Найсвіжіше:
• СБУ викрила масштабну схему контрабанди одягу • На Тернопіллі майже 288 мільйонів сплатили за землю • Ігор Комендат: «БК «Тернопіль» однозначно виграє вищу лігу, тому що немає нам в ній що робити!» • У Тернополі презентували американську програму для українського бізнесу • У Тернополі можуть провести фінал кубка України 2020 року! • У Бучачі спалили машину відомого активіста Романа Довбенка. Одна з підозрюваних погрожує, що йому кінець. Що буде далі? • Рівень тіньової економіки в Україні становить 47% від ВВП • Підприємець Світлана Шкарупа: «Моїй родині мером Тернополя Сергієм Надалом оголошено війну, яка триває вже 7-й рік!» • Майбутній очільник Тернопільщини Ігор Сопель: відомі та невідомі факти • У Кременці вперше за багато років почистять потік Ірва • Двоє тернополян стали чемпіонами світу з кікбоксингу! • Змінилася форма подачі декларації про майновий стан і доходи • «Нива» зіграла на виїзді у нульову нічию з «Поліссям» • Держава може заробити 6-7 мільярдів на приватизації «Укрспирту» • Фанат «Ниви» трагічно загинув по дорозі на футбол • ГОРОСКОП – 16 – 22 жовтня • Турнір з футзалу пам’яті Ігора Пелиха “Кубок Сонця” • У Тернополі курсуватимуть нові автобуси • Делегація з Тернопільщини відвідала військовослужбовців 44 окремої артилерійської бригади та батальйону спецпризначення «Тернопіль» у Попасній • Тролейбус №1 перестав їздити на «Дружбу» • Анонси газети «Номер один» від 16.10.2019 р. • Від’єднатися від центрального опалення – ціни, процедура та проблеми на шляху • Ексголова обласної податкової Ігор Комендат: «Функціонування такої інституції, як облдержадміністрація, у найближчому майбутньому взагалі не бачу, вже не кажучи про райдержадміністрації. Я би ці сараї всі скопом закрив і через «Прозоро» виставив, щоб їх придбали» • Хто швидший – людина чи автомобіль? У Тернополі провели незвичні перегони між легкоатлетом і спорткаром • Викури цигарку – попрощайся із життям скоріше
rss
Скільки заробляють тернопільські депутати?

Опубліковано: 23 Червня о 15:45



top

Рух «Чесно» проаналізував декларації депутатів Тернопільської міської ради за 2015 рік. За словами координаторів проекту «Стеж за грошима», тернопільські обранці є одними з найбільш відкритих в Україні. Вони не тільки декларують свої статки, а й активно висвітлюють події з особистого життя у соціальних мережах. Однак навіть попри загалом позитивну тенденцію, є депутати, до декларацій яких маємо чимало запитань.

5 депутатів не подали декларації

Як повідомили представники руху «Чесно», цьогоріч отримати інформацію про доходи депутатів було трохи легше, ніж у минулі роки, адже документи оприлюднені на офіційному сайті органу місцевого самоврядування. Однак  5 депутатів не подали декларації. Священик УГКЦ  Володимир Гринда, який у раду потрапив від «Батьківщини», сказав координаторам проекту «Стеж за грошима», що не розуміється на подачі декларації. Мовляв, він подав її за місцем роботи і цим займався бухгалтер.

– Тарас Білан із «Солідарності» категорично відмовився подавати свою декларацію в апарат ради, аргументуючи це тим, що від депутатства він не отримує заробітної плати. Не оприлюднили інформації про свої доходи депутати Іван Зінь та Роман Ляхович, – розповідає координатор кампанії «Стеж за грошима» руху «Чесно» у Тернополі Юлія Ковальчук. – Святослав Півторак обіцяв подати декларацію, але вона досі не оприлюднена. Решта депутатів не мали чітких пояснень, чому вони приховали свої доходи.

Загалом рух «Чесно» здійснює аналіз декларацій депутатів по всій країні. Тернопільщина у цьому плані відзначається стабільністю. У місцевій раді немає депутатів, чиї офіційні доходи перевищують позначку 10 млн. грн., та депутатів, які декларують нульові доходи, що, власне, є звичною практикою для інших регіонів.

Найбільші доходи у «Громадянської позиції»

Перше місце за рівнем доходів з-поміж усіх депутатів міськради посів голова фракції «Громадянської позиції» Петро Ландяк. Сімейний дохід пана Ландяка зріс удвічі порівняно з 2014 р. Депутат отримав 2,5 млн. грн., з яких майже 100 тис. грн.. –  заробітна плата, решта 2,4 млн. грн – дивіденди та проценти. Середня річна відсоткова ставка у більшості фінустанов становить 20%. Відповідно для отримання такої суми дивідендів заощадження мають складати щонайменше 10 мільйонів. Але, за інформацією руху «Чесно», у декларації за 2014 рік у депутата було лише близько 225 тис. грн заощаджень. Виникає цілком логічне запитання: звідки він отримав дивіденди та проценти. Представники руху намагалися додзвонитись до депутата, щоб отримати відповідь на це запитання, проте депутат не взяв слухавки, – пояснює Юлія Ковальчук.

Петро Ландяк є відомим у місті підприємцем, власником мережі продуктових магазинів ТОВ «Універсам» та ТОВ «Продлюкс». У раді він опікується питаннями ЖКГ, працюючи у відповідній профільній комісії.

Друге місце серед тих, хто заробив найбільше, зайняв депутат Олег Нитка із «Самопомочі», член комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту. У 2014 р. його дохід був трохи менше мільйона гривень. Тепер же він становить майже 1,3 млн. грн. Згідно з даними ЄДР, основною сферою підприємницької діяльності депутата є рекламні агентства. Він – директор «Вуличного радіо».

Третє місце у рейтингу найзаможніших займає Андрій Газилишин із «Громадянської позиції». Від підприємницької діяльності депутат отримав близько 900 тис. грн, а сукупний дохід сім’ї становить 1 млн. грн. Він працює директором ПП “Медіа-Т”, яке займається оптовою торгівлею папером, канцтоварами і т.д. А в міській раді в депутатській комісії вирішує питання містобудування.

Наступний у рейтингу – голова постійної комісії з питань ЖГК Іван Сороколіт. Його сім’я заробила майже на 300 тис. грн. менше, ніж у попередній рік. Причиною цього стало зменшення доходів самого депутата і його дружини від впровадження підприємницької діяльності.

Із доходом у 633 тис. грн. п’ятірку найбагатших закриває депутатка, яка належить до бюджетної комісії, директор Галицького коледжу ім. В. Чорновола Марія Баб’юк. Її річна заробітна плата становить 136 тис. грн. Ще 400 тис. грн. депутатка отримала з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Депутат Галина Гевко, яка у 2014 році була найбагатшою серед колег, у 2015 році до цього списку не потрапила. Жінка не задекларувала доходу свого чоловіка, який у 2014 році був на рівні 2 млн. грн.

Галина Гевко каже, що з 1 січня вийшов закон, який дозволив чоловіку не оприлюднювати своїх доходів, хоча представники руху «Чесно» такої норми в законодавстві не знайшли.  

– Чоловік займається капітальним ремонтом доріг, і от, до прикладу, перерахували йому 30 тис. грн., і з них він має сплатити податки, виплатити людям зарплату і т.д. Виходить, що чистий його дохід набагато менший, а декларувати він повинен усе. Людям важко пояснити, що в деклараціях вказано не чистий дохід, – пояснює пані Гевко.

Чоловік депутатки займається обслуговуванням житлового фонду та прибудинкових територій. Працює директором ПП “Люкс”. 

Нерухомість і автомобілі

Окрім доходів, депутати декларували ще розмір сімейних фінансових активів, що включають у себе кошти на банківських рахунках, вартість цінних паперів та внески до статутного капіталу підприємства чи організації.

У цьому рейтингу серед депутатів лідирує «порошенківець» Юрій Смакоуз. З-поміж колег він має найбільше коштів на банківських рахунках – 250 тис. грн. До статутного капіталу підприємства члени його сім’ї внесли близько 1 млн. грн. Депутат працює директором приватного підприємства “Спортклуб СМОК” та є членом постійної комісії міської ради з питань містобудування. Перелік майна депутата Смакоуза складається з близько 40-ка пунктів і включає земельні ділянки, квартири, гаражі, автомобілі та інше нерухоме майно. Задекларував  він разом із сім’єю 6 квартир, найбільше серед усіх депутатів ради, та 4 земельні ділянки. Окрім нерухомості, Юрій Смакоуз має ще 2 легкових автомобілі та 9 вантажних. Саме дохід від передачі в оренду майна депутата, як і в 2014 р., складає основу сукупного доходу його сім’ї.

«Радикалка» Оксана Яциковська разом із сім’єю має найбільшу загальну житлову площу серед усіх депутатів ради. Вона працює у сфері медіа, є директором ПП «Радіо Бонус» та  шеф-редактором газети «Місто». Пані Яциковська є членом бюджетної комісії.

Троє депутатів із ТОП-5 найвищих доходів потрапили і до рейтингу найбільших фінансових активів: Марія Баб’юк (580 тис. грн. на банківських рахунках), Андрій Газилишин (290 тис. грн. на рахунках) та Петро Ландяк (226 тис. грн. внеску до  статутного капіталу підприємства).

Без квартир, але з потенціалом

Окрім багатіїв, у Тернопільській раді є ті, хто задекларував нижчі доходи, ніж прожитковий мінімум. Серед них студент ТНЕУ Павло Бич. Його дохід у минулому році склав майже 12 тис. грн при прожитковому мінімумі 15256 грн. Депутат входить до комісії з питань місцевого самоврядування, законності та правопорядку діяльності.

Також до цього списку потрапив депутат із фракції «Самопоміч» Андрій Шкула, кореспондент газети «Ria плюс» ТОВ «Медіа Дім RIA» та член постійної комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі. Сукупний дохід його сім’ї складає майже 45 тис. грн. на чотирьох осіб.

«Свободівець» Олег Шморгай задекларував разом із сім’єю 53 тис. грн..,  що майже у два рази більше, ніж у 2014 р. Він є членом комісії з питань містобудування. У декларації депутат вказав, що є приватним підприємцем. Згідно з ЄДР, основним видом його діяльності є надання послуг таксі.

Є серед депутатів і такі, за якими не зареєстровано житло. До цього списку ввійшов голова фракції «Батьківщина», головний лікар Тернопільської міської дитячої лікарні Андрій Артимович. Він пояснив, що зарплата лікаря в Україні не дозволяє придбати йому житла.

Подібна ситуація і з головою фракції БПП Володимиром Міськом. Він прописаний у дружини, але проживає в гуртожитку. Начальник відділу розвитку інфраструктури Тернопільської районної державної адміністрації Роман Торожнюк теж проживає у гуртожитку, кімната якого поки не приватизована.

Секретар ТМР минулого скликання, зараз голова комісії з питань бюджету та фінансів Ігор Турський, за даними ЄДР, до 2010 р. за основу підприємницької діяльності мав здавання в оренду власного нерухомого майна, проте і за минулі роки депутат не задекларував жодної нерухомості. Як повідомив руху «Чесно» сам депутат, з 2004 року разом з дружиною та дітьми проживає у квартирі, оформленій на маму.

Загалом, серед тих депутатів, які подали декларації, 19 обранців за 2015 рік задекларували більше, ніж за 2014 рік, і відповідно 18 депутатів заробили менше. Крім того, координатори кампанії порівнювали доходи депутатів із рівнем їхнього життя. Оцінку останнього вони робили за допомогою інформації, оприлюдненої у соціальних мережах. Враховували, чи подорожують депутати, в які країни, які заклади відвідують, на яких автомобілях їздять. За словами Юлії Ковальчук, обранці міської ради ведуть дуже активне життя в соціальних мережах, що дозволило руху «Чесно» почерпнути чимало корисної інформації.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , , ,



Новини
19 Жовтня
18 Жовтня
17 Жовтня
16 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше