Найсвіжіше:
• Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото) • Фотофакт: на Тернопільщині працівники сільської ради вчилися гасити пожежі • Фірма найбагатшого уродженця Тернопільщини запустила виробництво найзатребуванішого в Україні виду добрив • “Мрію заснувати перший український кооперативний банк”: історія захисника та фермера з Тернопільщини Василя Мартюка • Харчова промисловість: виклики та перспективи • На Тернопільщині в автівці ледь не згорів водій (+фото) • На Тернопільщині в аварію потрапили дитина та двоє дорослих (+фото) • У Тернополі визначили осіб, які каратимуть мешканців за втручання в роботу приладів обліку води • Одразу п’ятеро жителів Кременеччини стали жертвами шахрайств, пов’язаних з виплатами допомоги
rss

Стюардеса Вероніка Дзигало: «Пасажири не повинні бачити нас замученими чи голодними, вони платять немалі гроші за хороший сервіс і привітний екіпаж»


Опубліковано: 9 Квітня 2019р. о 14:33


Коли спілкуєшся з людиною, яка щаслива, то неминуче надихаєшся її досягненнями і сам готовий звернути гори! Прекрасна і життєрадісна дівчина, тернополянка Вероніка Дзигало одного разу правильно обрала свій шлях, і тепер з її обличчя не сходить посмішка. Не випадково Вероніка говорить найближчим: коли ви захочете побачити мене, подивіться у небо, я буду там – серед зірок, бо вона…. стюардеса.

Напевне, про таку роботу свого часу мріяла чи не кожна дівчинка. Загалом більшість людей думають, що це дуже просто, посміхаєшся, розносиш воду та їжу. Мабуть, для пасажирів це виглядає саме так. Але насправді стюардеси ще повинні вміти надавати першу допомогу, супроводжувати дітей, обов’язково працювати психологами і заспокоювати пасажирів, вирішувати всі питання щодо завантаження додаткового обладнання. Пілоти ведуть літак, їхнє завдання – доставка, а стюардеса робить усе для того, щоби подорож проходила максимально організовано і комфортно. Ми підготували ексклюзивне інтерв’ю зі стюардесою всесвітньої авіакомпанії «Emirates Airline». У ньому Ви дізнаєтесь про всі аспекти цієї цікавої професії: що найважче, які пасажири найбільше дратують, і як це – бути в небі майже постійно.

«Ніколи в житті не уявляла себе стюардесою, адже боюся висоти»

– Вероніко, чим займалися до того, як вирішили пов’язати своє життя з небом? Як з’явилася ідея пройти співбесіду в міжнародній авіакомпанії і взагалі, чи було складно, адже арабські авіалінії займають третє місце серед усіх перевізників світу, відповідно там і високі вимоги?

– Сьогодні я стюардеса у компанії̈ «Емірейтс». До того, як пов’язала своє життя з небом, я працювала за фахом – викладачем англійської мови. Ніколи в житті не уявляла себе стюардесою, адже боюся висоти. Так, і смішно і грішно. Надихнула мене і підготувала до співбесіди подруга Христина. Чесно кажучи, було складно, адже понад 360 красивих дівчат із чудовим знанням англійської проходили співбесіду. Так, вимоги були непрості, але в більшості це стосувалося не вигляду, а якостей характеру.

– В яку країну був Ваш перший робочий політ? Пам’ятаєте ці емоції?

– Мій перший політ повинен був бути у місто Джидда, що знаходиться у Саудівській Аравії, але мені пощастило, за 24 години до вильоту відбулася зміна рейсу на Лондон, до аеропорту «Хітроу». Чому я щасливиця? Тому що мала можливість зустрітися з сім’єю, якої давно не бачила, і ще й роздивитися столицю Великобританії. А це завжди було моєю мрією. Емоції̈ зашкалювали, адже це був дуже приємний̆ сюрприз для мене.

– Чи є ще такі місця на планеті, де Ви не були, але дуже хочете побувати? Взагалі якусь статистику ведете (кількість відвіданих країн, міст)?

– Великим задоволенням для мене було б відвідати Японію та Південну Америку. Загалом за рік побувала у понад 40 країнах.

– Які очікування були від професії і чи виправдались вони? Чи так легко бути стюардесою, як показано у фільмах, і що найважче в роботі стюардеси?

– Відверто, то я знала, на що йду. Адже мала подругу, котра все пояснила і дала зрозуміти, що це не буде так легко, як у фільмах. Звичайно, подорожувати безкоштовно і вивчати культуру різних народів і країн дуже цікаво й захоплююче, але через зміну часових поясів ти не можеш спати вночі. В «Емірейтс» дуже рідко літаю із друзями чи людьми, яких знаю, бо кожного разу нові люди з різних країн і різними поняттями. Ми – інтернаціональна компанія, екіпаж якої складаєтьсяз осіб з-понад 171 країни, тому кожного разу мусиш пристосовуватись до нових колег.

«Немає ідеальної роботи, тому й на борту літака ми зустрічаємо хамів»

– Чи є якесь спеціальне навчання для стюардес? Чи багато чоловіків-стюардів працюють у колективі?

– Усі стюардеси проходять 2 місяці інтенсивного навчання у коледжі і здають екзамени на отримання ліцензії. Звичайно, чоловіків-стюардів менше, ніж дівчат, але є.

– Зі скількох осіб складається екіпаж? Хто і як вибирає, куди стюардеса летить?

– Кількість екіпажу залежить від типу літака і місця призначення. Моя ліцензія діє на 2 типи: «Airbus A 380» i «Boing 777». Тобто від 10 членів і до 22. А щодо розкладу, то у нас є спеціальний відділ, який призначає польоти.

– Що найбільше дратує у пасажирах? Чи часто зустрічаються хами серед них і як поводяться з ними стюардеси?

– Як на мене, немає чогось такого, щоб аж дуже дратувало. Але хочеться, щоби люди частіше дякували за роботу, яку ми виконуємо, бо це не так вже й просто  бути  обмеженим у часі. Немає ідеальної роботи, тому й на борту літака ми зустрічаємо хамів. Компанія дуже серйозно ставиться до такого роду людей, і якщо виникають якісь непорозуміння, ми стараємось уникати конфліктної ситуації. Та якщо не вдається, звертаємось до наших супервайзерів, котрі б мали вирішити проблему із пасажиром. Якщо супервайзер неспроможний вирішити, то у нас є «purser» та капітан, котрі можуть висадити пасажира або втихомирити.

– Який переліт був найдовшим і найважчим? Часто буває турбулентність при польотах і чи страшно в цей момент?

– Найдовшим був рейс у Нову Зеландію, котрий тривав близько 17 годин. Насправді для мене він не був тяжким, адже люди з Нової Зеландії дуже приємні і спокійні. Усе знову ж таки залежить від місця, куди ви летите. За рік часу я не мала досвіду із сильною турбулентністю, але коли знак із ременями безпеки з’являється, то я б радила все ж таки його пристебнути. Під час одного мого польоту я завчасно не сіла і не пристебнула його то таки впала добряче.

– Що найприємніше у цій професії? Які напрямки в польотах Вам найбільше подобаються?

– Найприємніше – це коли ти прилітаєш у нову країну чи місто і маєш можливість її пізнати і роздивитися, насолодитись видами і прогулятися. Найбільше я люблю Таїланд, Сейшели та Австралію.

– Від чого залежить рівень заробітної плати і взагалі скільки отримують стюардеси за свою роботу?

– У компанії є заробітна ставка і плюс години, які ти проводиш у польоті. Тобто все залежить від кількості годин, проведених у небі. На жаль, інформацію про заробітну плату я не можу розголошувати.

– Як виглядає робочий день стюардеси?

– Він починається з того, що за 2 години до вильоту стюардеса мусить з’явитися у спеціальну кімнату для брифінгу з усіма членами екіпажу, окрім капітана та першого офіцера. На брифінгу нам задають по одному запитанню з медицини, типу літака або безпеці для того, щоби визначити, чи ми готові для польоту і пам’ятаємо, де і що знаходиться. Тоді обговорюємо політ, тобто чи є у нас пасажири з обмеженнями у пересуванні або іншими хворобами, котрі потребують допомоги і нагляду з нашої сторони. Після цього капітан та перший офіцер заходять до нас у кімнату і діляться інформацією, скільки часу займе політ і про погоду в загальному, чи очікуємо турбулентність.

– Про що не можуть говорити стюардеси? Дуже часто у телефільмах натякають на сцени сексу на висоті. Тож як із сексом у літаку насправді?

– Це дуже цікаве запитання насправді. Я не бачила нічого подібного у нас під час рейсів. Можливо, є люди, яким цікавий такого роду екстрім, але, мабуть, не у нас. Хоча я чула, що бували випадки в першому класі, коли пасажири закрилися в кабіні і видавали дивні звуки. На щастя, досвіду з таким я не маю.

«Довелося сідати в найближчому аеропорту через стан здоров’я пасажирів»

– Чи траплялися у практиці поломки й екстрені посадки? Чи буває порожній салон у літаку, коли ніхто не летить чи тільки, скажімо, один пасажир?

– У моїй практиці такого не було. Але чула від колег, що бували випадки, коли потрібно було літаку сідати в найближчому аеропорту через стан здоров’я пасажирів. Такого, як поломки, то в «Емірейтс» немає, адже всі літаки дуже ретельно оглядаються інженерами.

– Чи є якісь привілеї для стюардес?

– Так, є. Маємо квитки за спеціальними цінами із партнерами-авіалініями, що дуже тішить, адже «Емірейтс» не літають в Україну. Ще у нас є можливість отримати дві картки на знижки в ресторанах, залах, магазинах та готелях. Найкраще це те, що ці картки також діють у певних країнах.

– Чому чоловіків-бортпровідників менше? Як пояснити те, що стюардеси завжди виглядають добре?

– Чесно кажучи, не знаю, як відповісти на це запитання. Мені здається, можливо через те, що жінок більше, котрі цікавляться цією професією, ніж чоловіків. І взагалі жінками трошки легше керувати. У нас є певні стандарти щодо вигляду, тому важливо виглядати завжди добре, адже пасажири не повинні бачити нас замученими чи голодними, вони платять немалі гроші за хороший сервіс і привітний екіпаж.

– Порадьте читачам, як подолати страх і отримувати задоволення від польоту?

– Найкраще – це відволіктися, тобто почитати книгу чи подивитися фільм, щоб не боятися. Або ж розмовляти з кимось із пасажирів. Завжди будьте вдячними і вихованими, і тоді вам стюардеса не полінується принести додатково кави, чаю чи навіть їжі. Ми завжди цінуємо таких пасажирів і намагаємося створити їм хорошу атмосферу і чудовий настрій, щоби політ пройшов якнайкраще.

Вікторія Ушакова

 

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Перегляньте також:





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше