Найсвіжіше:
• Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами
rss

Тернопіль укотре став заручником негоди: заблокований транспорт, вода по коліна та повністю паралізоване місто


Опубліковано: 15 Жовтня 2020р. о 10:00


6 жовтня у Тернополі випав потужний дощ, який паралізував місто. Гігантські калюжі, озера та ріки води взяли в заручники не лише мешканців, а й їхні автівки. До ліквідації біди, що наробила негода, були залучені і рятувальники. Громадський транспорт взагалі зупинився, а місто нагадувало Венецію, щоправда, без гондольєрів. 25 рятувальників та 11 одиниць техніки було задіяно для того, аби врятувати тернополян із дощової пастки.

Проблема з підтопленням міста існує вже кілька років. І кожного разу місцева влада то стверджує, що проблему ось-ось буде вирішено, то посилається на «тропічні дощі». Вже традиційно в Тернополі затоплює просп. Злуки, що біля «Універсаму», вул. Слівенську на перехресті Коновальця – Рєпіна, бульвар Данила Галицького, вулиці Миру, Січових Стрільців, Бродівську, Оболоня, Липову, Білогірську, Крушельницької, Галицьку, Збаразьку, Стадникової, Коновальця, Живова, двори вул. Володимира Великого та Микулинецьку, що біля авторинку. Тернополяни схильні думати, що всі проблеми через непродумане ущільнене будівництво міста, засмічені колектори, в які весь час врізають каналізацію новобудов.

Врятувати ситуацію має Галицький колектор, тендер на будівництво якого провели ще минулого року. І до кінця цього року проєкт, згідно з договором, уже мали б завершити. Проте знову з’явилися перешкоди. Цього разу реалізувати грандіозні плани з будівництва Галицького колектора, який є найголовнішим у місті, завадив карантин, виправдовуються у міськраді.  За словами начальника управління житлово-комунального господарства міськради Олега Соколовського, система дощеприймальних колекторів у Тернополі будувалася ще приблизно в 60-ті роки минулого століття. Нині вона просто не справляється з такою великою кількість опадів. 
Тим часом у міській раді повідомили, що 6 жовтня випав не просто дощ, це була «дощова повінь», яка тривала близько 2-х годин і під час якої випало 46% місячної норми опадів.

– У Тернополі ввечері 6 жовтня відбулася надзвичайна ситуація. Упродовж двох годин випало понад 950 млн. літрів опадів.  Для порівняння: населення міста складає близько 200 тис. людей і в перерахунку на одного мешканця випало 5 000 літрів опадів, а це майже 1 млрд. літрів води за дві години, – повідомив міський голова Сергій Надал.

Щоправда, як рахували кількість опадів – загадка. Також міський голова зазначає, що у місті буде створена комісія, яка опрацює всі скарги тернополян, що постраждали від підтоплення, а це окремі квартири, будинки, комерційні приміщення  і транспортні засоби, та передасть зібрану інформацію уряду з вимогою виплатити компенсацію цим жителям міста.

Тим часом люди діляться фотографіями у соцмережах і висловлюють обурення діючій владі.

– А будувати будинок на колекторі на вулиці Миру, в скверику, хто примушував? Хто давав дозвіл на будівництво? Вчора вода була аж до бібліотеки і «п’ятачка». Охота було Гладкого, Бесагу та всіх причетних до будівництва втопити в тій баюрі, – пише тернополянка Наталія Романюк.

– Злива восени – це так неочікувано. А скоро  зимою випаде сніг. Так страшно жити. Все дуже непередбачувано, – коментує тернополянка Світлана.

– Ще тільки одна каденція тернопільському меру потрібна, щоби дорозробити проєктну документацію й легалізувати у Файному місті море, і проблема водовідведення сама відпаде, – іронізує тернополянин Володимир Михал.

– Цей високий рівень води показує низький рівень місцевої влади, – пише Роман Чернета.

– Зате бруківка в парку є. А те, що місто ущільняється, а злив ще за «совка» збудований – дурниця, – коментує Віталій Дяків.

– Що тепер скажуть місцеві «керманичі»? Стидоба… Неможливо було додому добратися не то що на автомобілі, а й по тротуарах. Усюди потоки брудної води, якій нікуди стікати. Вулиця Крушельницької, парк Шевченка затоплені. Ніде ступити в такий дощ. І що далі? Чого ми ще не відчули на собі? – бідкається Олександра Оніщенко.

– Насправді це проблема не лише Тернополя. Таке ж діється і у Франківську, і в Києві. Проте ще раз переконався: ззовні може бути красива обгортка, а всередині все гниле. Лікувати треба хворобу, а не усувати симптоми, – пише Юрій Іванечко.

Наші журналісти вже підготували інформаційні запити й будуть досліджувати цю проблему і те, з якими успіхами, а точніше з відсутністю яких проводиться ліквідація проблеми з підтоплення.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше