Найсвіжіше:
• Колишня віцепрем’єрка спростувала чутки про призначення на посаду голови Тернопільської ОВА • Двічі колишній головний тренер тернопільської «Ниви» покинув ще одну команду • На Тернопільщині сталася пожежа на свинокомплексі (+фото) • Україна закриє небо: стало відомо, скільки Patriot нададуть партнери • Загиблий військовослужбовець з Тернопільщини посмертно нагороджений орденом “За мужність” • Герд Мюллер з Тернопільщини: сьогодні минає 12 років від дня смерті Романа Шподарунка • Інспектор Тернопільської митниці отримав 100 тисяч хабаря: деталі • Важка хвороба забрала життя 51-річного священника з Тернопільщини • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині в найближчі три дні • На Тернопільщині ремонтують міст однієї з найбільш завантажених доріг • У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото)
rss

Тернопільська міськрада йде… до перевиборів?


Опубліковано: 19 Травня 2017р. о 16:29


18470942_143400279534125_1967802448_nСесія Тернопільської міської ради 12 травня вдруге поспіль не відбулася. Як ми і прогнозували, сценарій повторився. Члени партії ВО «Свобода» знову заблокували вхід до мерії трьом депутатам-вигнанцям: Івану Сороколіту, Ігорю Турському, Роману Навроцькому. Разом із ними в приміщення не змогли потрапити депутати з інших фракцій – БПП та «Самопоміч».

Сценарій «вчорашнього» дня

Попередньо сесія Тернопільської міської ради була запланована на 11 травня. Відповідне розпорядження видав міський голова. Однак напередодні Сергій Надал вирішив відкласти пленарне засідання ще на один день. Спочатку мер пояснював, що це було спільним рішенням голів фракцій, згодом уточнив: «Перед сесією я отримав офіційний лист від начальника поліції міста, в якому йшлося, що є інформація про масові безпорядки і провокації. Тому було рекомендовано вжити заходів щодо перенесення сесії. Крім того, я зустрівся з керівниками усіх фракцій, ми цю ситуацію обговорили і прийняли рішення, що не варто робити сесію в четвер, краще провести її у п’ятницю».

Та без заворушень, від яких начебто намагався убезпечити раду Сергій Надал, все ж не обійшлося. Причому ініціатором сутичок була рідна йому партія ВО «Свобода».

Вранці 12 травня під стіни мерії знову вийшли кілька десятків націоналістів, які вимагали, щоб їх екс-побратими Сороколіт, Турський та Навроцький склали депутатські мандати. «Свободівці» утворили «живу» стінку поруч центрального входу в мерію та не пропускали депутатів у раду під вигуки «Зрадників – геть!».

– Аналіз і моніторинг публічних висловлювань та голосування цих депутатів показав їхні принципові розходження з позицією націоналістів у Тернопільській міській раді. Зокрема, серед більш ніж 100 голосувань, які йдуть урозріз із ухваленою фракцією позицією, є питання, які мають принципове значення, ‒ пояснив керівник Тернопільської міської організації ВО “Свобода” Володимир Стаюра.

Однак на противагу «свободівській» радикальній риториці, під мерію на підтримку депутатів-вигнанців знову вийшли їх виборці, громадські активісти та колеги-депутати з інших фракцій. Останні, між іншим, відмовлялися заходити в раду без Сороколіта, Турського та Навроцького, закликаючи «Свободу» вирішувати свої внутрішні конфлікти у законний спосіб, а не шляхом застосування фізичної сили.

– Пастка брехні та маніпуляцій Сергія Надала затягує йому зашморг усе сильніше. Але за собою він вирішив тягнути ще й партію. У політиці немає чорного і білого. Ігор Турський, Роман Навроцький і я це дуже добре розуміємо і, не дивлячись на емоції та образу, вирішили не виносити «сміття з хати». Жодних прес-конференцій, жодних гнівних заяв. Єдиними нашими коментарями були: час усе розставить на свої місця. Повірте, Сергій Надал – це точно не та особа, заради якої варто виставляти себе в дуже поганому світлі перед Тернополем, – заявив депутат Іван Сороколіт.

Він, а також Ігор Турський та Роман Навроцький кажуть, що надалі не планують іти на поводу в партії та здавати свої мандати, бо їм це забороняють їхні виборці. Натомість «свободівці» переконують у протилежному: партійна зрада їх екс-побратимів – рівноцінна зраді виборців.

Замінували чи «замінувались»?

12 травня ситуація під радою стала патовою. Гострі заяви з одного боку переривали не менш гучні заяви з іншого. Було очевидно, що жодна зі сторін не поступиться інший. Так могло би тривати кілька годин, якби, за дивним збігом обставин, на телефонну лінію ДСНС та поліції Тернополя не надійшло повідомлення про замінування Тернопільської міської ради та приміщення Нацбанку. Так, зі слів начальника Головного управління Національної поліції Олександра Богомола, невідомий російською мовою повідомив: «Горсовет Тернополя будет гореть». Відповідними службами одразу розпочалося проведення евакуації працівників міської ради, а у приміщенні запрацювали фахівці-піротехніки. Прибула спецгрупа для пошуку вибухівки.

Однак повідомленню поліції фактично ніхто не надав серйозного значення. Мітингувальники залишалися на своїх місцях, а в приміщенні мерії продовжували перебувати кілька депутатів і сам міський голова.

– У міській раді є слідчо-оперативна група. Також є міський голова. Це ж його приміщення, – коментував похапцем начальник Тернопільської поліції Сергій Гаврилюк.

З натовпу лунали іронічні вигуки: «Виведіть мера, там заміновано!» Однак Сергій Надал довго не наважувався спуститися до людей. Лише після новини про те, що депутати планують провести засідання сесії прямо на вулиці, очільник Тернополя вийшов із «замінованої» міськради. Мер намагався поспілкуватися з депутатами, однак порозуміння так і не знайшов.

– Спустіться до нас, Сергію Віталійовичу, і порахуєте депутатів! – закликав депутат Андрій Шкула, однак той так і не наважився вийти зі сходів ради у натовп. Після безрезультатних словесних перепалок мер зайшов у приміщення і перебував там навіть попри те, що поліція шукала вибухівку.

Через це серед натовпу виникла цілком логічна підозра, що міський голова чудово знав про те, що ніякого замінування насправді не було. Його «хтось» вигадав, як ще один спосіб не пустити в раду так званих «зрадників», а відповідно зірвати роботу сесії.

Не змогли домовитись 

Поки у міській раді працювали поліціянти та «переховувався» Сергій Надал, а пікетувальники з обох таборів продовжували перекрикувати один одного гаслами, депутати міськради робили спроби без мера зібрати сесію надворі. Секретар Віктор Шумада експромтом оформив реєстраційний листок та почав збирати під ним підписи колег. Однак сформувати більшість так і не вдалося: голови кількох депутатських фракцій відмовились реєструватися.

– Я вважаю, що це внутрішньопартійна проблема. У розборах трьох хлопців участі брати не буду! – заявив голова фракції «Народний контроль» Володимир Бліхар і відмовився разом зі своєю фракцією підписуватись під сесією «надворі». Не виявив бажання долучатися до «вуличної» сесії також голова фракції «Громадянська позиція»  Петро Ландяк: «Я негативно ставлюся до того, що відбувалось навколо запланованого сесійного засідання міської ради. Зазначу, це виключно внутрішні партійні розборки політичної партії “Свобода”, в які нас дві сторони протистоянь і їх прибічники стараються втягнути. Немає протистоянь між світлими ангелами і демонами, як би хто не думав. Мій висновок: винні одні й інші».

Серед списку не було також і депутатів від партії ВО «Свобода», більшість з яких, подейкують, у момент реєстрації взагалі перебували у «замінованій» міській раді. Натомість усі депутати під партії «Самопоміч», «Блоку Петра Порошенка», деякі представники Радикальної партії та три екс-«свободівці» -Турський, Сороколіт та Навроцький – були готові провести сесію, розглянувши бодай ті питання, з якими під стіни ради вийшли тернополяни.

– Давайте проведемо сесію! Реєструємося! Розглянемо хоч ті питання, з якими під раду люди прийшли! – закликав депутат Ігор Турський.

Та зібрати кворум так і не вдалося. А позаяк раду продовжували «розміновувати», а міський голова попередньо повідомив, що сесія переноситься, народні обранці поволі почали розходитись. За ними – і мітингувальники. Відповідно й засідання сесії уже вдруге не відбулося…

Вибори чи «шантаж»?

Направду, як «безболісно» вийти із ситуації, яка склалася навколо Тернопільської міської ради, вочевидь, не знає жодна з конфліктуючих сторін. З одного боку, «свободівці», судячи з публічної риторики, поступатися не планують та надалі не пускатимуть у раду своїх екс-побратимів.

Однак така позиція поки що не приносить бажаних результатів, адже на противагу націоналістам та на підтримку «вигнанців» виходять їх виборці, громадські активісти та колеги-депутати. А це, у свою чергу, ламає стратегію «ганебного силового вигнання» непокірних депутатів.

Сценарій із блокуванням міськради був розрахований максимум на одноразове застосування. Адже всі сторони розуміють, що сесія має відбуватися, позаяк серед порядку денного є не лише так звані «людські» питання, а й приховані інтереси самих політиків, які зараз «зависли» у повітрі. Відповідно вийти з патового положення можна лише двома шляхами. Перше – це запустити законний процес відкликання депутатів Сороколіта, Турського та Навроцького. Однак такий шлях, по-перше, тривалий і може затягнутися на місяці. А по-друге, має малі шанси на успіх, адже поки що колишніх «свободівців» підтримують їх виборці та активно збирають підписи на їх підтримку. Відповідно, переконати їх підписати «вердикт» своїм обранцям буде практично нереально.

Тому залишається другий варіант – позачергові вибори до міськради. Але річ у тім, що тепер достеменно не відомо, яким є зараз рейтинг партії «Свобода» у Тернополі. Тим більше, що після останніх подій під радою він суттєво опустився. Незрозумілою ситуація є і з рейтингами інших політичних сил, які представлені в стінах мерії. Як мінімум тому, що ця каденція ради ще не прожила навіть два роки, відповідно ніхто не очікував, що вибори можуть нагрянути зараз.

Єдиний, хто може більш-менш спокійно почуватися в цій ситуації  – це Сергій Надал. Втрачати цю каденцію ради він готовий з легкістю.

Міркуємо логічно: «свободівської» більшості в раді немає, тому так чи інакше меру доводиться постійно домовлятися, а на додачу має кількох депутатів, які вирішили грати у свою гру. Але заради того, щоб позбутися «незручних» народних обранців, мер може наважитися запустити дострокові вибори. Тому й не дивно, що Сергій Надал з легкістю один із перших заговорив про дочасні політичні перегони. Мало того, під своїми словами він має законне підґрунтя. Адже ініціювати перевибори в міськраді може мер, депутатський корпус або обласна адміністрація. Щоправда, однієї ініціативи замало.  Для запуску дострокових виборів потрібно ще й погодження з боку обранців у Верховній Раді. Та, судячи із заяв нардепа Михайла Головка, «свободівці» готові лобіювати це питання і в стінах парламенту.

Тут слід зауважити: перевибори до міської ради і позачергові вибори міського голови – це абсолютно незалежні один від одного процеси. Щоби провести дострокові вибори і мера, і депутатів, потрібно два окремих рішення, відповідно два окремих погодження від Верховної Ради. Навряд Сергій Надал  ініціюватиме перевибори самого себе, а от перетрубацію в раді запустити може.

– Сподіваюся, що в межах травня сесія відбудеться. Якщо ні, то я буду сам ініціювати перевибори, – заявив міський голова Сергій Надал.

Хоча не виключено, що такими заявами мер просто хотів «залякати» депутатів, які підтримують Сороколіта, Турського та Навроцького, аби вони змінили свою позицію та стали на бік інтересів мера. Однак і представники партії «Самопоміч», і «БПП» у публічних заявах говорять, що готові до виборчих перегонів хоч зараз. Деякі з них навіть стверджують, що це єдиний правильний шлях вирішення цього конфлікту. Подейкують, що народні обранці налаштовані випередити мера і самостійно оголосити про вибори. Чи так це? Відповідь на це запитання дасть за десять днів уже наступне засідання сесії. Адже якщо вірити меру, у разі чергового зриву роботи ради, він особисто оголосить про дострокову політичну гонку.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
20 Квітня
19 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше