Найсвіжіше:
• Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи • Як правильно підібрати сукню в онлайн-магазині?
rss

Щоби заробити на квартиру в Тернополі, треба їхати за кордон


Опубліковано: 2 Липня 2019р. о 14:00


Особливості ринку нерухомості по-тернопільськи

Щодня безліч людей задають собі схожі запитання: де будемо жити на старості, треба залишити щось дітям, внукам. Наше суспільство переймається проблемою даху над головою давно, звісно, бо ж жити десь потрібно. Однак купівля житла – серйозний та недешевий крок. Що ж зараз відбувається на ринку нерухомості, ми поцікавились у відомого фахівця, директора агенції нерухомості «Яворина», голови ріелторської палати України Юрія Венгриновича.

«2019 рік можна назвати кризовим»

Якщо брати до уваги сьогодення, – почав розповідь Юрій Венгринович, – то  люди купують дорогі або ж дешеві квартири, середній сегмент мало затребуваний. Однокімнатні квартири завжди були в попиті, оскільки це є дах над головою, тим паче найдешевший. А дороге житло купують люди, котрі можуть собі це дозволити. Таким чином середній клас програє через те, що люди не мають змоги  купувати житло як раніше. Користувачами 2-3-кімнатних квартир завжди були представники середнього класу. Це люди, які заробляли гроші малим чи середнім бізнесом. На сьогоднішній день суспільство настільки переформатувалося, що клас бідних збільшився, практично незмінним кількісно є клас багатих, а середній клас майже не проглядається. 

– Що зараз відбувається на ринку нерухомості?

– Ринок нерухомості, як і економіка, характеризується перепадами то

вгору, то вниз. Дві основні кризи були на ринку нерухомості – 1998, 2008 роки. Останнім часом економіка теж не показує великого поступу вперед, тому і  стан ринку нерухомості сьогодні можна назвати кризовим. Якщо брати розвиток нерухомості, то піднімалися ціни поступово. У 1998 році курс долара зріс удвічі, і це відбилося на гаманцях людей, оскільки ціни зросли максимально швидко, а ринок відреагував падінням.

Тернопільська область завжди мала попит на купівлю квартир, так як кошти на них зазвичай надходили від заробітчан. На даний час маємо помірне зростання цін як на первинне, так і на вторинне житло.  Люди купують дорогі або ж дешеві квартири, середній сегмент є мало задіяний. Чому? Тому що однокімнатні квартири завжди користувалися попитом, оскільки це вже є дах над головою, тим паче – найдешевший. А дороге житло купують люди, котрі можуть собі це дозволити. Таким чином у такому сегменті і працює весь ринок нерухомості.

– Чи вигідно зараз купувати житло?

Звісно, що так. Це так звана тверда валюта, ви її зможете продати, здати в оренду, якщо не збираєтесь проживати. Наші люди, маючи кошти, хочуть негайно щось придбати, аби їх не потратити. Якщо привести до порядку наші ціни та якось стабілізувати економічну систему, попит на покупки нерухомості зростатиме.

«60% тернополян віддадуть перевагу однокімнатній квартирі»

– Які квартири до вподоби тернополянам?

На першому місці стоїть однокімнатна квартира, попит на двокімнатні також є. А ось трикімнатні або ж де більша площа програють. Оцінюючи Тернопіль, можу сказати, що 60% людей купують однокімнатні квартири, 30% – двокімнатні, а 10% – інші.

– Де найдорожчі квартири?

Звісно, це центр. Незважаючи на те, що зараз престижно мати домівку за містом або на окраїні. Ціна на квартири у центрі значно вища, ніж, скажімо, на БАМі чи «Дружбі» . На вартість квартири впливають різні чинники, зокрема місце розташування, інфраструктура та ін.

– Які ціни на квартири у Тернополі на даний час?

Однокімнатну квартиру можна придбати за 18-21 тисячу доларів. Насправді для людей, котрі працюють у Тернополі і мають, скажімо, 10 тисяч гривень заробітної плати, на таке житло доведеться збирати років п’ять, при цьому не хворіти і не відпочивати. Щоби заробити тернополянам на квартиру, треба їхати за кордон. На жаль, це так.

– Чи пропонують нині житло у кредит?

На жаль, сьогодні іпотечні програми практично не працюють через високі відсотки .

– А яка ситуація стосовно житла за містом?

Якщо ми говоримо про приватні будинки, то там ціна залежить від багатьох факторів. Один з найважливіших – це місце розташування. Приватні будинки разом із земельною ділянкою може дозволити собі лише заможна людина, і цього приховувати не будемо. Але й ті, котрі продають будинок, не будуть поспішати розпрощатися з ласим шматком за малі гроші. Людям, котрі вирішили придбати готовий будинок, варто зважати на багато деталей. Звісно, це перш за все ціна, оскільки вона може бути завищена і не вартувати побаченого. Якщо ви вирішили звести будинок, варто пам’ятати, що наші багатоповерхівки ростуть, як гриби після дощу, тому вірогідність, що біля вашого маєтку через пару місяців не зведуть багатоквартирного будинку, мала.

– Від чого залежить ціна квартири?

– Вартість житла залежить від багатьох факторів: від місця розташування, від якості будівельних матеріалів, поверху, інфраструктури поруч, курсу долара і ще багато-багато іншого.

– Чи є в Тернополі підозрілі агенції нерухомості?

Упевнений, що немає. Декілька років тому виникла неприємна ситуація з компанією «Будівельник», де покупці постраждали від афер, вчинених власником. Сподіваюсь, це було востаннє. В нас невелике місто, всі один одного знають в обличчя, володіють певною інформацією, тому «кидати» людей ницо і після цього продовжувати працювати було б неправильно.

– На що варто звертати увагу при покупці житла?

На місце розташування – головний фактор, який відображає цінність помешкання. Звичайно, варто зважити на вигляд з вікна, поверх, вік будинку, його обладнання і стан (ліфти, домофонні системи тощо). Є безліч дрібних нюансів, котрі перед купівлею варто вивчити, щоби потім не довелося терміново квартиру продавати за нижчою ціною.

– Чи можна говорити, що нині затишшя на ринку нерухомості?

Так, на жаль, спостерігається певна тенденція. За останні роки ми знаємо, що у липні-серпні продаж падає, так само як і груднево-січневі свята. Зате перед Пасхою, коли люди приїздять з-за кордону і привозять готівку, ми працюємо активно.

Насамкінець директор агенції нерухомості наголошує: бережіть свої кошти, думайте, перш ніж приймати важливі рішення, звертайтеся до професіоналів своєї справи, щоби не виникало конфліктних ситуацій.

 

Вартість житлової нерухомості в Тернополі (станом на 01.06.2019 р).

Ціни за 1 кв. м на житлову нерухомість на первинному ринку

Центр

Прицентральні райони

Ближні райони

Дальні  райони

17119 грн.

14735 грн.

14580 грн.

13820 грн.

Все місто

15063 грн.

Ціни за 1 кв. м на житлову нерухомість на вторинному ринку

 

1-кімнатні

2-кімнатні

3-кімнатні

Центр

Прицентральні райони

Ближні райони

Дальні  райони

765$

722$

632$

595$

724$

653$

620$

584$

684$

645$

602$

571$

Все місто

678$

645$

625$

 

 Ціни на ринку комерційної нерухомості Тернополя (станом на 01.06.2019 р).

Торговельні площі (оренда у гривні, продаж у доларах США)

Район

Оренда, грн.

Продаж, долар

Центр

525,0

2100

Прицентральний

161,0

1150

Ближній («Східний», «Канада», «Дружба»)

171,0

1045

Віддалений («Сонячний», «Аляска», Об’їзна)

110,0

760

Все місто

185,0

1091

 

Офісні приміщення (оренда у гривні, продаж у доларах)

Район

Оренда, грн.

Продаж, долар

Центр

242,0

1225

Прицентральний

110,0

715

Ближній («Східний», «Канада», «Дружба»)

102,0

640

Віддалений («Сонячний», «Аляска», Об’їзна)

78,0

480

Все місто

111,0

670

 

 

Соломія Вершигора.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше