Найсвіжіше:
• Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р. • Син у батька позичив картоплю та обікрав мачуху • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: “У людей немає цінності власного здоров’я, то про що можна говорити?” • Де на Тернопільщині не буде світла • У Борщеві суд виправдав підозрювану в крадіжці • Онук краде, а бабця картає себе за його злочини • Два молоді таланти з Тернопільщини підписали контракти з ФК «Динамо»
rss
У тернопільського аеропорту знову забрали 2,5 гектара землі

Опубліковано: 12 Червня о 18:41аеропорт

Керівництво області взялося за аеропорт. З якими намірами, покаже час. Тим не менше, під час останньої сесії облради депутати прийняли два доленосних рішення для цього досі збиткового та проблемного об’єкта. Одне з них стосується землі, інше – кадрове. Як ці рішення в майбутньому вплинуть на роботу аеропорту і чи вплинуть взагалі, з’ясовувала «Номер один».

Планують затвердити межі

Варто відзначити, що досі аеропорт не викликав в області нічого, крім головного болю. Мова йде про державні органи в цілому, а не окремих чиновників, які добряче нажилися на землі летовища. Розбазарювання земель аеропорту почалося ще з початку 2000-х років. Загалом станом на сьогодні його площа зменшилась майже на 10 га. ТОКП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» у 2004 році отримала державний акт на право постійного користування на 164,2900 га. Зараз ця ділянка зменшилась уже до 153,9987 га.

Активніше тему аеропорту стали обговорювати в контексті виготовлення нового державного акта на землю. Точніше – трьох актів. Саме на стільки шматків поділили територію. Кожен з них затверджуватимуть у процесі отримання погоджувальної документації. У частини депутатів з’явилися підозри, що в ході нових замірів об’єкт може недорахуватися ще кількох сотих чи навіть гектарів дорогоцінної землі, яка знаходиться у безпосередній близькості до обласного центру. Натомість голова ТОДА Степан Барна має іншу думку з цього приводу і переконує, що узаконення меж дозволить у майбутньому попередити зловживання у цій сфері.

– Жоден сантиметр землі не пропаде, – стверджує Степан Барна. – Просто замість двох кадастрових номерів буде три. Для мене є принциповим питанням завершити процес оформлення права власності за землю. Поки не буде цього документа, завжди знайдеться той, хто з однієї сторони відірве 10 метрів, з другої – 5 метрів. З іншого боку, без документів на землю не можливо почати виготовлення жодного інвестиційного проекту. Інакше мова не буде предметною. Зараз кажуть, що документи виготовляють для того, щоб щось вкрасти. Навпаки – красти будуть доти, поки не буде документів. Частина депутатів пропонують зробити з двох ділянок одну, але для цього потрібно наново починати процедуру: погоджувати межі із сільськими радами. А хто дасть гарантію, що у час, поки відбуватиметься погодження ділянок, від аеропорту не відірвуть ще шматок?

Слова губернатора підтверджує і заступник голови облради Василь Деревляний.

– Сьогодні ми завершуємо виготовлення державного акта на землю, щоб ніхто більше не зазіхав на цю територію. Для того, щоб ніхто не міг змінити цільового призначення цієї землі. Акт – це документ, який засвідчує, що земля належить, виключно обласній раді та громаді краю. Зараз на території довкола аеропорту є багато організацій, приватних житлових площ. Для виготовлення державного акта на землю ми змушені були домовитися з цими людьми, щоб погодити межі, – каже Василь Деревляний.

2,5 га – на дороги

Планувалося, що на минулій сесії депутати вирішать питання одразу щодо кількох ділянок ТОКП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс», а саме – розглянуть проекти щодо вилучення частини територій.

– У проекті рішення просимо вилучити 8, 0643 га землі, – запропонував Василь Деревляний. – 5, 5475 га – під будівлями та спорудами, що належать державному підприємству «Тернопільське державне авіаційне підприємство «Універсал-Авіа». 2,5168 га – під дорогами загального користування. А другим пунктом голова ОДА запропонував внести зміни до розпорядження від 23 березня 2015 року, уточнивши орієнтовну площу земельної ділянки з 169,85 га на 169,0832 га.

Під час обговорення до проекту внесли декілька змін. Комунальному підприємству дозволили вилучити з користування тільки землі, які є під дорогами загального користування

– Я хочу ще раз наголосити, що це рішення було необхідним і абсолютно законним. Адже ця дорога не може бути чиєюсь власністю. Вона використовувалась і надалі буде для загального користування, – заявив Василь Деревляний.

Щодо уточнення площі аеропорту, то зміни пов’язують із похибкою під час замірів. Ще одним рішенням обласної ради, яке також було прийнято на минулій сесії, орган звернувся до Мінтрансу з проханням передати земельну ділянку, яка знаходиться у власності державного акціонерного товариства «Універсал-Авіа» площею 5,54 га, у власність Тернопільської обласної ради. У Мінтрансі області пообіцяли виконати це прохання цю землю, а тоді орган зможе виготовити і на цю землю державний акт.

Готують землю під івестора

Кілька тижнів тому в Тернополі працювала експертна комісія з Києва, яка є профільною в питанні діяльності аеропортів. Вони оцінили стан аеропорту – нижче «нуля». Борг становить 5 млн., покрівля аеровокзалу протікає, на злітних смугах поросли дерева, смуги не марковані…

– На жаль, реалії такі, що власними силами, я маю на увазі лише за державний кошт, нам не отримати сертифікату, який необхідно для відновлення роботи аеропорту. Для мене це була не новина, бо більшість об’єктів в Україні ніколи б не запрацювали без допомоги інвесторів. За інвестиційними проектами працює увесь цивілізований світ, що в цьому поганого? Але не так просто зацікавити інвестора. За безцінь жоден бізнесмен працювати і вкладати власних коштів не буде. Для інвестиційного проекту ми передбачили 2,62 га землі. Під цю землю обласна рада також виготовляє державний акт права власності, – апелює Василь Деревляний.

Летовище – з новим керівником

Під час останньої сесії облради депутати призначили і нового керівника аеропорту. Ним став «бютівець» Юрій Малецький, який у свій час уже мав можливість очолювати підприємство. Особливими заслугами у цей час він не відзначився, тому до його кандидатури частина депутатів віднеслась скептично. Тим не менше, більшістю голосів депутати таки призначили старого-нового директора аеропорту. Щоправда, контракт з ним підпишуть лише з 1 липня 2016 року. Таке доповнення до рішення вніс Василь Деревляний.

– Тобто упродовж місяця всі працюють разом з Малецьким, щоб отримати сертифікат для аеропорту, потім він підписує контракт і приступає до виконання своїх обов’язків, зазначив посадовець.

За словами Степана Барни, людину на цю посаду шукали давно. Пропонували багатьом людям, але ніхто не погоджувався. Цьому питанню в області не надають великого значення, адже як тільки прийде інвестор, він сам визначить керівника.

Що каже центр?

У той же час одвічну проблему тернопільського аеропорту кілька місяців тому намагалась вирішити виїзна транспортна комісія ВР. Її керівник Ярослав Дубневич зазначив, що відновити його роботу можна всього за 85 тис. грн. Це капіталовкладення дозволить відновити прийом літаків. Спершу – вантажних, а далі – як Бог дасть.

– Перед засіданням ми оглянули аеропорт, – каже Ярослав Дубневич. – Для мене було дивним, що в ньому добре збережена злітна смуга, яка є непрацюючою. Виконуючий обов’язки директора аеропорту озвучив мінімальні суми, які потрібно для того, щоб отримати систему сертифікації і відновити прийом літаків, у тому числі у вечірній час. Це невеликі кошти – 85 тисяч гривень. Думаю, що їх знайдуть в обласному бюджеті. А ми будемо сприяти, щоб у максимально короткий час департамент Мінінфраструктури долучився до того, щоб аеропорт «Тернопіль» отримав сертифікат і мав можливість першочергово приймати літаки, які не є рейсовими, і стати спочатку запасним аеропортом для авіакомпаній, які здійснюють рейси зі Львова чи Франківська. Наступний етап – залучення сюди інвестора. Важливо, щоб до цього підключилися нардепи з Тернопільщини, керівництво області й міста. Треба знайти доброго інвестора, бажано авіакомпанію, щоб аеропорт став базовим для неї, тоді це дасть швидкий розвиток. Найголовніше – це в жодному випадку не роздавати землю аеропорту і не будувати ніяких приміщень в охоронній зоні аеропорту, бо це його повністю знищить.

Поміж тим, Степан Барна просить включити тернопільський аеропорт до державної програми розвитку малих аеропортів до 2023 року, що передбачає фінансування в сумі 50 мільйонів гривень. Це дасть можливість отримати кошти на його відновлення.

Губернатор має й інші грандіозні ідеї щодо летовища, але про це «Номер один» розповість у наступних випусках.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,Новини
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
20 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше