Найсвіжіше:
• Війна за приміщення Бережанської рятувально-водолазної станції • На Тернопільщині вперше за останні кілька десятиліть відбулися офіційні змагання з кінного спорту • Лікар-невролог Марія Шкробот: «У світі близько 50 мільйонів людей хворіють на деменцію, найпоширенішою формою якої є хвороба Альцгеймера» • Тереболянська «Нива» – краща футбольна команда області • За 30 років в Україні вкрали 5 мільйонів гектарів землі • ТОВ «Тернопільелектропостач» – нова компанія на ринку електроенергії • Щодо ситуації із виявленими печатками ДВК в Тернопільській ТВК, розповів Ігор Процик • «Нива» уперше в історії виграла в «Чорноморця» на його полі • Концепцію покращення дорожнього трафіку презентували у Тернополі • Навчання студентів ЗУНУ за програмою академічних обмінів DAAD • На Тернопільщині планують створити геологічний заказник • Гороскоп на тиждень із 26 жовтня по 1 листопада 2020 року • Об’єкти «Великого будівництва» готують до відкриття • Листопаде листопаде, чи зустрінеш ти нас заморозками? • Водій маршрутки переїхав пенсіонерку – і знову сів за кермо • У Тернопільській громаді голосуються за проєкти «Громадського бюджету-2021» • Віктор Овчарук став керівником обласного перинатального центру «Мати і дитина» • Як пройшли місцеві вибори на Тернопільщині? • Українців очікує значне підвищення ціни на газ • Анонси газети «Номер один» від 28.10.2020 р. • Майже півтори тисячі роботодавців Тернопільщини вже мають власні «електронні кабінети» • Де на Тернопільщині не буде світла • Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму?
rss
Тернопіль матиме індустріальний парк

Опубліковано: 1 Вересня о 13:00Такий проект інустріального парку на вулиці Микулинецькій бачить тернопільська владаП’ятнадцять гектарів землі у промзоні виділили депутати Тернопільської міськради для КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення». У подальшому, згідно з проектом, на цій території планують облаштувати індустріальний парк. 

Міський голова Тернополя Сергій Надал переконує, що практика створення технопарків приносить великі переваги містам і цілим країнам.

– Міська громада у європейських містах виступає співвласником виробничих територій, а отже, на постійній основі отримує додаткові прибутки. Крім того, створюються нові робочі місця, розвивається підприємництво, що, у свою чергу, також приносить додаткові надходження до бюджету і можливість для мешканців працювати вдома. Тернопіль має позитивний досвід сусідів. Зокрема у Чехії загальні інвестиції у 200 млн. євро дали віддачу 9 млрд. євро. Це кошти, які працюють тепер переважно на місцеві громади, – зазначив Сергій Надал.

Що це будуть за інвестиції – говорити поки що рано. Проте, за словами начальника управління стратегічного розвитку Юрія Дайнеки, міськрада має усі законодавчі підстави для облаштування парку.

– В Україні вже прийнято відповідну законодавчу базу «Про повне сприяння створенню індустріальних парків». З точки зору законодавства це надзвичайно вигідна річ. Бо вона надає величезну кількість пільг. Зокрема держава зобов’язується фінансувати такі об’єкти до 90%. Решту коштів йтиме з міського бюджету. Тобто це відносно не така велика частина з точки зору міста. Якщо б, грубо кажучи, проект коштував 75 млн. грн., то для міської казни виділити 7,5 млн. грн. – це не така вже й велика сума. Тобто держава зобов’язана такі речі фінансувати, – каже пан Дейнека.

За словами чиновника, такі індустріальні парки мають бути розміщені на землях промисловості, а їх площа повинна сягати від 15 до 700 га. Цікаво, що період реалізації проекту має складати не менше 30 років.

– За законам у таких парках дозволяється облаштовувати три види діяльності: переробну промисловість, науково-дослідну діяльність і діяльність у сфері інформації та комунікації. В Тернополі ж можуть бути розроблені всі ці види діяльності: починаючи від зберігання сільськогосподарської продукції, закінчуючи її переробкою. Можуть бути суміжні види діяльності, тобто все, що пов’язано із сільським господарством. Наприклад, переробка відходів, облаштування відновлювальних джерел енергії у вигляді палетів чи біобрекетів. Також це може бути діяльність, пов’язана з сонячною енергією. Не виключаємо також і діяльність у сфері комунікацій, – пояснює чиновник ТМР.

Здебільшого подібні парки, за словами пана Дейнеки, мають кілька зон, а саме: територія виробництва, складування та логістики, адміністративно-офісні приміщення, де базуються компанії-інвестори.

– Вінниця, до прикладу, пішла далі, розписавши у своєму проекті види діяльності, які навіть не підпадають сьогодні під закон. Зокрема меблева діяльність, сфера машинобудування тощо. Думаю, що вони сподіваються пролобіювати розширення видів діяльності в законі. Проте Вінниця виділила на цей парк 60 га землі. Тобто в чотири рази більше, ніж ми, – каже Юрій Дейнека.

Чиновник переконує, що земельна ділянка, виділена під проект, залишається в комунальній власності. Однак оперувати нею буде керуюча компанія.

– Є три складові особи у створенні такого парку: ініціатор, в даному випадку міська рада, керуюча компанія, яка займається повністю управлінням цього парку та укладанням договорів щодо його функціонування, суборенди і т.д., та, власне, учасники парку. Керуюча компанія отримуватиме дохід за рахунок надання учасникам земельно-виробничих площ, – каже начальник управління стратегічного розвитку.

Обиратимуть керуючу компанію, яка займатиметься адмініструванням парку, на конкурсній основі. Це може бути як приватна, так і комунальна структура, кажуть у міськраді. Проте поки що говорити про це рано. Адже ділянка наразі не несе в собі цінності та не готова зустрічати інвесторів.

– Поки буде виготовлено усі документи, проведено комунікації, думаю, мине, як мінімум, рік. Там же навіть немає доріг. Міська рада має передбачити видатки з бюджету. Дай Боже, щоб вона була приведена до людського вигляду і тоді вже йтиме річ про конкурс. Тобто завтра-після завтра  цього не станеться. Ті 15 га землі – це  болото. Та якщо міська рада постарається, то там можна зробити хороше місце під майбутні інвестиції, – переконує Юрій Дейнека.

Слід відзначити, що Тернопіль не став новатором у створенні індустріального парку. Подібні проекти вже реалізували на Сумщині, Черкащині, Львівщині і т.д.

– Ми будемо пропонувати інвесторам створювати на території Тернополя індустріальний парк. Зі своєї сторони беремо зобов’язання підвести необхідні інженерні комунікації. Переконаний, що створення такого парку дасть поштовх для створення нових виробничих потужностей у місті і ми зацікавлені, щоб у Тернополі розвивалося високотехнологічне виробництво, – каже міський голова.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
30 Жовтня
29 Жовтня
28 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше