Найсвіжіше:
• Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина
rss

Тернопільські браконьєри завдають мільйонних збитків аграріям


Опубліковано: 3 Листопада 2017р. о 12:00


Першим цю тему підняв відомий тернопільський аграрій, депутат обласної ради Юрій Березовський. Чоловік забив на сполох, адже мисливці-браконьєри, влаштовуючи на полях так звані сафарі, знищують озимину. І дієвої боротьби з ними ніхто, на жаль, не веде, а самотужки аграрії це зло побороти не можуть, та й законних прав для цього у них немає.

IMG_6151IMG_1824Приватне підприємство «Агрон», яке очолює Юрій Березовський, займається вирощуванням сільськогосподарських культур на орендованих земельних ділянках, які знаходяться на території дев’яти сіл Тернопільського району, більшість з яких межують із зоною, де відбувається полювання.

– Нехтуючи працею аграріїв, так звані «мисливці», полюючи на диких звірів, автомобільним транспортом уночі заїжджають на поля, говорячи на їхньому жаргоні, б’ють «під фари» та фактично знищують посіви сільськогосподарських культур. Тим самим наносять значну матеріальну шкоду підприємству, адже після цих наїздів хліб не відновиться. Так уже на сьогодні знищено частину посіву озимих на 2018 рік у В. Гаях, В. Березовиці та Костянтинівці. І як не прикро про це говорити, з кожним роком ситуація набуває все більшого масштабу. Якщо по нашому господарству втрати вимірюються десятками тисяч гривень, по то області – це мільйони гривень. І це я тільки говорю про прямі збитки від втрати врожаю. А ще шкідливі наслідки для землі, які обчислити просто не можна, – з болем у серці розповів Юрій Березовський.

7Мисливців пан Юрій поділяє на справжніх і несправжніх, називаючи останніх горе-мисливцями, або браконьєрами

– Мисливець, який поважає себе, ніколи не поїде автомобілем по врожаю та не буде «під фарами» бити звіра. Натомість своїми неправомірними діями браконьєри, які користуються високоякісною технікою для полювання (тепловізори, пристрої нічної стрільби), нищать не тільки майбутній урожай хліба, а й наносять непоправну шкоду мисливській фауні та безжалісно винищують усе живе у природі. Зокрема, у нас масово знищують зайця і козулю. Я не говорю, що не треба займатися мисливством, є піше полювання у відповідно відведених зонах, у певні періоди тощо, будь ласка, ніхто цього не забороняє, – мовив відомий місцевий аграрій. 

Минулого року ПП «Агрон» щодо даної ситуації зверталося до контролюючих органів.

– Здійснювати рейди та якимось чином боротися з цими браконьєрами – це їхня пряма робота, на їх утримання ми витрачаємо наші з вами податки. На жаль, я, наприклад, не бачу їхньої реальної роботи. Які адміністративні стягнення мали місце, когось притягнули до відповідальності чи впіймали? Безкарність породжує нові зловживання. Маємо випадки, коли контролюючі органи не лише контролюють браконьєрів, а й нерідко їх очолюють або «кришують». І це ми не так давно бачили на прикладі Тернопільського ставу. А своїми силами побороти це зло ми не можемо.

Навіть якщо наша охорона і когось уночі спіймає, то теоретично ця особа по моїх людях може вистрелити, адже у нас немає повноважень зупиняти чи затримувати будь-кого, – відзначає пан Березовський.

Юрій Романович ще раз звернувся до відповідних служб – Тернопільського МРО Українського товариства мисливців і рибалок та обласного управління лісового та мисливського господарства, які повинні за родом своєї діяльності контролювати цей процес та боротися з подібними горе-мисливцями.

– Для застереження від неправомірних дій мисливців або ж браконьєрів ми просимо проводити нічні рейди та засідки на територіях, дотичних до зони полювання з залученням представників правоохоронних органів, інспекції охорони природи тощо. Ці структури повинні виступити ініціаторами рейдів. Наше ж підприємство, зі свого боку, готове допомагати як пальним та транспортом, так і людьми, – сказав Юрій Романович.

Якщо ж знову з боку контролюючих органів не буде реакції адекватної, Юрій Березовський, як депутат обласної ради, готовий виступити ініціатором створення комісії, щоби викликати керівників цих підрозділів до ради та запитати їх, чому вони бездіяльні щодо піднятої проблематики.

За коментарем щодо даної ситуації ми звернулися до Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства.

– Стосовно звернення ПП «Агрон» щодо нанесених збитків невідомими особами орендованим сільськогосподарським угіддям, то доводимо до відома, що сезон полювання ще не відкрито, а відтак, мисливці не могли нанести шкоду посівам сільськогосподарських культур. Фактів браконьєрства на території вказаних земельних ділянок не встановлено. Відповідно до звернення було відразу вжито посилені нічні патрулювання мисливських угідь, які межують із земельними ділянками, орендованими приватним сільськогосподарським підприємством, – повідомив головний спеціаліст лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Тернопільського ОУЛМГ Микола Слюсаревський.

Пан Слюсаревський також розповів, що сезон полювання на хутрового звіра у мисливських угіддях області офіційно стартує з 5 листопада 2017 року і триватиме до лютого 2018-го включно.

– З метою охорони державного мисливського фонду, користувачами мисливських угідь створено єгерську службу, чисельність якої встановлено згідно з чинним законодавством. Так головні спеціалісти відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Тернопільського ОУЛМГ разом із державною лісовою охороною підприємств із залученням працівників поліції постійно здійснюють нічні та денні рейди з охорони мисливських угідь із виявлення порушників мисливського законодавства. Лише протягом останніх двох з половиною місяців здійснено 20 патрулювань із залученням працівників роти поліції особливого призначення для виконання спільних рейдів з охорони державного мисливського і лісового фонду. Разом з тим, у кожному лісгоспі створено рейдові бригади, які залучають до своєї роботи і працівників районних відділів поліції. До слова, до патрулювань можуть долучатися добровольці і громадські активісти, – зауважив представник Тернопільського ОУЛМГ.

6У голови Тернопільського МРО Українського товариства мисливців і рибалок Григорія Калиновського інше бачення щодо даної ситуації.

– У мене немає фактів, що хтось їздить по полях та займається відстрілом. Якщо це так зване полювання відбувається вночі, то таких людей мисливцями не назвеш – це браконьєри, і речі треба називати своїми іменами. Натомість у мене є інші факти, які бачив на власні очі. Молоді пацани в районі Великої Березовиці щонеділі на квадроциклах без номерних знаків ганяють по полях. Ось із цим явищем треба боротися, а звалювати вину на мисливців буде неправильно, – каже Григорій Калиновський.

Сподіваємося, спільними зусиллями зацікавлених сторін таки вдасться побороти це зло. Хоча, як відзначає пан Березовський, ситуацію може виправити тільки свідомість людей. Щоби ці так звані мисливці, знаючи, що відбуваються постійні рейди, боялися займатися цими ганебними речами, а селяни, на очах яких це стається, не залишалися сторонніми спостерігачами, мовляв, моя хата скраю, а повідомляли компетентні органи.

– Можливо, горе-мисливці прочитають у пресі чи почують по телебаченню про те, які негативні наслідки несуть їхні дії, у них хоча би десь йокне у серці і вони наступного разу добре подумають, робити таке неподобство чи ні. Але якщо не бити у всі дзвони, то питання не вдасться зрушити з місця. Однак я вірю, що спільними зусиллями небайдужих селян, старостів сіл, голів громад вдасться це зло побороти, адже всі ми хочемо жити у цивілізованій країні, де правила гри мають бути одні для всіх, – підсумував Юрій Березовський.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше