — виробництві будівельних матеріалів, логістиці, транспорті тощо.

«На відновлення автошляхів області виділили рекордних 3,9 млрд. грн. Такої суми Тернопільщина не отримувала за весь період незалежності. Завдяки цьому до кінця року завершиться ремонт траси М-19, яка перетинає область з півночі на південь. А вже незабаром розпочнемо будівництво дороги в обхід Теребовлі, яку почали облаштовувати ще в 1987 році, але згодом проєкт заморозили. Це вирішить чимало проблем райцентру. Адже наразі весь транзитний транспорт іде через самісінький центр Теребовлі. Через інтенсивний рух історична частина 900-літнього міста руйнується. Ми отримуємо скарги від громадян на вібрацію, шум і загазованість повітря. Завдяки підтримці уряду та «Укравтодору» розпочали закупівлю робіт із виготовлення проєкту будівництва обходу Теребовлі. Йдеться про 19,1 км автошляху та 4 мостових переходи», – говорить заступник начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, голова обласного виборчого штабу «Слуги Народу», кандидат у депутати Тернопільської обласної ради Ярослав Захарків.

«Велике будівництво» в соціальних мережах

Крім того, що за «Великим будівництвом» можна стежити в реальному часі на інтерактивній мапі, програма має власний Telegram-канал. Тут також можна слідкувати за перебігом робіт на об’єктах. На каналі регулярно публікують детальні фото- та відеозвіти з різних регіонів України.

Автор Ганна Самовіленко


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,Новини
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
20 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше