Найсвіжіше:
• Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщині по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду
rss

Тернополянка Юлія Коваль своє хобі перетворила у заробіток


Опубліковано: 19 Червня 2018р. о 10:43


Юлія Коваль – молода майстриня з Тернополя, яка займається художнім розписом тарілок, годинників, дзеркал та інших предметів декору.  Ми попросили пані Юлію поділитися секретами успіху та розповісти, як їй вдалося перетворити хобі у власну справу.

Першою розписала тарілку, якою користувалася у побуті

– Що спонукало Вас  займатися художнім розписом? Як давно Ви цим займаєтесь?

Саме точковим розписом я займаюся десь 4 роки, а підштовхнула мене до цієї справи участь у конкурсі, який проводився на роботі у чоловіка.  Потрібно було зробити щось оригінальне, незвичне, і я вирішила розписати маленьку тарілочку в цій техніці. Але організатори змінили умови й тематику (потрібно було зробити малюнок-антистрес) і моя тарілочка залишилася вдома. Однак мене настільки захопив сам процес і кінцевий результат, що я почала розписувати тарілочки й надалі.

– Що саме Ви розмальовуєте?

Розписую в основному керамічні тарілки різних розмірів, але часто на замовлення роблю на основі тих самих  тарілочок годинники, дзеркала, підноси та інші предмети декору.

– Чи зберігаєте Ви й досі свою першу роботу?

Так, я зберігаю її вдома і часто на неї дивлюся. Це була не спеціально куплена тарілочка, а взята з тих, якими я користуюся в побуті.

– Скільки часу витрачаєте на розпис?

Усе залежить від діаметру тарілки та складності малюнка. В середньому на тарілочку діаметром 21 см йде від 7 до 14 днів (це зі всіма технологічними процесами).

– Як Ви вибираєте, що саме малювати?

Якщо робота на замовлення, то зазвичай замовники самі мені кажуть, що повинно бути в кінцевому результаті (ми разом обговорюємо все до дрібниць, щоби результат був кращий за очікування). Якщо ж я сідаю розписувати тарілочку для себе, так сказати, на вільну тему, то у мене є підбір ідей, який я постійно оновлюю та поповнюю, і вже звідти під настрій чи натхнення починаю працювати. Деколи буває і так, що сама не знаю, який буде результат, просто малюю і все.

– У чому полягає техніка розпису? Вона якась особлива?

Техніка точкового розпису (або point-to-point) полягає в тому, що основний малюнок, всі лінії та деталі створюються за рахунок величезної кількості крапочок. Особливість цих крапочок ще й у тому, що вони повинні бути близько одна до одної, але не зливатися в одну лінію.

– Розкажіть про те, як Ви створюєте свою тарілку, скільки етапів вона проходить, щоби стати ідеальною?

Кожна тарілочка проходить багато етапів, перед тим як відправитись у подарункову коробочку. Поверхня усіх без винятку тарілок попередньо обробляється (очищується та знежирюється), потім наноситься один-два шари акрилового ґрунту (із просушкою в 24 години між шарами). Третій етап – це нанесення фону (однотонний колір) знову ж таки в один-два шари, в залежності від необхідної глибини кольору чи відтінку. Далі вручну наношу попередній недеталізований ескіз олівцем, потім починаю відпрацьовувати кольором підфони малюнка, а всі деталі промальовую в самому кінці. Лише тоді приступаю до точкового розпису. Кінцевим етапом є просушка тарілки (від 24 до 48 годин) і покриття захисним лаком усієї поверхні, який теж повинен висохнути (до трьох днів). І все – виріб готовий!

– Чи важко навчитися цій майстерності?

Я вважаю, що навчитися можна будь-чому,  треба лише мати велике бажання і час, бо точковий розпис дуже не любить поспіху. А відточувати майстерність потрібно постійно, тобто досвід та вдосконалення своєї техніки потребують постійної та щоденної роботи.

Мої вироби вже трішки набрали “географії”

– Наскільки було важко і страшно починати свою справу? З якими труднощами довелось зіткнутися?

З самого початку не стояло питання щодо своєї справи чи будь-якого заробітку. Я це робила для себе, бо з малюванням уже давно на “ти”, ще з художньої школи. Хотіла просто знайти для себе те, в чому могла б відпочити, переключитися від щоденних справ. Робота через соціальні мережі має багато тонкощів, які довелося довго вивчати самостійно, робити помилки, виправляти їх, і це все з малою дитиною.

– Як Ви знайшли перших клієнтів?

Першими клієнтами були знайомі та друзі, яким подобалось моє заняття, вони замовляли щось для себе чи на подарунки.

– Що надихає Вас на роботу?

Можливо, це банально, але основне натхнення я отримую від сина. Він мій мотиватор. Для себе шукаю натхнення в роботах улюблених художників, вивчаю орнаменти народів світу, а кольорові поєднання найкращі у природи. Намагаюся помічати красу навколо.

– Чи займаєтесь Ви ще чимось, окрім розпису?

Насамперед я – мама, тому наразі основна моя діяльність – це виховання сина, йому 2 роки і 8 місяців. А розписом я займаюся у вільний час, якого не так багато. Крім цього, зараз опановую гончарство, яке мене теж дуже захоплює. У планах багато ідей, пов’язаних саме з гончарною справою.

– Де можна придбати Ваші витвори мистецтва?

Зробити замовлення та придбати тарілочки можна через соціальні мережі («Фейсбук», «Інстаграм»). Свої вироби я виставляла в декількох сувенірних магазинах міста, але наразі в наявності дуже мало робіт, бо працюю в основному на замовлення. Якщо і встигаю робити вільні тарілочки, то їх можна придбати через соціальні мережі.

– Чи проводите майстер-класи з художнього розпису?

Так, проводжу. В Тернополі провела вже декілька колективних майстер-класів (по 16-20 чоловік одночасно розписували тарілочки, це двогодинний колективний майстер-клас), декілька приватних, а також один індивідуальний (7 чоловік 5 годин займалися детальним розписом, вивченням матеріалів і т. п. Учасники на цей майстер-клас приїхали до мене з Києва, Львова та Івано-Франківська, що дуже приємно. Цього літа планую ще один колективний майстер-клас у Тернополі. Запрошую усіх бажаючих.

– Чи є Ваші роботи уже за кордоном?

Мої вироби вже трішки набрали “географії”: це і Америка, і ОАЄ. Багато відправила в Європу  (Польща, Італія, Іспанія, Чехія, Бельгія). В основному замовляють тарілки, годинники і комплекти (декілька тарілок в одному стилі чи під конкретний інтер’єр).

– Чи потрапляли Ваші вироби до рук VIP-персон  і до кого саме?

На кінофестивалі «Кінохвилька» я проводила майстер-клас із розпису тарілочок, то Леонід Бицюра з іншими відомими режисерами, художниками та гостями  із задоволенням розписував свою тарілочку. А кому подарували мої вироби замовники, я не цікавлюся, якщо чесно. Головне, щоби вони були задоволені.

– Які цікаві пропозиції Ви отримували останнім часом?

Англомовний літній дитячий табір у Карпатах запросив мене на літо для проведення майстер-класів для дітей із точкового розпису. Під замовлення я розписувала флакони для натуральних ефірних олій та лімітованої серії туалетної води зі східними мотивами.

Юлія Огороднік


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше