Найсвіжіше:
• Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала
rss

У Тернополі працює хірургічний Центр, який робить унікальні операції


Опубліковано: 19 Жовтня 2016р. о 17:00


viber-image6

У 2011 році, за сприяння міського голови Сергія Надала та головного лікаря Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Віктора Кміти, на базі хірургічного відділення було відкрито міський Центр хірургічного лікування гриж живота. У жовтні Центру виповнилось п’ять років. Протягом цього часу в закладі отримали допомогу понад тисячу пацієнтів. Після лікування майже всі вони забули про грижі раз і назавжди. У той же час медики Центру продовжують працювати  над удосконаленням існуючих та розроблених тут методик оперативних втручань, які в кінцевому результаті покликані забезпечити хороший результат лікування та  високий показник якості  життя пацієнтів після перенесеного оперативного втручання.

Кількість рецидивів зменшили до мінімуму

Центр хірургічного лікування гриж живота розпочав свою роботу в жовтні 2011 року на базі хірургічного відділення міської лікарні №2. Річ у тім, що до лікувального закладу регулярно зверталися хворі з рецидивами. Тобто після оперативних втручань проблема поверталася знову. Причому це були третій, четвертий і навіть п’ятий рецидиви. Це створювало складнощі у проведенні повторних операцій. Кожен новий випадок є складнішим за попередній, що становило ризик як для пацієнта, так і для хірурга, адже, по-перше, повторні операції є значно складнішими, тривалішими, супроводжуються великими крововтратами. Більше того, статистика свідчить, що кожен повторний наступних збільшує процент рецидивів у майбутньому.

viber-image5

– Побачивши невтішну тенденцію, у закладі прийняли рішення створити центр, який би зміг надавати якісну та професійну допомогу такій категорії пацієнтів, – розповідає доцент кафедри хірургії ННІ ПО Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, кандидат медичних наук Володимир П’ятночка. – Пріоритетом у роботі для нас стала швидка та надійна реабілітація і підвищення якості життя пацієнтів. Досягти цього можливо лише індивідуальним підходом до вибору способу оперативного втручання, синтетичного алотрансплантата та прецезійною технікою виконання оперативних  втручань. У той же час давати надійний тривалий результат. Не менш важливою є швидка реабілітація, відсутність больового синдрому, мінімізація ризиків. Це дозволяє забезпечити внутрішній комфорт пацієнта після операції. На базі Центру впроваджено багато нових технологій та типів оперативних втручань.

Пацієнти, яким раніше мало не кожних три роки доводилось лягати під ніж, щоб позбутися ненависної грижі, тепер можуть забути за неї раз і назавжди. Сучасні методики, впроваджені у Центрі, дозволяють не тільки радикально вирішити проблему, а й уже за кілька днів після операції повернутися до повноцінного життя. Якщо при застосуванні старих методик відсоток рецидивів гриж становив від 5 до 70%, то нові підходи до лікування дозволили мінімізувати цей показник до 1,5%.

До відкриття Центру в хірургічному відділенні протягом року в середньому оперували 75-80 пацієнтів із грижами живота. З кожним роком ця цифра збільшується. У 2012 році (після відкриття Центру) прооперовано  260 хворих, у 2013 – 2014 рр. – по 280, а в 2015-ому – близько 340 пацієнтів.

У Центрі відмічається тенденція до збільшення пацієнтів з первинними грижами. Це дає підстави припускати, що хворі стали відповідальніше відноситись до процесу лікування і шукають заклади, де допомогу можуть надати якісно та професійно.

Майже половина пацієнтів, які сьогодні оперуються, – це хворі з різними видами черевних гриж. Метою створення міського Центру хірургічного лікування гриж живота є покращення результатів лікування хворих шляхом розробки та впровадження в хірургічну практику сучасних та вдосконалених методик діагностики, передопераційної підготовки та оперативних втручань.

Їдуть зі всієї України

viber-imageУ Центрі оперують мешканців не тільки з нашого регіону. Часто звертаються хворі з сусідніх областей: Львівщини, Хмельниччини, а також Києва та Східної України. Серед пацієнтів багато відомих спортсменів – гравці футбольних клубів та олімпійських збірних. І це не дивно, адже тернопільський Центр – один з небагатьох, який займається лікуванням гриж Гілмора (синдром хронічного пахвинного болю).

Крім того, розроблені тут методики відзначаються високою якістю виконання оперативних втручань та коротким реабілітаційним періодом. Це дуже важливо для спортсменів, які перебувають у трудових відносинах на умовах контракту.

–  Грижа Гілмора – це складна форма гриж. Як правило, вони виникають у спортсменів – футболістів, хокеїстів, штангістів, за що й отримали назву «спортивна грижа». Проявом грижі є больовий синдром у паховій ділянці. Однак після оперативного втручання спортсмени вже через два тижні можуть повернутися до своїх фізичних навантажень, – пояснює Володимир П’ятночка.

Під час виконання оперативних втручань при вентральних грижах (післяопераційних) в умовах ожиріння у якості додаткового методу проводиться видалення надлишкового жиру передньої черевної стінки живота.

У Центрі  при виконанні герніопластик  використовують надсучасні шовні та пластичні матеріали, які в кожному випадку підбираються індивідуально із врахуванням структури сітки, методу плетіння тощо. Це зводить до мінімуму післяопераційні ускладнення. Уже наступного дня пацієнти можуть ходити та самостійно себе обслуговувати. Якщо раніше реабілітація тривала близько шести місяців, то при застосуванні нових методик пацієнт уже за два тижні може грати у футбол. А через місяць – повноцінно виконувати фізичні навантаження.

– Після оперативного втручання пацієнт не відчуває дискомфорту. Сітка дуже пластична, що дозволяє зберегти функціональність усіх структур передньої черевної стінки, – зазначає медик.

У госпіталізації  хворих зі складними формами гриж сприяє головний лікар Віктор Кміта. Активну участь в оперативній діяльності Центру бере завідувач кафедри хірургії  ННІ ПО ТДМУ ім. І. Горбачевського, професор Ігор Дзюбановський.

Прецензійна (тонка)  техніка виконання оперативних втручань з чіткою візуалізацією анатомічних структур (нервів), оперативні втручання без натягу призводять до мінімальної травматизації тканин і наближаються до розряду пластичної хірургії.

Упродовж п’яти років медики Центру напрацювали чимало нових розробок. Тут виконують унікальні операції. Розроблено ряд сучасних методик оперативних втручань, які до цього часу не виконувались у світі.

Працівники Центру активно беруть участь у міжнародних та республіканських конференціях, де викладають свої напрацювання, діляться власним досвідом та отримують новий. Тож у медичному середовищі відбувається безперервний процес удосконалення навиків та вмінь.

Упевнитись у високій професійності хірургів мали змогу понад тисячу пацієнтів Центру. Вони переконані, що за допомогою потрібно звертатися лише у спеціалізовані клініки, де подібні проблеми вивчають дуже деталізовано.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше