Найсвіжіше:
• 25.06.2019 ДРУГА ТОВАРИСЬКА ГРА з нагоди міжнародного дня моряка на підтримку та вимогу звільнення українських військових моряків з російського полону • Лялька-мотанка – скриня душі і серця • Проблеми батьків та дітей • Курси для учасників АТО/ООС (ТНЕУ, м.Тернопіль) • «Тернопільобленерго» нагадує про електробезпеку на канікулах • Суд дозволив ФОПу не платити ЄСВ за місяці без доходу • Документи, які необхідно подати, щоб отримати ліцензію на право зберігання пального, оптової та роздрібної торгівлі пальним • Кабмін збільшив вартість реєстрації торгових марок і патентів • Укрпошта доставлятиме товари замовників торгів Prozorro • Торт «Естерхазі» від Люби Біріної • Гусятинці реанімовують пам’ятник… трактору • Усіх, хто відвідає «Файне місто», чекає чотири дні музики та свободи • Команда Барни готова передати управління областю наступникам та навіть підказати і навчити, що й до чого • Із Києва до Львова можна буде злітати за ціною від 17 євро • Голова Вишнівецької ОТГ Володимир Кравець іде у Верховну Раду з командою • Свято морозива – це сімейна розвага для дітей та їхніх батьків • Маленьке Ріо-де-Жанейро є на Тернопільщині • Загиблий морпіх з Кіровоградщини, а не з Тернопільщини • «Нафтогаз» оголосив про зниження ціни на газ для населення • «Контінентал»: успішне об’єднання бізнесів «Мрії» та компанії СFG • По дорозі на Дальній пляж загинуло двоє молодих чоловіків • У Тернополі дитина випала з вікна • ГОРОСКОП 19 – 25 червня • У Лучці від пиятики чоловік вистрілив собі у живіт • Валерій Чоботар про те, чому вирішив балотуватися у Верховну Раду: «Маючи страх від побаченого на війні, я дмухаю на холодне, бо боюся втратити щось більше, втратити нашу державність. А я не готовий до імміграції!»
rss
Тернопільські браконьєри завдають мільйонних збитків аграріям

Опубліковано: 3 Листопада о 12:00Першим цю тему підняв відомий тернопільський аграрій, депутат обласної ради Юрій Березовський. Чоловік забив на сполох, адже мисливці-браконьєри, влаштовуючи на полях так звані сафарі, знищують озимину. І дієвої боротьби з ними ніхто, на жаль, не веде, а самотужки аграрії це зло побороти не можуть, та й законних прав для цього у них немає.

IMG_6151IMG_1824Приватне підприємство «Агрон», яке очолює Юрій Березовський, займається вирощуванням сільськогосподарських культур на орендованих земельних ділянках, які знаходяться на території дев’яти сіл Тернопільського району, більшість з яких межують із зоною, де відбувається полювання.

– Нехтуючи працею аграріїв, так звані «мисливці», полюючи на диких звірів, автомобільним транспортом уночі заїжджають на поля, говорячи на їхньому жаргоні, б’ють «під фари» та фактично знищують посіви сільськогосподарських культур. Тим самим наносять значну матеріальну шкоду підприємству, адже після цих наїздів хліб не відновиться. Так уже на сьогодні знищено частину посіву озимих на 2018 рік у В. Гаях, В. Березовиці та Костянтинівці. І як не прикро про це говорити, з кожним роком ситуація набуває все більшого масштабу. Якщо по нашому господарству втрати вимірюються десятками тисяч гривень, по то області – це мільйони гривень. І це я тільки говорю про прямі збитки від втрати врожаю. А ще шкідливі наслідки для землі, які обчислити просто не можна, – з болем у серці розповів Юрій Березовський.

7Мисливців пан Юрій поділяє на справжніх і несправжніх, називаючи останніх горе-мисливцями, або браконьєрами

– Мисливець, який поважає себе, ніколи не поїде автомобілем по врожаю та не буде «під фарами» бити звіра. Натомість своїми неправомірними діями браконьєри, які користуються високоякісною технікою для полювання (тепловізори, пристрої нічної стрільби), нищать не тільки майбутній урожай хліба, а й наносять непоправну шкоду мисливській фауні та безжалісно винищують усе живе у природі. Зокрема, у нас масово знищують зайця і козулю. Я не говорю, що не треба займатися мисливством, є піше полювання у відповідно відведених зонах, у певні періоди тощо, будь ласка, ніхто цього не забороняє, – мовив відомий місцевий аграрій. 

Минулого року ПП «Агрон» щодо даної ситуації зверталося до контролюючих органів.

– Здійснювати рейди та якимось чином боротися з цими браконьєрами – це їхня пряма робота, на їх утримання ми витрачаємо наші з вами податки. На жаль, я, наприклад, не бачу їхньої реальної роботи. Які адміністративні стягнення мали місце, когось притягнули до відповідальності чи впіймали? Безкарність породжує нові зловживання. Маємо випадки, коли контролюючі органи не лише контролюють браконьєрів, а й нерідко їх очолюють або «кришують». І це ми не так давно бачили на прикладі Тернопільського ставу. А своїми силами побороти це зло ми не можемо.

Навіть якщо наша охорона і когось уночі спіймає, то теоретично ця особа по моїх людях може вистрелити, адже у нас немає повноважень зупиняти чи затримувати будь-кого, – відзначає пан Березовський.

Юрій Романович ще раз звернувся до відповідних служб – Тернопільського МРО Українського товариства мисливців і рибалок та обласного управління лісового та мисливського господарства, які повинні за родом своєї діяльності контролювати цей процес та боротися з подібними горе-мисливцями.

– Для застереження від неправомірних дій мисливців або ж браконьєрів ми просимо проводити нічні рейди та засідки на територіях, дотичних до зони полювання з залученням представників правоохоронних органів, інспекції охорони природи тощо. Ці структури повинні виступити ініціаторами рейдів. Наше ж підприємство, зі свого боку, готове допомагати як пальним та транспортом, так і людьми, – сказав Юрій Романович.

Якщо ж знову з боку контролюючих органів не буде реакції адекватної, Юрій Березовський, як депутат обласної ради, готовий виступити ініціатором створення комісії, щоби викликати керівників цих підрозділів до ради та запитати їх, чому вони бездіяльні щодо піднятої проблематики.

За коментарем щодо даної ситуації ми звернулися до Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства.

– Стосовно звернення ПП «Агрон» щодо нанесених збитків невідомими особами орендованим сільськогосподарським угіддям, то доводимо до відома, що сезон полювання ще не відкрито, а відтак, мисливці не могли нанести шкоду посівам сільськогосподарських культур. Фактів браконьєрства на території вказаних земельних ділянок не встановлено. Відповідно до звернення було відразу вжито посилені нічні патрулювання мисливських угідь, які межують із земельними ділянками, орендованими приватним сільськогосподарським підприємством, – повідомив головний спеціаліст лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Тернопільського ОУЛМГ Микола Слюсаревський.

Пан Слюсаревський також розповів, що сезон полювання на хутрового звіра у мисливських угіддях області офіційно стартує з 5 листопада 2017 року і триватиме до лютого 2018-го включно.

– З метою охорони державного мисливського фонду, користувачами мисливських угідь створено єгерську службу, чисельність якої встановлено згідно з чинним законодавством. Так головні спеціалісти відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Тернопільського ОУЛМГ разом із державною лісовою охороною підприємств із залученням працівників поліції постійно здійснюють нічні та денні рейди з охорони мисливських угідь із виявлення порушників мисливського законодавства. Лише протягом останніх двох з половиною місяців здійснено 20 патрулювань із залученням працівників роти поліції особливого призначення для виконання спільних рейдів з охорони державного мисливського і лісового фонду. Разом з тим, у кожному лісгоспі створено рейдові бригади, які залучають до своєї роботи і працівників районних відділів поліції. До слова, до патрулювань можуть долучатися добровольці і громадські активісти, – зауважив представник Тернопільського ОУЛМГ.

6У голови Тернопільського МРО Українського товариства мисливців і рибалок Григорія Калиновського інше бачення щодо даної ситуації.

– У мене немає фактів, що хтось їздить по полях та займається відстрілом. Якщо це так зване полювання відбувається вночі, то таких людей мисливцями не назвеш – це браконьєри, і речі треба називати своїми іменами. Натомість у мене є інші факти, які бачив на власні очі. Молоді пацани в районі Великої Березовиці щонеділі на квадроциклах без номерних знаків ганяють по полях. Ось із цим явищем треба боротися, а звалювати вину на мисливців буде неправильно, – каже Григорій Калиновський.

Сподіваємося, спільними зусиллями зацікавлених сторін таки вдасться побороти це зло. Хоча, як відзначає пан Березовський, ситуацію може виправити тільки свідомість людей. Щоби ці так звані мисливці, знаючи, що відбуваються постійні рейди, боялися займатися цими ганебними речами, а селяни, на очах яких це стається, не залишалися сторонніми спостерігачами, мовляв, моя хата скраю, а повідомляли компетентні органи.

– Можливо, горе-мисливці прочитають у пресі чи почують по телебаченню про те, які негативні наслідки несуть їхні дії, у них хоча би десь йокне у серці і вони наступного разу добре подумають, робити таке неподобство чи ні. Але якщо не бити у всі дзвони, то питання не вдасться зрушити з місця. Однак я вірю, що спільними зусиллями небайдужих селян, старостів сіл, голів громад вдасться це зло побороти, адже всі ми хочемо жити у цивілізованій країні, де правила гри мають бути одні для всіх, – підсумував Юрій Березовський.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
24 Червня
23 Червня
22 Червня
21 Червня
20 Червня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше