Найсвіжіше:
• Два місяці надій і сподівань: на Донеччині загинув гранатометник з Тернопільщини • Майже рік вважався зниклим безвісти: на Запоріжжі загинув Герой з Тернопільщини • Інвестування в іноземну валюту завершилося для жителя Тернополя втратою 350 тисяч гривень • Стали відомі дата і час проведення матчів за 1 і 3 місця зимової першості Тернопільщини з футболу • Колишній голова Тернопільської ОВА розповів, чи має бронь від мобілізації  • Став відомий календар вищої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу 2024 року • У Тернополі судитимуть «слідчу» із карального органу окупантів у Херсонській області • Як вигідно купувати товари із США та Європи • Мешканець Бережан реалізовував канабіс в електронних сигаретах • У Тернополі відбудеться благодійний концерт для котиків, що несуть смерть ворогу • За п’яну їзду мешканець Козівщини намагався відкупитися від поліцейських • Ще 400 тисяч бюджетних гривень витратять на висвітлення діяльності Тернопільської міськради • Сьогодні розпочинається друге коло наймасштабніших на Тернопільщині футбольних змагань • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Студенти приватних вишів не можуть перетинати кордон, бо це підвищує ризик спроб ухилитись від мобілізації, – Міносвіти • На Тернопільщині односельці будують новий дім для бійця, який втратив ноги на війні • Частина Тернополя на кілька годин сьогодні буде без світла • На Тернопільщині знайшли цікаве застосування дронів • На одній з вулиць Тернополя завтра не буде води • У Тернополі відкрили меморіальну таблицю капітану футбольної команди  • Стало відомо, як Тернопільщина вшановуватиме пам’ять Героя Олега Барни • Іграшковий автомобіль з сюрпризом: тернопільські патрульні виявили чоловіка з наркотиками • Жителі Тернопільщини намагалися відкупитися від поліцейських: ціна питання від 1500 грн до 100 доларів  • Переваги та недоліки безпровідних навушників • Газовики вирішили нажитися на освітянах Тернопільщини  
rss

Тернопіль матиме індустріальний парк


Опубліковано: 1 Вересня 2017р. о 13:00


Такий проект інустріального парку на вулиці Микулинецькій бачить тернопільська владаП’ятнадцять гектарів землі у промзоні виділили депутати Тернопільської міськради для КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення». У подальшому, згідно з проектом, на цій території планують облаштувати індустріальний парк. 

Міський голова Тернополя Сергій Надал переконує, що практика створення технопарків приносить великі переваги містам і цілим країнам.

– Міська громада у європейських містах виступає співвласником виробничих територій, а отже, на постійній основі отримує додаткові прибутки. Крім того, створюються нові робочі місця, розвивається підприємництво, що, у свою чергу, також приносить додаткові надходження до бюджету і можливість для мешканців працювати вдома. Тернопіль має позитивний досвід сусідів. Зокрема у Чехії загальні інвестиції у 200 млн. євро дали віддачу 9 млрд. євро. Це кошти, які працюють тепер переважно на місцеві громади, – зазначив Сергій Надал.

Що це будуть за інвестиції – говорити поки що рано. Проте, за словами начальника управління стратегічного розвитку Юрія Дайнеки, міськрада має усі законодавчі підстави для облаштування парку.

– В Україні вже прийнято відповідну законодавчу базу «Про повне сприяння створенню індустріальних парків». З точки зору законодавства це надзвичайно вигідна річ. Бо вона надає величезну кількість пільг. Зокрема держава зобов’язується фінансувати такі об’єкти до 90%. Решту коштів йтиме з міського бюджету. Тобто це відносно не така велика частина з точки зору міста. Якщо б, грубо кажучи, проект коштував 75 млн. грн., то для міської казни виділити 7,5 млн. грн. – це не така вже й велика сума. Тобто держава зобов’язана такі речі фінансувати, – каже пан Дейнека.

За словами чиновника, такі індустріальні парки мають бути розміщені на землях промисловості, а їх площа повинна сягати від 15 до 700 га. Цікаво, що період реалізації проекту має складати не менше 30 років.

– За законам у таких парках дозволяється облаштовувати три види діяльності: переробну промисловість, науково-дослідну діяльність і діяльність у сфері інформації та комунікації. В Тернополі ж можуть бути розроблені всі ці види діяльності: починаючи від зберігання сільськогосподарської продукції, закінчуючи її переробкою. Можуть бути суміжні види діяльності, тобто все, що пов’язано із сільським господарством. Наприклад, переробка відходів, облаштування відновлювальних джерел енергії у вигляді палетів чи біобрекетів. Також це може бути діяльність, пов’язана з сонячною енергією. Не виключаємо також і діяльність у сфері комунікацій, – пояснює чиновник ТМР.

Здебільшого подібні парки, за словами пана Дейнеки, мають кілька зон, а саме: територія виробництва, складування та логістики, адміністративно-офісні приміщення, де базуються компанії-інвестори.

– Вінниця, до прикладу, пішла далі, розписавши у своєму проекті види діяльності, які навіть не підпадають сьогодні під закон. Зокрема меблева діяльність, сфера машинобудування тощо. Думаю, що вони сподіваються пролобіювати розширення видів діяльності в законі. Проте Вінниця виділила на цей парк 60 га землі. Тобто в чотири рази більше, ніж ми, – каже Юрій Дейнека.

Чиновник переконує, що земельна ділянка, виділена під проект, залишається в комунальній власності. Однак оперувати нею буде керуюча компанія.

– Є три складові особи у створенні такого парку: ініціатор, в даному випадку міська рада, керуюча компанія, яка займається повністю управлінням цього парку та укладанням договорів щодо його функціонування, суборенди і т.д., та, власне, учасники парку. Керуюча компанія отримуватиме дохід за рахунок надання учасникам земельно-виробничих площ, – каже начальник управління стратегічного розвитку.

Обиратимуть керуючу компанію, яка займатиметься адмініструванням парку, на конкурсній основі. Це може бути як приватна, так і комунальна структура, кажуть у міськраді. Проте поки що говорити про це рано. Адже ділянка наразі не несе в собі цінності та не готова зустрічати інвесторів.

– Поки буде виготовлено усі документи, проведено комунікації, думаю, мине, як мінімум, рік. Там же навіть немає доріг. Міська рада має передбачити видатки з бюджету. Дай Боже, щоб вона була приведена до людського вигляду і тоді вже йтиме річ про конкурс. Тобто завтра-після завтра  цього не станеться. Ті 15 га землі – це  болото. Та якщо міська рада постарається, то там можна зробити хороше місце під майбутні інвестиції, – переконує Юрій Дейнека.

Слід відзначити, що Тернопіль не став новатором у створенні індустріального парку. Подібні проекти вже реалізували на Сумщині, Черкащині, Львівщині і т.д.

– Ми будемо пропонувати інвесторам створювати на території Тернополя індустріальний парк. Зі своєї сторони беремо зобов’язання підвести необхідні інженерні комунікації. Переконаний, що створення такого парку дасть поштовх для створення нових виробничих потужностей у місті і ми зацікавлені, щоб у Тернополі розвивалося високотехнологічне виробництво, – каже міський голова.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
16 Квітня
15 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше