Найсвіжіше:
• Тернопільський науковець Іван Іскерський: «Розробки школи професора Федорейка при співвідношенні «ціна/якість» є найкращими в світі» • Голуби на балконі – як віднадити настирливих пташок від свого житла • Чому президент Зеленський забув дві адміністративні одиниці України? • Кому видадуть довідку про взяття на облік платника податків • Рецепти від господинь: Квас із бузини від Руслани Періг • Термос із нержавійки – як відмити всередині. Найдієвіші способи • Зеленський дав заслуженого артиста Потапу, а Білик і Єфросиніна отримали ордени • Як уникнути теплового й сонячного удару? • Фермери одержать пільгові умови для придбання сільськогосподарської землі • Тернопільський став досліджували на вплив забруднюючих речовин • Чи вислухає суд головного свідка у вбивстві студента із Конго? • Дитячих таборів не відкриють до серпня, – МОЗ • У Швейцарії за відмивання грошей засудили українського екснардепа • У Чорткові вирішили збудувати скейт-парк! • У Тернополі фермер із Хмельниччини у відчаї, облившись бензином, хотів себе спалити • Толока на проспекті Злуки об’єднала різні покоління тернополян • Велика вода затопила кілька областей Західної України • Особливості ЗНО в умовах карантину • Пенсія призначатиметься автоматично • ГОРОСКОП 1 – 6 ЛИПНЯ • 10 тисяч людей вийшли під Печерський суд підтримати Порошенка • На Донеччині загинув боєць із Тернополя • Спільний проєкт ТНЕУ та норвезьких колег допомагає розпочати власну справу військовослужбовцям та атовцям • Якою буде погода на найближчий тиждень • Президент БК «Тернопіль» очолив львівських податківців
rss
Щогодини 10 українців помирають від раку

Опубліковано: 16 Лютого о 12:29Чи є шанси на одужання і чи варто вести боротьбу із хворобою?

Він недалеко від нас і може уразити будь-кого і у будь-яку хвилину. Ця недуга прописалася чи не у кожній родині. Щогодини в Україні реєструються понад 20 нових випадків онкозахворювання, а 10 українців помирають від раку. Щодня 450 людей уперше чують про свій страшний діагноз, а 250 – гинуть від нього. Кожного року цю хворобу виявляють у 160 тисяч українців, 90 тисяч людей помирають від неї. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

Чи є шанси на одужання і чи варто вести боротьбу з раком? Про це розмовляємо із завідувачем онкогінекологічного відділення Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру, кандидатом медичних наук, асистентом кафедри гінекології  Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, членом правління асоціації онкогінекологів України Дмитром Богдановичем  Кривокульським.

Довгий час діагноз «онкологічна патологія» сприймався як вирок, але сьогодні рівень розвитку онкологічної науки дозволяє стверджувати: рак – не вирок, це виліковна хвороба

У минулому році в складі делегацій асоціації онкогінекологів України мав можливість брати участь у багатьох міжнародних і всеукраїнських наукових форумах, які проходили у Кракові, Любліні, Відні, Мінську, а також в Одесі, Хмельницькому, Львові, Києві. На основі отриманих даних, напрацьованих на цих конференціях, можу сказати, що попри технологічне відставання і деякі відмінності лікувальних протоколів надання спеціалізованої онкогінекологічної допомоги в Україні і в нашій області зокрема іде у правильному руслі, про що свідчать дані аналізу виживання з основних нозологій за минулий рік.

Вважаю, що найбільш дієвим чинником покращення результатів  онкогінекологічного лікування є онкопрофілактика. Так на І-ому Всеукраїнському науково-практичному форумі з міжнародною участю професором Н. А. Володько була висловлена думка (яка має вагомі підстави) про те, що теоретично рак шийки матки у світі може бути практично подолано. Адже віруси папіломи людини, які викликають цю хворобу, виділено тільки у людини і не виявлено у жодної іншої істоти на планеті, на відміну від вірусів грипу (пташиний), віспи (коров’яча), чуми (свиняча) тощо. Тобто вірус папіломи є для людини ендемічний і не має перехресного інфікування від інших видів. Отож можна виділити групи ризику із проведенням вакцинації відповідного контингенту хворих. На сьогодні й у світі, і в Україні успішно проводиться вакцинація дво- і тривалентними вакцинами, на часі – вихід п’ятивалентної вакцини.

А взагалі усім треба бути онконастороженими, і якщо є хоча б невеличка підозра, – звертатися до лікарів і не боятися встановленого діагнозу, а боятися потрапити до неспеціалістів. Адже для онкологів це хвороба, яка піддається лікуванню. Головне – вчасно її діагностувати, бо недуга на І-ІІ стадіях виліковується повністю. Слід знати, що для лікування онкохворого на І-ій стадії раку (за розрахунками білорусів, а вони підходять і до нас) потрібно 1 тисячу доларів, на ІІ-ій – до 10 тисяч, а на пізніх стадіях – 30 тисяч доларів.

Хвилює низька санітарна культура наших земляків. До прикладу, рак порожнини рота, рак шкіри чи молочної залози можна визначити візуально, рак шийки матки – з появою перших симптомів. Тож не потрібно гаяти часу, а звертатися до фахівців і ні в якому разі не ігнорувати традиційну медицину.

Виходячи з цього, слід зазначити, що напрямок профілактичної медицини є одним із пріоритетів при проведенні медичної реформи, адже фінансові затрати на проведення профілактики набагато менші  і дають кращий кінцевий результат.

Минулоріч у відділенні онкогінекології Тернопільського онкодиспансеру успішно запрацювала програма із виявлення генів спадкового раку яєчників та молочної залози, так званого BRCA-антигену. Обстеження безкоштовне для пацієнтів і проводиться за кошти компанії «ASTRA ZENEKA» і лабораторії «Сінево». Залучивши до обстеження понад 16 хворих із діагнозом «рак яєчника», позитивний результат ми отримали у 6 хворих, що дозволило оптимізувати протоколи проведення поліхіміотерапії і застосувати принципи персоніфікації лікування онкологічних захворювань.

І насамкінець. Кожна людина хоча б раз на рік повинна відвідати лікарів усіх профілів, щоби виключити розвиток пухлини на початкових стадіях. Для жінок є обов’язковими огляд лікаря-мамолога та мамографія, для пацієнток старших 50 років – УЗД молочних залоз, огляд у гінеколога, рентгенографія легенів, загальноклінічні і біохімічні аналізи крові та сечі. Для чоловіків – обов’язкове обстеження передміхурової залози. Вважаю, що онкопрофогляди потрібно проходити навіть тоді, коли немає ніяких скарг. Для цього треба полюбити себе, виявити особисту зацікавленість і увагу до свого здоров’я. І пам’ятати, що шанс є завжди. Навіть у найважчих випадках потрібно лікуватися!

Наталія Бойчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,Новини
6 Липня
5 Липня
4 Липня
3 Липня
2 Липня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше