Найсвіжіше:
• Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень • Поліцейські затримали п’яного водія, який на переході на в’їзді у Тернопіль травмував дівчину • На 62-році життя помер спостерігач арбітражу Асоціації футболу Тернопільщини • На Борщівщині чоловік через сварку підпалив сарай своєї співмешканки • Єврокубки стають примарними: історія весняного падіння Полісся • Тернопільська “Нива” підписала контракт з вихованцем київського футболу • Мешканці однієї з багатоповерхівок Тернополя сьогодні будуть без світла • Один з найбільших водоканалів Тернопільщини на межі зупинки: стала відома причина • Громада на Тернопільщині попрощалася з наймолодшим загиблим воїном • Визначалися учасники фіналу чотирьох футзального ветеранського чемпіонату Тернопільщини 40+ (+фото) • Водійка BMW у центрі Тернополя «протягнула» паркувальника по асфальту і втекла
rss

Роман Заставний: «Якщо ми затягнемо зі страховою медициною, то залишимося з грішми, але… без лікарів»


Опубліковано: 25 Січня 2019р. о 9:40


Відколи в Україні влада почала впроваджувати медичну реформу, суспільство одразу розділилося на її прихильників та противників. І якщо перші радо вітають зрушення в галузі охорони здоров’я та терпляче очікують позитивних змін, то інші не перестають обурюватися тим, що реформування галузі кульгає на місцях та лише завдає додаткових незручностей пацієнтам. Коли медична галузь стане справді європейською та яка причина того, що реформа впроваджується надто повільно, ми запитали у народного депутата України Романа Заставного.

– Найбільшим досягненням медичної реформи є те, що про неї почали говорити і нею нарешті стали займатися, – каже Роман Йосипович. – Та найголовніше – остаточно вирішено питання закупівлі ліків, бо на сьогоднішній день нам таким чином вдалося зекономити мільярди гривень.

За словами народного депутата, відтепер великі компанії, які контролювали закупівлю ліків і «відмивали» сотні мільйонів доларів, усунуто від цих процесів. І сьогодні вся закупівля ліків здійснюється тільки через міжнародні компанії. Але як наслідок, в інформаційному просторі України розгорнулася ціла піар-кампанія щодо дискредитації будь-яких дій у напрямку реформування медичної галузі.

– Громадяни повинні розуміти справжню причину такої інформаційної війни, – каже Роман Заставний. – Адже за нею стоять виключно бізнес-інтереси певного кола осіб, завдання яких – шляхом дискредитації медичної реформи повернути собі втрачені позиції і знову заробляти мільйони на простих українцях.

Щодо самої реформи, то, на думку народного депутата, насамперед потрібно негайно відійти від того принципу, на якому вже тривалий час побудована наша медична сфера – це фінансування ліжкомісць, а не пацієнтів. Тобто сьогодні кошти передусім виділяються на зарплату, комунальні послуги, утримання лікарні, але не на ліки, обладнання й інші речі, потрібні для лікування пацієнтів.

– Ця тема мені дуже близька, бо ще у 2007 році, коли я був міським головою Тернополя, ми розробили свій проект реформування місцевої медичної галузі і навіть представляли його на колегії Міністерства охорони здоров’я, – пригадує Роман Йосипович. – Нас похвалили, сказали, що ми можемо почати цю реформу втілювати, але… вони під це не підписуються. На чому базувався наш проект? У Тернополі є велика кількість лікарень, але хворих нема чим лікувати. Тому що основні гроші ми витрачаємо на утримання лікарень, а не на якісну медичну допомогу пацієнтам.

Як пояснив народний депутат, на всі заклади охорони здоров’я виділяється певна сума грошей. І якщо якісь заклади правильно реорганізувати, то частина цих коштів звільниться. Паралельно місцевій владі слід подбати про створення мережі надання приватних медичних послуг, відтак частина більш заможних пацієнтів підуть туди, тим самим теж звільняючи закладені на них бюджетні кошти.

– Третя складова – страхова медицина, – розповідає Роман Заставний. – У тому ж 2007 році ми зробили розрахунки, що приблизно 10% тернополян можуть забезпечити своє утримання в медичних закладах через страхування. І цих 10% вивільнених бюджетних коштів теж можна спрямувати на інших хворих. Таким чином через усі три складові реформи з’являться кошти на утримання і лікування хворого в лікарні. На жаль, у тому році дуже багато політиків нас за це критикували. Називали це «нищенням і розкраданням лікарень». Але, на мою думку, справжнє розкрадання – це коли ми обділяємо хворих у наданні елементарних медичних послуг.

Загалом обов’язкове медичне страхування в Україні за прикладом розвинених країн буде впроваджено вже найближчим часом, переконаний народний депутат. Тому що в такому стані, в якому зараз перебуває медицина, вона не задовольняє ані потреби, ані пацієнтів, ані лікарів.

– Лікарі вже теж хочуть достойного ставлення до себе і відповіної оплати праці. Ми не можемо далі дивитися, як наші фахівці поступово мігрують в інші країни, де їм платять значно більше. Бо якщо ми зараз затягнемо зі страховою медициною, то можемо залишитися хоч і з грішми, але вже без кваліфікованих лікарів.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , , , ,





Новини
18 Березня
17 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше