Найсвіжіше:
• На Тернопільщині сотнею доларів пасажирка намагалася «відкупити» водія без прав • Його вважали безвісти зниклим, однак суд врахував докази, вивчив свідчення побратимів та визнав Героя із Тернопільщини загиблим • На зведення індустріального парку у передмісті Тернополя потрачено понад 120 млн грн • Терасні дошки: що це і як правильно обрати • Реанімаційні заходи не дали результату: в лікарні помер воїн з Тернопільщини • Врятувати життя немовляті з Тернопільщини не змогли: після жахливої аварії та місяць боротьби за життя зупинилося серце шестимісячної дитини • На Кременеччині підбили підсумки футзального сезону-2023/24 (+фото) • У національному парку на Тернопільщині двоє чоловіків зрубали чотири акації (+фото) • Кіберполіція викрила шахрая з Тернопільщини, який збирав гроші під виглядом лікування військових • Частина жителів Тернополя сьогодні залишаться без світла • Батьки померли в дитинстві: на війні загинув 19-річний військовий з Тернопільщини • Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах
rss

Рекетир у погонах


Опубліковано: 23 Січня 2018р. о 17:19


Засуджений керівник-корупціонер вимагав від держави понад 100 тисяч гривень зарплати!

Кримінальна справа щодо колишнього начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області 64-річного Олега Федорціва свого часу наробила чимало шуму. Ще б пак: екс-полковника міліції було обвинувачено у систематичному хабарництві. Простіше кажучи, упродовж 30 днів (із червня по липень 2014-го) працівники управління Служби безпеки України зафіксували вісім (!) фактів вимагання та отримання ним через посередника неправомірної винагороди від власників магазинів, барів-ресторанів Тернополя, а також у Бучачі та Озерній, що на Зборівщині.

Діяв пан Олег просто: змушував своїх підлеглих писати скарги-анонімки про нібито порушені гастрономом чи кав’ярнею правила торгівлі. Відповідно до тодішнього законодавства, наклеп направлявся на розгляд у столицю. Безсумнівно, невдовзі звідти приходило розпорядження перевірити роботу даного закладу.

Права рука Федорціва, головний спеціаліст відділу протидії корупції(!) в Інспекції, телефонував власникові і попереджав про призначену ревізію. Ясна річ, при бажанні недоліки можна знайти будь-де, тож підприємець цікавився, як залагодити ситуацію. «2 тис. гривень – і тоді тобі випишуть 170 грн. штрафу за виявлені незначні порушення», – задоволено повчав головний спеціаліст.

Таким чином чиновник за місяць «наколядував» своєму начальнику 100 євро (за тодішнім курсом Нацбанку це становило 1 тис. 590 грн.) та 16 тис. 950 грн. Натомість у дохід держави було сплачено лише 850 грн. накладених штрафів.     

Так от, слідство тривало півроку. Ще майже рік кримінальне провадження розглядав Тернопільський міськрайонний суд і своїм вироком засудив хабарника до 9 років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна та забороною впродовж трьох років обіймати посади в органах державної влади. До речі, завбачливий чоловік у своїй декларації за 2014 рік вказав лише, що володіє іномаркою «Mercedes» 1995 року випуску, придбаною за 56 тис. грн.

Однак спокутувати свою провину високопосадовець у погонах аж ніяк не прагнув. Тим паче, потрапити у місця позбавлення волі. Тож у Тернопільському апеляційному суді він кардинально змінив тактику – відтягував засідання, не з’являвся сам або його адвокат. І постійно вносив усе нові клопотання. Зрештою, коли суддя надав Федорціву останнє слово, обвинувачений ледь не на колінах благав перенести судове засідання на наступний день.

А далі, ясна річ, уночі йому раптово стало зле, обвинувачуваний потрапляє до лікарні, де його декілька місяців посилено лікують.

 Коли зникають докази…

Та все колись закінчується, і от наш антигерой знову постав перед судом. І тут Фортуна посміхнулась Федорціву. Виявляється, відповідно до наданих досудовим слідством відповідей, обласна прокуратура та управління СБУ чомусь передчасно знищили частину обвинувальних документів. Зокрема, протоколи негласних слідчих дій та оперативно-розшукових заходів. Простіше кажучи, відеонагляд і телефон корупціонера у погонах прослуховувались – спостерігались – записувались незаконно! Відтак у слідства із восьми залишився лише один законно задокументований факт вимагання та отримання хабара від директора декількох продовольчих гастрономів у Бучачі.     

На цих підставах колегія й зменшила строк покарання: з дев’яти – до п’яти років позбавлення волі. Врешті конфіскація належного майна та заборона протягом 3-х років обіймати посади в органах державної влади залишилися без змін.

І що? Ухвала набрала законної сили, однак Олег Федорців і далі на свободі. Як не дивно, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, отримавши від корупціонера касаційну скаргу і клопотання про зупинення виконання вироку та ухвали апеляційного суду, пішов йому назустріч та залишив на волі до часу розгляду касаційної скарги! Цікавий момент, зважаючи, що Україна заявляє про безкомпромісну боротьбу з корупцією! Тим часом 15 грудня 2017 року ВССУ ліквідований у рамках проведення першого етапу судової реформи.

Чиновника жадібність згубила…

Однак пан полковник не збирався сидіти, склавши руки, минулоріч звернувся до Тернопільського міськрайонного суду із заявою про стягнення з Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області 106 тис. 380 грн. заробітної плати за час відсторонення його від виконання обов’язків начальника обласної Інспекції захисту прав споживачів.

Вже під час розгляду його заяви стало відомо, що чиновника звільнено 9 червня 2016 року у зв’язку з реорганізацією Інспекції (п.1 ч.1 ст. 40 Кодексу законів про працю України).

Невже насправді її величність Система своїх не кидає, залишивши у трудовій книжці системного вимагача і корупціонера Олега Федорціва цілком нейтральний запис?

Щоправда, суд першої інстанції відхилив його заяву, а апеляційний залишив його скаргу без задоволення.  

Мимоволі пригадалася приказка: скільки злодій не краде, все одно тюрми не мине. Адже гроші колись закінчаться, і тоді дорогі адвокати з клієнтом розпрощаються, а вирок і тяжка провина – залишаться. Може, 106 тисяч для цього й потрібні?

«Орел» хотів домовитись

І ще один такий факт. У послужному списку вимагача у погонах є ще й керування авто у нетверезому стані. Під ранок 9 квітня 2014 року неподалік Збаразького кільця Олега Володимировича, тоді ще всесильного начальника Тернопільської обласної Інспекції захисту прав споживачів, зупинили працівники ДАІ та «автомайданівці».

– Причиною для зупинки стало те, що в його автомобілі марки «Мерседес-Бенц» було відірване дзеркало заднього виду, – розповів тоді активіст громадської організації «Автомайдан. Тернопіль» Віталій Ворожбит. – Дзеркало звисало на дротах, і працівники ДАІ запідозрили, що водій скоїв ДТП. Та коли зупинили, виявилося, що він перебуває у нетверезому стані. Ознаками цього були різкий запах алкоголю та нестійка хода.

Однак вірний своїм солдафонським звичкам, Федорців почав розмову із погроз. Отримавши відсіч, спробував домовитись. Натомість даішники запропонували порушнику пройти медичну експертизу.

– Результат аналізу крові показав, що вміст алкоголю у крові чиновника становив 0,97 проміле, – продовжив Віталій Ворожбит. – Тоді як допустима доза алкоголю – 0,20 проміле. Працівники ДАІ за керування автомобілем у нетверезому стані склали на нього протокол.

А вже за пару місяців горе-керівник започаткував нову схему власного збагачення.

Марина Криниця


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
19 Березня
18 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше