Найсвіжіше:
• Apple Pay безкоштовно заправить кавою на ОККО • У центрі Тернополя утворилася величезна корка (+фотофакт) • Кредитування  житла у Тернополі доступне від ПриватБанку • Чи законно влада Тернополя передала персональні дані містян приватному підприємству? • Пільги з податку на нерухомість не буде, якщо нерухоме майно використовується у підприємницькій діяльності • На трасі Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль відремонтували місток • Віктор Овчарук: «Успіх медичної реформи можливий лише за умови тісної співпраці МОЗу з органами місцевого самоврядування» • За що заступника прокурора Тернопільської області Ігоря Мукана хочуть вигнати з прокуратури? • Розподіл на «своїх» та «чужих»: Тернопільська мерія стоїть на своєму і вимагає підписувати договори заднім числом • Степан Барна про Сагринську трагедію: «Маємо докласти зусиль, аби такі трагедії не повторилися в майбутньому» • Юнак, якого побили біля нічного клубу в м.Тернополі, помер, не виходячи з коми • Отець Михайло Пиняга: «Відбулася наруга над Хрестом, потоптано і зневажено Христові заповіді, окрадено Господній дім» • Анатолій Гриценко: «Для виходу України з кризи необхідно запровадити механізми відповідальності влади і ліквідувати корупційну піраміду» • Головний поліцейський Тернопільської області став генералом • Гороскоп від тернопільського екстрасенса Романа Шептицького 11.07.2018 –17.07.2018 • Вишнівецька громада окультурює свою територію • У «Бучачагрохлібпромі» вже збирають перші врожаї • Юна тернополянка стала фіналісткою конкурсу «Miss Ukrainian Canada» • Оплатити комунальні з дому та без комісії легко з ПриватБанком • Анонси газети «Номер один» від 11.07.2018 р. • Щоби врятувати Івачівське водосховище, потрібен… земснаряд • Як народними засобами лікувати гострий гастрит • Як влада Тернополя провокує в обласному центрі нову сміттєву кризу • Потрібна довідка про несудимість – звертайтесь в сервісні центри МВС • Стартували жнива: «Мрія» збирає врожай
rss
Школу мистецтв передають Тернополю: люди – «проти!», влада – «дотиснемо!»

Опубліковано: 12 Квітня о 13:58 Переглядів: 788Тернопільську обласну школу мистецтв ім. І. Герети таки реорганізують. Якщо раніше влада пропонувала зробити із закладу школу-інтернат з філією у селі Струсів, то зараз йдеться про передачу школи на баланс Тернополя та злиття митців зі школою №21. Колектив та батьки – категорично проти. У мерії ж кажуть, що кращого виходу із ситуації не бачать.

«Не вбивайте нашу школу!»

Нагадаємо, що вже не один рік колектив школи мистецтв скаржиться на відсутність належних приміщень для забезпечення повноцінного навчання дітей. Учнів із кожним роком стає все більше, а площа не збільшується. Спочатку розглядали два варіанти вирішення проблеми – добудова закладу або його переселення у більшу будівлю.

Власник школи – обласна рада – не має в Тернополі своїх вільних приміщень. Тож зверталася до міської ради обласного центру за допомогою, аби місто надало для обласної школи мистецтв приміщення однієї зі шкіл Тернополя. Після тривалих дискусій та перемов місто зважилося та погодилося забрати школу мистецтв під своє крило та поселити її у приміщенні школи №21. Така перспектива стала невтішною і для вчителів школи мистецтв, і для їхніх вихованців.

– Ми просимо зберегти статус школи і не реорганізовувати її, – озвучувала під час сесії обласної ради донька Ігоря Герети, вчитель історії школи мистецтв Ярина Герета. – Просимо приміщення в центрі, оскільки це мистецький заклад і діти мають бути поблизу театру, філармонії, музеїв. Ігорю Гереті нещодавно мало би виповнитись 80 років, зробіть йому такий подарунок. Батькові пам’ятники не потрібні, необхідно продовжити його справу, зокрема школу мистецтв.

Та депутати обласної ради вчинили по-своєму й ухвалили рішення: реорганізувати навчально-мистецький заклад шляхом злиття з загальноосвітньою школою №21 міста Тернополя. За таке вирішення проблемного питання проголосували 38 народних обранців. Водночас школа як обласна установа припинить існування і повністю перейде у юрисдикцію міської ради. На процес реорганізації відвели стислі строки – 4 місяці, тобто до фактичного початку нового навчального року.

Щоправда, не всі депутати підтримали документ. Приміром, заступник голови обласної ради Василь Деревляний вважає, що рішення приймали врозріз чинному законодавству.

– З метою вирішення проблемних питань школи обласна рада утворила робочу групу, яка працювала понад півроку. Було напрацьовано певні матеріали, які розглянули постійні депутатські комісії обласної ради, та прийнято рішення, що викликали незгоду з боку батьків учнів та вчительського колективу школи. На знак протесту проти рішень постійних комісій до обласної ради було направлено звернення колективу школи, батьків та громадськості, яке 13 березня включили до порядку денного і його мали розглянути першим на пленарному засіданні 28 березня. Однак, незважаючи на прийняте рішення, цього звернення так і не розглянули. Натомість у сесійній залі роздали проект рішення, ніким не завізований, про реорганізацію обласної школи мистецтв шляхом злиття з загальноосвітньою школою №21 міста Тернополя. Як стало відомо, підготовку цього проекту в таємному режимі “особисто” патронував керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Бабійчук. Для виголошення цього проекту обрали голову постійної комісії з питань освіти Леськіва, який озвучив на мікрофон тільки окремі рядки проекту, а також вніс усно ще додаткові пропозиції. При цьому не озвучили принципових моментів проекту рішення і не виголосили складу ліквідаційної комісії,- оборюється Василь Деревляний.

Батьків та колектив рішення обласних депутатів теж не влаштувало. І наступного дня після сесії, 29 березня, вони вийшли під міськраду з пікетом. А згодом перекрили міжнародну трасу неподалік аеропорту.

– На сесії обласної ради було прийнято клопотання від міськради про те, аби школу мистецтв імені І. Герети об’єднати з 21-ою школою. Об’єднання призведе до того, що унікальна школа втратить свою самобутність, перестане існувати. Приміщення під школу буде ліквідовано та перейде під баланс обласної ради, а керівництво облради розпорядиться будівлею на свій розсуд. Вимоги, документи, неодноразові звернення батьків, вчителів і навіть пересічних тернополян влада не хоче враховувати. Тернопільські депутати, голосуючи за реорганізацію школи, самі не знали, за що віддають голоси, а просто зробили те, що їм веліло керівництво, – заявляли пікетувальники.

Люди кажуть, що виступатимуть доти, поки міська влада нарешті їх не вислухає і перестане робити безчинство в області.

З пікетами чи без них  – реорганізують

Натомість у міській раді переконують, що підстав для конфліктів немає. Мовляв, передача школи на баланс міста – це найкращий варіант, який можна було б віднайти.

– Ми довго шукали формат, яким чином вирішити цю проблему. Одразу відмовилися від того, щоби все залишалося так, як і було, на чому наполягали батьки. Є кілька факторів, через які ми йдемо на цей крок. По-перше, фізично переповнений простір. Немає їдальні, спортзалу. Крім того, вони орендують приватне приміщення неподалік, за яке постійно їм піднімають оплату. Відверто, для школи там у цілому місця замало,- розповідає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Школа мистецтв раніше дофінансовувалася з міського бюджету. Зараз, за словами Бицюри, вони працюватимуть над створенням обласної програми, в рамках якої частина фінансування йшла би з обласної казни.

– Чому в школу №21? Ми обирали її не через завантаження класів. Ця школа має можливість розмістити дітей, максимально наближена до мистецьких закладів. Передусім це кінотеатр ім. Довженка. Також поруч художня школа та парк. Для розуміння, школа №21 – моя рідна, я там вчився. Тому для мене буде принципово організувати все добре, – наголосив Бицюра.

Чи продовжуватимуть навчання діти у школі №21, чи їх «розкидають» по інших навчальних закладах, у мерії сказати зараз не можуть.

– Ми зустрічалися з директором школи, адже протягом тижня – двох маємо спланувати організацію навчального процесу. Школа має свій погляд, а школа мистецтв – свій. Подивимося, – каже заступник мера.

Наразі, щоби почати реорганізацію, потрібно отримати позитивне рішення міської ради від депутатів на сесії. Однак часу залишається мало, адже скоро кінець навчального року і необхідно визначитись, набирати школі №21 перші класи чи ні.

– Є ще одна проблема. У школи мистецтв немає ліцензії. Вона закінчилася ще у 2016 році. Тепер не знаю, як буде з їхніми атестатами. Проте ми радимося, думаємо. Ліцензування, на щастя, не надто тривалий процес, – продовжує пан Бицюра.

До слова, приміщення школи мистецтв на Медовій, 5 залишається у власності обласної ради.

– Ходили чутки, що приміщення хочуть використати під забудову тощо. Та зараз все чітко. Приміщення – власність області, вони ним розпоряджатимуться. Міська влада не матиме на нього впливу. Так, люди приходили з акцією під раду, та, окрім загальних фантазій про приміщення каналу ТТБ, якогось корпусу на вул. Гоголя, реальних пропозицій не було. Я зі школою мистецтв спілкуюся впродовж кількох місяців. Ми обговорили всі аргументи. Та вони, приміром, днями навіть на ефір не прийшли. Не знаю, чому. Чи розчарувалися в подачі інформації, чи просто аргументи вичерпали, не знаю. Реально аргументів немає. Є  «гнилий» колектив, внутрішні конфлікти, амбіції. Та я чітко ставив питання: «У вересні не буде чим виплачувати зарплатню вчителям. Що будемо робити?»  До речі, школа №21, як і школа мистецтв, має інклюзію. Тобто і на цій базі зможемо їх поєднати, – пояснює чиновник. 

Леонід Бицюра каже, що для Тернополя – це посилення мати таку школу. Формально ця процедура, за словами заступника мера, називається злиттям.

– Це реорганізація шляхом злиття. У нас, до речі, було понад десять реорганізацій за час мого перебування у гуманітарному блоці. Так, були скандали, були спокійні  розмови тощо. Та у підсумку – результат позитивний, – пояснює Леонід Олексійович.

У мерії кажуть, що більшість дітей, які відвідують школу мистецтв, це жителі міста Тернополя, тому логічніше, щоби нею опікувалось місто. Крім того, місто має більше ресурсів, ніж область. За словами Бицюри, на найближчу сесію міської ради вже готується відповідний проект рішення.

– У нас немає часу тягнути. У квітні потрібно затвердити статут, відповідні акти тощо. Ясно, що не обійдеться без пікетів, але процедура має бути витриманою,- підсумував Леонід Бицюра.

 

Довідка

Влітку минулого року колектив запропонував переселити школу в приміщення довгобуду – обласної бібліотеки, що в центрі міста. Батьки звернулися в обласну раду з петицією, в якій пропонували обласній раді продати два приміщення в центрі міста (будівлю школи на Медовій та бібліотеки на бульварі Т. Шевченка), а за виручені кошти зробити ремонт у довгобуді та заселити туди школу. Депутати не підтримали цієї ініціативи через низку причин. Зокрема, передача мала відбутися у рамках інвестиційних конкурсів, що викликало сумніви, приміщення бібліотеки не пристосовані до навчального процесу, а для завершення будівлі потрібні десятки мільйонів гривень. Тож у підсумку школа могла залишитися на вулиці, а область – без двох будівель.


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
17 Липня
16 Липня
14 Липня
13 Липня
12 Липня
11 Липня
Який тип проїзного квитка в тролейбусах Ви б обрали?
 • «Безліміт» 42%, 382 votes
  382 votes 42%
  382 votes - 42% of all votes
 • «Стандарт» – 60 їздок 24%, 216 votes
  216 votes 24%
  216 votes - 24% of all votes
 • Жоден 13%, 118 votes
  118 votes 13%
  118 votes - 13% of all votes
 • «Економ» – 46 їздок 12%, 106 votes
  106 votes 12%
  106 votes - 12% of all votes
 • «Преміум» – 90 їздок 9%, 77 votes
  77 votes 9%
  77 votes - 9% of all votes
Total Votes: 899
Червень 22, 2016
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше