Найсвіжіше:
• Під Теребовлею збудуть унікальний спортивний комплекс • По Монастирищині їздив злодій на білому коні • В якому часі ми живемо? • З 2021 року зміняться правила безвізових подорожей до ЄС • Українці зможуть переказувати кошти з-за кордону через картки VISA • Рецепт від господинь: яєчний рулет від Тетяни Козак • В Україні збільшиться пенсійний вік для жінок • Відрядження: скільки можна витрачати з 2020 року без податків • Міністри призначили собі до 200-400 тисяч гривень премій і надбавок • Тернопільський гурт побореться за путівку на «Євробачення-2020» • Бюро політичних замовлень • Вибух у клубі на Підгаєччині: що з’ясували правоохоронці • У Борщеві горе-водій спокушав поліцейського доларами і гривнями • «Інтерсіті» між Києвом і Тернополем курсуватиме щодня • Справа ректора ТНЕУ: у поліції є почерк та ДНК зловмисника, залишилося лише… його знайти • Нові подробиці у розслідуванні смерті дівчинки, яка випала з автобуса • Через проблеми з навчанням померла студентка медуніверситету з Нігерії!? • Хорошим лікарем треба бути завжди, а не лише тоді, коли ти досягнув певного статусу • В Україні повернули призов до армії з 18 років • ГОРОСКОП • Рятувальник Віталій Волощук: «Адреналінова залежність – це складова чогось більшого, додайте до неї співчуття, і вийде рятувальник» • Новий скандал у Тернопільській мерії: правоохоронці викрили “схему” відчуження комунального майна • Національна лялька – це модно! • У Чорткові на карантин закрили навчальні заклади • Чортківчанин тримав удома арсенал гранат
rss
Три способи надіслати гроші з-за кордону

Опубліковано: 11 Грудня о 11:44       

За даними Національного банку України, минулоріч українські заробітчани переказали в Україну $10,9 млрд., це сума співставна з 8,3% ВВП країни за рік. За підсумками 2019 року, заявили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, грошові перекази українських трудових мігрантів до України можуть сягнути $12 млрд.

Наші співвітчизники, виїжджаючи на заробітки за кордон, продовжують активно перераховувати кошти близьким та рідним в Україну. Однак перед кожним стає проблема вибору законного та швидкого каналу передачі коштів.

Ми вирішили торкнутися цієї проблеми і коротко розповісти про можливі шляхи переказу коштів з-за кордону.

 

1.Почнемо з поширеного переказу коштів  на картковий/поточний рахунок (SWIFT-переказ).

Принципова умова такого переказу – наявність  карткового або поточного рахунку в отримувача.  За її наявності відправник  за кордоном може надіслати кошти з відділення банку, вказавши прізвище та банківські реквізити отримувача. Отримувач коштів в Україні зможе отримати їх через 2-3 банківських дні у відділенні свого банку.

Серед «плюсів» такого переказу – безпечність пересилання коштів.

Серед можливих незручностей та обмежень:

 – отримувачу необхідно відкрити поточний або картковий банківський рахунок.  У зв’язку з цим постає питання вибору надійного банку. Повні банківські реквізити необхідно передати відправнику для здійснення відправлення коштів;

– обмеженість доступу до інформації про тарифи на цю послугу, адже банки за кордоном (як і в Україні) самостійно встановлюють тарифи та можуть інформувати про їхній розмір на власний розсуд, на сайті або ж лише під час особистого звернення до відділення;

– обмеженість доступу до сервісу для наших трудових мігрантів у випадку, якщо їх статус перебування в країні не легалізовано. Відправник зазвичай (у залежності від законодавства країни перебування)  також повинен відкрити банківський рахунок.

Також не забуваймо, що в багатьох невеличких сільських населених пунктах України фізично можуть бути відсутні  відділення будь-яких банків,  що може ускладнювати процес отримання коштів.

Крім того, оскільки гроші приходять на рахунок, одержувач буде нести додаткові витрати на зняття коштів у залежності від тарифів банку.   В середньому комісія банку за таку операцію може складати від 1 до 2%.

Іноді на форумах можна зустріти пораду «відкрити рахунок за кордоном та переслати одержувачу в Україну карту, щоби мати можливість поповнювати її за межами країни, а кошти знімати у нас». Тут варто зазначити, що часто банки прописують правило: не передавати картку третім особам. Тобто такий варіант є порушенням, і в разі відстеження транзакцій, що викличуть підозри (наприклад, в один день поповнення і зняття готівки у двох країнах), банк може вжити відповідних заходів, наприклад, заблокувати картку.

 

2.Якщо кошти необхідно отримати  терміново, можна скористатися однією із систем грошових переказів (Western Union, MoneyGram та ін.).

Серед переваг – надійність і швидкість переказу (кошти доступні протягом 10 хв після відправлення). Для отримання переказу не потрібно відкривати рахунок у банку.

Серед особливостей – заздалегідь необхідно уточнити місцезнаходження пункту обслуговування системи і видачі грошових переказів, щоби адресат мав змогу так само швидко отримати переказ «на руки». Або, як варіант, з’ясувати, чи працює з однією із таких платіжних систем ваш банк, тоді кошти можна буде отримати через касу у відділенні банку.

Що стосується комісії, то при переказі $1000 США доведеться    заплатити $15-50 у залежності від системи та країни призначення.  Міжнародні платіжні системи відзначаються доволі  високою вартістю комісії.

 

 1. Міжнародний поштовий переказ

У багатьох країнах саме національні поштові оператори є призначеними операторами  з  надання  поштових платіжних послуг та лідерами за кількістю відправлених міжнародних переказів.

Укрпошта також пропонує послугу відправлення та виплати переказів.

Найбільш популярними є такі напрямки, як Польща, Ізраїль, Іспанія, Португалія тощо. Також популярним напрямком є перекази з/в Російську Федерацію. Зважаючи на існуючі обмеження щодо відправки та виплати переказів за міжнародними системами переказу коштів з/до цієї країни, для багатьох людей поштові перекази, що здійснюються в межах країн-членів Всесвітнього поштового союзу*, є єдиною можливістю здійснити   допомогу рідним  та  близьким.

Серед «плюсів»:

 – надійність, адже Укрпошта на відміну від банків не здійснює ризикованої фінансової діяльності – кредитування тощо;

_- доступність, адже поштові перекази на відміну від банківських  пересилаються до всіх населених пунктів країни без винятку та виплачуються як у відділеннях поштового зв’язку, так і вдома одержувачам (без стягнення  додаткової плати);

 • не потрібно відкривати банківський рахунок;
 • термін пересилання міжнародних поштових переказів у великі міста сягає 2-3 години;
 • термін пересилання міжнародних поштових переказів у села можна співставити із терміном проходження SWIFT-переказу, тобто 2-3 банківських дні.

Серед обмежень – відсутність  миттєвих переказів.

Особливо відзначаємо наявність унікальної опції – доставка додому (є актуальною, наприклад,  для людей похилого віку, яким фізично важко дістатися до поштового чи банківського відділення).

Міжнародні поштові  перекази приймаються і виплачуються в іноземній валюті у певних відділеннях, перелік яких можна дізнатися на сайті  товариства за посиланням https://ukrposhta.ua/wp-content/uploads/2019/06/dovidnyk_valutnyh_vpz.pdf. У решті відділень міжнародний переказ перерахують за курсом АТ «Укрпошта» і виплатять у гривнях.

 Тариф на відправлення міжнародного поштового переказу з України за кордон становить 2% (на суму від 2000 грн.). Щодо тарифів на відправлення поштового переказу з інших країн – з ними також можна ознайомитись на офіційному сайті національного поштового оператора.

*Всесвітній поштовий союз (ВПС)  є спеціалізованою установою ООН. Членами організації є 191 країна світу. Метою його діяльності є організація та поліпшення поштової служби в усьому світі й забезпечення міжнародного співробітництва в цій сфері. Україна є також членом Всесвітнього поштового союзу


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,Новини
27 Січня
26 Січня
25 Січня
24 Січня
23 Січня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше