Найсвіжіше:
• Врятувати життя немовляті з Тернопільщини не змогли: після жахливої аварії та місяць боротьби за життя зупинилося серце шестимісячної дитини • На Кременеччині підбили підсумки футзального сезону-2023/24 (+фото) • У національному парку на Тернопільщині двоє чоловіків зрубали чотири акації (+фото) • Кіберполіція викрила шахрая з Тернопільщини, який збирав гроші під виглядом лікування військових • Частина жителів Тернополя сьогодні залишаться без світла • Батьки померли в дитинстві: на війні загинув 19-річний військовий з Тернопільщини • Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень • Поліцейські затримали п’яного водія, який на переході на в’їзді у Тернопіль травмував дівчину • На 62-році життя помер спостерігач арбітражу Асоціації футболу Тернопільщини • На Борщівщині чоловік через сварку підпалив сарай своєї співмешканки • Єврокубки стають примарними: історія весняного падіння Полісся
rss

У Тернополі відновив свою роботу соціальний гардероб «ОдежиНА»


Опубліковано: 4 Червня 2020р. о 12:23


Проєкт “ОдежиНа” було започатковано переселенкою з Луганська, основна мета якого – надання благодійної допомоги людям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

До карантину волонтерам вдалося задовольнити понад 5000 звернень від соціально вразливих категорій людей, надавши понад 41 тонну вживаних речей у вигляді одягу, взуття, іграшок, посуду, постільної білизни, сумок, дитячих рюкзаків. Також надавали допомогу у вигляді дитячих та інвалідних візків,  меблів, побутової техніки, продуктів харчування, підгузків для лежачих хворих, ортопедичних матраців тощо.

Це єдиний і унікальний формат для Тернополя, який забезпечує потребуючих людей речами першої необхідності на постійній основі. Він є яскравим прикладом того, що соціальна підтримка може бути якісною і комфортною. Коли людина може прийти за допомогою у тепле, світле, сухе приміщення, облаштоване необхідними меблями та обладнанням. Не поспішаючи, вибрати потрібні речі, які охайно розвішані, і все це – безкоштовно. Допомога надається внутрішньо переміщеним особам, постраждалим внаслідок бойових дій на сході України, пенсіонерам, багатодітним та малозабезпеченим родинам, людям з інвалідністю та їхнім опікунам, одиноким батькам та сім’ям у складних життєвих обставинах.

Тим, хто хоче отримати речі у рамках проєкту “ОдежиНА” в період дії адаптивного карантину, варто знати, що прийом відвідувачів здійснюється виключно за попереднім записом за телефонами: 096-685-59-97 та 099-210-84-60.

Якщо ж ви хочете віддати речі, то в умовах адаптивного карантину їх потрібно залишити у спеціальному контейнері, який розташовано за адресою: м. Тернопіль, вул. 15 Квітня, 3. Одяг та інші текстильні вироби мають бути чистими і випраними. Взуття, сумки, іграшки та інші вироби, які не підлягають пранню, мають бути чистими й вимитими. Всі речі необхідно скласти у зав’язаному пакеті.

Наші журналісти завітали в гості до ініціаторів проєкту. Одразу біля входу в приміщення побачили великі контейнери для збору одягу. Поряд уже стояли люди, які чекали своєї черги, аби зайти та вибрати собі необхідний одяг. Звісно, у масках і з дотриманням дистанції. У невеликому приміщенні акуратно розміщені стелажі з одягом – усе посортовано. Окремо дитячі речі, жіночі та чоловічі. Взуття поскладане у ящиках.  Ініціатор соціального гардеробу Яна Шкуратова розповіла, що за одягом звертаються різні люди, особливо зараз, у час, коли, у зв’язку з карантином, багато хто втратив роботу і грошей вистачає заледве на продукти, вже не кажучи про одяг.

– 1 червня після довгого карантину ми знову відкрили наш соціальний гардероб. Сьогодні багато людей, але всі приходять за попереднім записом.  Ми працюємо з понеділка по середу з 11 до 17.00, – каже Яна Шкуратова.

Поки розмовляємо з жінкою, у приміщення заходить бабуся і повідомляє, що вона за записом, в руках у неї пусті пакети. Саме у них жінка згодом складе одяг та взуття для своїх онуків. Коли час перебування у приміщенні закінчується, а речі вже відібрано, їх зважують і записують у журнал, скільки кілограмів допомоги отримала потребуюча людина. Не проходить і 5 хвилин, як після бабусі в «ОдежиНУ» заходить жінка. Поки вибирає речі, розповідає нам про себе. Її звати Люба, вона переселенка і мама чотирьох дітей. На час карантину залишилася без роботи, живе на орендованій квартирі, відтак усі заощадження пішли на оплату рахунків та самого житла. Бідкається, що за цих два місяці діти виросли як на дріжджах і весь одяг на них малий. Жінка похапцем набирає у пакети взуття, каже, що з цим найважче. Обіцяє волонтерам, коли щось з обраного не підійде, то обов’язково поверне назад.

Уже на вулиці зустрічаємо пенсіонерку Валентину Федорівну. Вона, дізнавшись, що ми журналісти, хоче сказати кілька слів.

– Цей соціальний гардероб дуже потрібен людям, зараз багато незахищених громадян, зокрема пенсіонери, які не мають статків. Воно нас дуже виручає. Ви знаєте, яка сьогодні одежа дорога? Особливо на ринку. А тут безкоштовно і в хорошому стані. Ми дуже раді, що «ОдежиНА» знову працює. Хочу подякувати Яні Шкуратовій і волонтерам, що долучилися до справи. Ми такі раді, чекали відкриття, коли вже буде послаблення карантину, – розповідає Валентина Федорівна.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
19 Березня
18 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше