Найсвіжіше:
• Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р. • Син у батька позичив картоплю та обікрав мачуху • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: “У людей немає цінності власного здоров’я, то про що можна говорити?” • Де на Тернопільщині не буде світла • У Борщеві суд виправдав підозрювану в крадіжці • Онук краде, а бабця картає себе за його злочини • Два молоді таланти з Тернопільщини підписали контракти з ФК «Динамо»
rss
Сільський голова села Глібів Надія Задоріжна: «Мій пріоритет – робити життя людей комфортним»

Опубліковано: 23 Вересня о 10:40Коли керівну посаду займає жінка, одразу виникає сотня запитань: чи не важко? як зважилася? навіщо їй це?.. Безліч політичних діячів, голів сільських громад – чоловіки, але там, де керує жінка, робота часто виконується і швидше, і якісніше. Секрет у тому, що в будь-яку справу, за яку береться жінка, вкладено любов. Саме так думає наша сьогоднішня героїня Надія Задоріжна – сільський голова с. Глібів.

Надія Задоріжна не помічає конкуренції та заздрісників.
Упевнена, що здорова конкуренція лише на користь

Невисокого зросту, приємна, охайна та завжди усміхнена –  такою постала перед нами Надія Романівна. 18 вересня територіальна виборча комісія зареєструвала її кандидатом на участь у виборах голови Гримайлівської селищної об’єднаної територіальної громади. Надія Романівна каже, що відчуття після отримання посвідчення незвичні, але чітко розуміє, що такий життєвий екзамен вона повинна пройти достойно.

«Ремонти доріг, вуличне освітлення, збір твердих відходів – ці питання найголовніші»

Які основні пріоритети у Вашій роботі, якщо Вас оберуть головою громади?

Знаєте, можна було б просто обійтись лаконічною фразою: «Мій пріоритет – робити життя людей комфортним». Але в цих словах – увесь спектр зусиль колективного самоврядного органу: від адміністративних послуг до соціального облаштування населених пунктів і сприяння розвитку економіки сіл. Бо за останнім – податки, без яких неможливо забезпечити належного облаштування сіл та функціонування соціальної сфери. Тут усе: дороги, школи, дошкільні заклади, медичне обслуговування, культура, дозвілля тощо.

– До Гримайлівської громади входять 25 сіл, а дороги до них не всюди у належному стані. Як буде вирішуватись ця проблема?

Саме з цього і планую розпочинати проєкт великих змін. Звичайно, будівництво і капітальний ремонт доріг – дуже дороговартісна справа. Тому сюди скеровуватимуться кошти не лише із власного бюджету, а й державні дотації та партнерські кошти бізнесу. У пріоритетах – вуличне освітлення та питання збору твердих побутових відходів. Добрим взірцем для наслідування може бути Великогаївська громада Тернопільського району. Вони уклали угоди з усіма жителями громади, встановили контейнери для збору сміття. Люди задоволені, бо послуги здешевили за рахунок державної субсидії.

В окремих селах люди висловлюють побоювання, що кошти бюджету громади переважно використовуватимуться у Гримайлові, а як щодо інших сіл?

Це питання дійсно актуальне, бо за ним – соціальна справедливість. Вона або є, або її немає. Можу ствердно сказати: робитиму все, щоби зароблене ділити порівну. А ще з усіма населеними пунктами, старостами сіл радитимусь щодо першочерговості тих чи інших соціальних проєктів. Це буде непорушним правилом. Хоча, як ви розумієте, без концентрації коштів не обійтись. Їхнє розпорошення часто не призводить до успіху. Візьмемо, наприклад, ті ж дороги. Треба, щоби комунгосп мав свій грейдер, аби їх зимою прогортати. Неможна оминути й тему сільських вулиць, до яких не всюди доходять руки…

Або візьмемо звичайні довідки для населення. Окремі з них мають надаватися офісами старост, які повинні бути в кожному селі. Тоді за найпростішим папірцем людям не доведеться їхати до Гримайлова за десяток кілометрів.

– Сумнозвісний коронавірус оголив проблеми в медичному обслуговуванні населення. Ваші думки з цього приводу?

Висловлюся щодо рівня медичних послуг у загальному. Бо коронавірус потребує від кожного особистої безпеки та фахового лікування на рівні спеціальних клінік. Своє особисте завдання бачу в тому, щоби кожний ФАП на селі був повністю забезпечений першочерговими медикаментами та апаратурою. Щоби тут проводились заходи із профілактики захворювань, виявлення їх на ранній стадії. Істотних вкладень потребує Гримайлівська лікарня, яку обов’язково потрібно зберегти.

«Наші діти повинні працювати на рідній землі»

– Чи будете щось змінювати в місцевій освіті?

– Школи, дошкільну освіту, культуру, спорт, дозвілля, соціальну підтримку незахищених верств населення розглядаю як пріоритетний гуманітарний цикл життя громади. Я, може, дещо старомодно висловлюсь, але коли в селі не буде школи і клубу, бібліотеки і стадіону, тут життя згасатиме. Тому їх треба ремонтувати, впорядковувати вбиральні, робити водовідведення тощо.

Щоб усе це здійснювалось належним чином, людям треба гарантувати безпеку життя, навести лад із використанням землі, сплатою місцевих податків, налагодити взаємовигідні стосунки із представниками малого і середнього бізнесу. Слід розробити привабливі інвестиційні проєкти. У Гримайлові хотілось би створити, за прикладом Чорткова, ефективний промисловий технопарк. Тоді будуть робочі місця, створюватимуться молоді сім’ї, народжуватимуться діти – буде перспектива розвитку нашої Гримайлівської територіальної громади.

Ви – чудова жінка, маєте двох дорослих синів, що наштовхнуло Вас спробувати себе на новій нелегкій посаді?

– До того, як отримала посвідчення, я вже третю каденцію обіймаю посаду сільського голови села Глібів, яке увійшло до складу Гримайлівської ОТГ. Тож управлінського досвіду маю достатньо. Тут відіграла велику роль думка місцевих жителів, бо без їхньої підтримки я би не зважилася на такий крок. Завжди прагнула змін. Цього хочуть і люди. Голова ОТГ не повинен ставити себе вище за людей, він має бути з ними на рівні, дивитися на проблеми громади їхніми очима.

Надія Задоріжна із двома люблячими синами та чоловіком

Відомо, що Ваш чоловік – священник, чи не є він проти вашої участі у житті громади?

– Так, мій чоловік священнослужитель, але я ніколи не позиціоную себе як дружина священника, бо начебто до мене через це має бути якесь інше ставлення. Мій чоловік – ревний християнин та сучасна людина, добре розуміє насушні проблеми. Він мені допомагає, за ним у нашій сім’ї – вагоме слово, але водночас і мою думку завжди запитає, і цього навчив синів. Та врешті головне, щоб у сім’ї був лад. А хто це вирішив і хто сказав останнє слово – не важливо.

Розкажіть про свою сім’ю…

– У мене двоє дорослих синів. Старший відслужив у війську, а молодший працює за кордоном, у Польщі. Але моє материнське серце сумує за ним, і всілякими способами я намагатимусь повернути сина на рідну землю. У свій час він не зміг себе реалізувати тут, не було роботи. Тому ще одна причина, чому я йду на голову ОТГ, – це проблема працевлаштування нашої молоді. Наш край дуже багатий, тут можна створити сотні робочих місць для людей, які тут живуть. Підприємцям треба допомагати. Хочу, щоби мої діти працювали і знаходили себе на тій землі, де вони народилися.

– Чи помічаєте недоброзичливців та як сприймаєте конкуренцію?

– Не помічаю. Кожна людина має свою думку і право на неї. Я стараюся прислухатися до людей. Хочу, щоби зі мною говорили відкрито та чесно. Мої друзі інколи дивуються, чому я така спокійна. Я ніколи не сварюся, думаю, це заслуга мого виховання та вплив чоловіка. Сварки та конфлікти ні до чого доброго не призведуть, адже істина народжується не в конфлікті, а у спокійній аргументованій дискусії. Тому здорова, без образ та бруду конкуренція лише на користь.

Ви хвилюєтесь, чи оберуть люди цього разу саме Вас, є сумніви в собі?

– Не хвилююся. Але добре розумію, що це 7 500 виборців, і думка кожного мені важлива так само, як і голос. Ця посада вагоміша і відповідальніша від моєї теперішньої. Вона дасть змогу зробити більше. Якщо вже стала на цей шлях, повинна дійти до кінця, незважаючи на те, яким буде результат. У своїх силах не сумніваюся, бо розраховую на розуміння людей. Маю Бога в серці. З ним нічого не страшно!

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
20 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше