Найсвіжіше:
• У Кабміні хочуть сполучити швидкісними дорогами всі облцентри Західної України • Президент ФК «Агрон» Юрій Березовський: «Я ніколи не скажу Роману Курдупелю прощай, а до нових зустрічей!» • Володимир Зеленський у Тернополі: 200 мільйонів на Гаївський міст, «Велике будівництво» доріг, шкіл, садочків • На Тернопільщині черговий новий прокурор • Громадсько-політичний діяч Володимир Колінець: «До мене під вартою попід руки привели самого прокурора району, в якого на подвір’ї знайшли поцуплені бетонні конструкції» • «Місцеві вибори мають стати потужним запобіжником, щоби не допустити реваншу проросійських сил» • Україна готова до опалювального сезону на 90% • У ЗУНУ здійснюють підготовку молоді до складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до коледжів на базі 9-го класу • Обвинувачений у вбивстві тату-майстрині і далі залишиться під вартою • ГОРОСКОП • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Керівниця ідеологічного відділу «Правого сектора» Ірина Драгущак: «На місцевому рівні цілком реально творити незалежну від олігархічних впливів політику» • Якою буде погода на Тернопільщині у найближчі сім днів • У команді «Слуги Народу» об’єдналися відомі авторитетні постаті для реалізації стратегії розвитку Тернопільщини • Сільський голова села Глібів Надія Задоріжна: «Мій пріоритет – робити життя людей комфортним» • Небесні куліси відкрилися ще для одного геніального актора • На Тернопільщині відновили роботу приміські поїзди • Молодь класичного університету Тернополя за чисту Україну! • Анонси газети «Номер один» від 23.09.2020 р. • На Кременеччині чоловік в інтернеті розповсюджував порносвітлини своєї дружини • У Гусятині через наркотики знищили… синього кота • Юрій Березовський: «Набридло дивитися, закривати очі, затуляти вуха на ту несправедливість, яка є в обласній раді нинішнього скликання» • Актриса Ірина Складан: «На мить доторкнулася до іншої професії і вдячна за це долі» • Одкровення нетипового лікаря: • На Монастирищині двоє нелюдів катували односельця праскою
rss
Суд поновив на посаді директора скандального ПТУ

Опубліковано: 9 Вересня о 13:31kaplunАндрій Каплун – знову директор ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі. Днями апеляційний суд поновив освітянина на посаді. З’ясувалося, що батьки, учнів яких ставили на коліна, не мають претензій до керівника закладу, а представники МОН просто не з’являлися на суд.

Скандал у навчальному закладі зчинився після того, як в інтернет-мережу потрапило відео, на якому директор навчального закладу змушує учнів на студентській лінійці стати на коліна і попросити пробачення у своїх колег. Користувачі, як зрештою і представники обласного управління освіти, засудили методи виховання Андрія Каплуна. В області створили комісію, яка перевіряла діяльність закладу. У ході роботи було виявлено ще кілька кричущих випадків. Зрештою МОН звільнило керівника з посади директора, але не з самого училища. Він продовжував працювати на посаді викладача. З рішенням Міністерства Каплун не погодився, тому звернувся до суду щодо поновлення його на посаді. Суд першої інстанції відмовив позивачеві, але апеляція виявилась більш лояльною.

Поки тривали суди, посада директора фактично була вакантною, однак конкурсу на її заміщення профільне управління не оголошувало. Як повідомила напередодні «Номер один» керівник управління освіти Ольга Хома, поки не було остаточного рішення суду, призначати нового керівника чи оголошувати конкурс управління не мало права. Це планували зробити по завершенню судових процесів. Однак зараз у цьому доцільності немає, адже Феміда стала на сторону звільненого освітянина. Своє рішення суд аргументував кількома моментами. Зокрема, під час звільнення МОН керувалося не тією статтею закону, представники Міністерства не з’являлися на суд, а батьки самі попросили поновити директора на посаді.

– Насамперед варто зазначити, що ні представники Міністерства освіти та науки України, ні управління освіти та науки обласної державної адміністрації на жодне судове засідання не з’явились, хоча були належним чином повідомлені про дату і час слухання апеляційної скарги, – йдеться в офіційному коментарі Апеляційного суду Тернопільської області. – Отже, як вбачається з матеріалів справи, наприкінці серпня 2011 року між Міністерством освіти та науки і Андрієм К. укладено контракт про призначення його директором ТВПТУ ресторанного сервісу і торгівлі строком на 5 років, тобто до 1 вересня 2016 року. Проте у лютому поточного року, після появи в мережі інтернет, у тернопільських та всеукраїнських ЗМІ критичних публікацій стосовно педагогічних методів виховання керівника профтехучилища, Міністерство освіти достроково розірвало контракт і звільнило Андрія К. із займаної посади, посилаючись на п. 8 ст. 36 Кодексу законів про працю України та підпункт 11 пункту 10 Контракту в частині дотримання законодавства. Утім Міністерство освіти, розриваючи контракт та звільнивши Андрія К. з роботи, керувалось підпунктом 11 пункту 10 Контракту. Однак вказаний пункт визначає обов’язки позивача забезпечувати дотримання законодавства, вживати заходів із вдосконалення управління навчальним закладом, зміцнювати фінансово-господарську та трудову дисципліну, але не передбачає звільнення працівника. Тому колегія апеляційного суду прийшла до висновку про необґрунтованість і незаконність розірвання контракту та звільнення Андрія К. з посади директора ТВПТУ.

Колегія скасувала рішення місцевого суду, яким Андрію Каплуну було відмовлено у поновленні на роботі, посилаючись на те, що суд фактично вийшов за межі дослідження причин звільнення. Зокрема, місцевий суд виходив з того, що Каплун, як педагог, вчинив аморальний проступок і дискредитував себе. Однак звільнення за вчинення аморального проступку передбачено п.3 ч.1 ст. 41 КЗпП України, але позивача звільнено не за даною статтею Кодексу, а за п. 8 ст. 36 КЗпП України.

Водночас у матеріалах справи є копії звернень до Міністерства освіти та науки батьків студентів училища й окремо батьків покараних хлопців, у яких вони запевняють, що не мають претензій до методів виховання директора і просять поновити його на посаді. З аналогічним проханням до суду звернувся і педагогічний колектив училища.

Та тут варто врахувати один момент: контракт між МОН та керівником закладу дійсний до 1 вересня 2016 року. Тож зараз виникає питання, чи продовжить Міністерство співпрацю з Андрієм  Каплуном на наступні кілька років…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,Новини
25 Вересня
24 Вересня
23 Вересня
22 Вересня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше