Найсвіжіше:
• Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень • Поліцейські затримали п’яного водія, який на переході на в’їзді у Тернопіль травмував дівчину • На 62-році життя помер спостерігач арбітражу Асоціації футболу Тернопільщини • На Борщівщині чоловік через сварку підпалив сарай своєї співмешканки • Єврокубки стають примарними: історія весняного падіння Полісся • Тернопільська “Нива” підписала контракт з вихованцем київського футболу • Мешканці однієї з багатоповерхівок Тернополя сьогодні будуть без світла • Один з найбільших водоканалів Тернопільщини на межі зупинки: стала відома причина • Громада на Тернопільщині попрощалася з наймолодшим загиблим воїном • Визначалися учасники фіналу чотирьох футзального ветеранського чемпіонату Тернопільщини 40+ (+фото) • Водійка BMW у центрі Тернополя «протягнула» паркувальника по асфальту і втекла
rss

«Сюрпризи» нового року


Опубліковано: 30 Грудня 2018р. о 8:50


Кожен із нас сподівається на новорічну казку і вірить у те, що рік прийдешній принесе у наше життя позитивні зміни. Однак, як показує практика, не може бути все добре, обов’язково ложку дьогтю доведеться запхати у діжку меду. Поки українці перебувають у передноворічній метушні, ми склали для наших читачів список змін, які нас очікують із початком 2019 року. Умовно розділили їх на 6 блоків: зарплата, пенсія, медицина, освіта, акцизи і податки, штрафи.

 

Отже, з 1 січня 2019 року заробітна плата зросте на 450 гривень (з 3723-х до 4173-х гривень на місяць). Звісно, у зв’язку зі збільшенням заробітної плати, вирахують і більше податків, але не потрібно забувати й про те, що від рівня мінімальної зарплатні залежить рівень середньої заробітної плати, яка у свою чергу важлива для нарахування пенсії. Адже ми переходимо до наступного блоку – пенсія. З 2019-го в Україні почнуть осучаснювати пенсії, намагатимуться їх піднімати, навіть спеціальну формулу для цього придумали, в якій провідне місце надається саме зростанню середньої заробітної плати, чим вищою вона буде, тим більшу пенсію отримає пенсіонер. Приємна новина очікує і військових пенсіонерів, з 1 січня їхня пенсія автоматично зросте на 25%. Також хочемо нагадати, що для виходу на пенсію, починаючи з 2019 року, необхідно мати трудовий стаж не менше 26 років.

Переходимо до блоку, що стосується медицини. Для українців понад 30 медичних послуг стануть безкоштовними. Скористатися такими послугами, однак, зможуть лише ті пацієнти, які підписали декларацію із терапевтом. З 1 липня повинна запрацювати друга ланка медичної реформи. Її суть полягає у тому, що тепер лікар виписуватиме направлення на УЗД, кардіограму, аналізи. Повідомлятиме спеціальний код пацієнтові, з яким той звертається до поліклініки, де бажає отримати послугу. Приємним бонусом стає те, що заклад може бути як комунальним, так і приватним, єдине, що він повинен мати, так це підписаний договір із новоствореною Національною службою здоров’я. До безкоштовних послуг належать 12 видів аналізів, 5 видів рентгену, мамографія, 6 видів УЗД, 4 види біопсії, ехокардіографія, ендоскопія, нескладні операції  та видалення новоутворень.

Також з 2019-го мав би запрацювати закон про трансплантацію. Однак, скоріш за все, він не запрацює, адже Міністерство охорони здоров’я не розробило низки нормативно-правових актів, необхідних для того, аби законно проводити трансплантацію, а депутати відповідно за ці акти не проголосували. Тому пересадка органів наразі не можлива. Окрім цього, в Україні відсутня база донорів, спеціальні фахівці та обладнання.

Якщо говорити про освіту, то позитивні зміни очікують на абітурієнтів, які обрали своїм фахом педагогіку або охорону здоров’я. Адже тепер вони будуть мати можливість вступити за загальним конкурсом або ж поза чергою. Та поза чергою вступ можливий лише в тому випадку, якщо в абітурієнта буде укладено договір зі школою чи медичним закладом за місцем реєстрації, в якому буде обумовлено, що студент зобов’язується пропрацювати там 3 роки. Звісно, раніше вже такі можливості перехресного вступу були, але річ у тім, що зазвичай випускник, який вступав позачергово, не спішив відпрацьовувати на державу. Як буде працювати така схема цього разу – побачимо.

Акцизи та податки найбільше вдарять по гаманцю курців, адже акциз на тютюнові вироби з початку року зросте на 20%, а потім ще на 9%. Таким чином, середня вартість пачки цигарок становитиме 45-50 гривень. Також збільшиться вартість податку для підприємців за викиди СО2 в повітря. Якщо раніше за тонну платили 0,41 копійку, то доведеться тепер викласти 10 гривень. Як думаєте, з чиїх грошей будуть залатувати свої діри підприємці? Звісно, що з наших з вами, відповідно і вартість послуг зросте.

Ймовірно, що цього року все ж таки запрацює система фотофіксації порушень правил дорожнього руху. За задумом, камери повинні фотографувати порушників, які перевищили швидкість або неправильно запаркувалися. Звісно, не могли оминути увагою так званих «євробляхарів». Усі власники автівок, хто не розмитнив своїх «залізних коней» до кінця травня 2019 року, вимушені будуть оплатити штраф у розмірі від 17 до 170 тисяч гривень, в залежності від терміну перебування автомобіля нерозмитненим на території України.

Ось такий мікс змін приготували нам можновладці. Вирішувати, добре це чи все-таки їм вдалося підкласти українцям свиню, тільки нам.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,





Новини
18 Березня
17 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше