Найсвіжіше:
• Сучасну студію робототехніки відкрили у Підволочиську за сприяння «Контінентал Фармерз Груп» • Чи обов’язково вкривати кущі троянди на зиму • Коли садити часник на зиму? • Салат із куркою та мандаринами «Смакотулька» • Залишайте на грядках коріння капусти і помідорів до весни • Які квартири обирає покоління Z? • Чи такий хороший господар, як його рекламують: успіхи та провали тернопільського мера за 10 років • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Працівники медичної галузі Тернопільщини отримали державні нагороди • Громадський діяч Катерина Фурик: «Величезна кількість рішень, особливо земельних і майнових, проходять кулуарно без обговорення з громадськістю» • Керівник політичної партії «Правий сектор» на Тернопільщині Назар Сарабун: «Ми – єдина партія, яка гартувалася під обстрілами «градів» та досі зберегла свою структуру ще з 14-го року» • Богдан Яциковський: «На цих виборах має перемогти Україна!» • 7 цікавих фактів про майбутнього мера Тернополя Віктора Гевка • 25 жовтня вирішується доля країни. Прийди на місцеві вибори і проголосуй! • У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим • Віктор Овчарук: «Якщо люди не будуть брати участі у виборах, то вони втрачають своє право вимагати чогось у місцевої влади» • ГОРОСКОП • У Тернополі відбулося представлення перших офіційних змагань із кінного спорту «BAYKOV CUP-2020» на честь Леоніда Бицюри • Програма кандидата в мери Тернополя «Горизонт-2025»: що потрібно місту, знає Леонід Бицюра • Ловіть останні сонячні промені • Які шанси для Тернопільщини відкриває перемога Івана Чайківського на обласних виборах? • Безвіз для українських товарів • Анонси газети «Номер один» від 21.10.2020 р. • Син у батька позичив картоплю та обікрав мачуху • Головний лікар онкодиспансеру Леонід Шкробот: “У людей немає цінності власного здоров’я, то про що можна говорити?”
rss
Пропри рішення суду, «драконівські» тарифи на проїзд у громадському транспорті святкують першу річницю

Опубліковано: 30 Серпня о 10:00Скоро тернополяни будуть святкувати річницю введення «драконівських» тарифів на проїзд у громадському транспорті Тернополя. За цей час боротьба за право справедливої оплати за проїзд не зупинилася. Головним поборником правди у цьому питанні тернополяни вважають Ростислава Небельського, який власне і судиться із представниками владної вертикалі, можна сказати, не безуспішно. Нещодавно міська рада оприлюднила офіційну заяву: «Суд підтвердив законність тарифів на проїзд у громадському транспорті Тернополя», однак правозахисник стверджує протилежне. Наші журналісти спробували розібратися в ситуації.

Тарифний майдан наприкінці 2018 року “Шахтаря”! об’єднав кілька тисяч тернополян

Як усе відбувалося

Нагадаємо, на початку листопада 2018 року Тернопільська влада вирішила значно підвищити плату за проїзд у громадському транспорті: 9 грн. – у маршрутках і 8 грн. – у тролейбусах. Це викликало значне обурення серед місцевого населення. Після кількатисячного віча на Театральному майдані та пікетування міської ради під тиском людей рішення виконкому скасували, а тарифи повернули до попереднього розміру. Але не надовго, уже в середині листопада, після того як буря у стакані вщухла, виконавчий комітет затвердив нові тарифи, які мало чим відрізнялися від тих, проти яких повстали тернополяни. Відомий тернопільський юрист Ростислав Небельський, який неодноразово захищав інтереси тернополян у судах, де стороною-відповідачем були органи місцевої влади, подався до суду, аби скасувати, на його погляд, незаконне рішення про підняття вартості проїзду, адже орган виконавчої влади, так би мовити, «намалював» собі цифри зі стелі. І почалася судова тяганина. Крапку в цій історії можна було би поставити 8 серпня цього року, коли мерія остаточно програла юридичну суперечку у Верховному суді України. Однак замість того, щоби визнати й виконати рішення суду, влада вдалася до інформаційних та юридичних маніпуляцій і передала повноваження щодо непрозорих змін тарифів начальнику управління транспорту.

Позиція сторін

– 13 серпня Тернопільський окружний адміністративний суд підтвердив законність діючих тарифів на проїзд у громадському транспорті міста. Відтак усі рішення, якими регулюються тарифи на проїзд у тролейбусах та автобусах міста, на сьогодні є діючими, законними, а вартість проїзду – економічно-обґрунтованою. Звертаємо увагу мешканців, що інформація, яку поширюють окремі особи у соціальних мережах про нібито скасування Верховним судом рішення про тарифи, є абсурдною, недостовірною та провокаційною. Адже Верховний суд розглядав зовсім інше рішення – №819 від 30.10.2018 року, яке давно втратило чинність. Відтак тарифи на проїзд у громадському транспорті залишаються незмінними, – прокоментували у прес-службі Тернопільської міської ради.

Адвокат Ростислав Небельський притримується кардинально протилежної позиції.

– Після оприлюднення інформації про рішення Верховного суду, яким той констатував протиправність тарифу, міська влада Тернополя у дикому шаленстві розігнала новину: «Суд підтвердив законність тарифів на проїзд у громадському транспорті Тернополя». Жодних доказів – лише заява. Я ж дочекався рішень судів і зробив для себе такий висновок: влада вчергове збрехала, адже судом вкотре підтверджено протиправність тарифних рішень, незважаючи на численні юридичні крутійства. Дуже шкода, що інформаційні ресурси миттєво поширили брехню, хоча сподіваюся й на виправлення помилок. Мені очевидно, нікчемна влада вдається до єдиного вивіреного нею роками інструменту – масової брехні, і єдиний антидот проти неї – розуміння тернополян, що для цієї влади вони лише об’єкт маніпуляцій, – прокоментував Ростислав Небельський.

Чи маніпулює влада інформацією?

Правозахисники та активісти стверджують, що так, місцева влада маніпулює інформацією.

– 2 травня ц.р. на засіданні виконкому міської ради ухвалили нові рішення про встановлення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Рішення вони розділили: окремо для маршруток, окремо для тролейбусів. Профільна депутатська комісія про це нічого не знала. Я подав до суду і знову виграв. Коли суд застосував заходи забезпечення позову, то виконком скасував ці свої рішення самостійно і виникла юридична дилема. Адже не передбачено, що робити судді, якщо рішення, щодо якого подано позов, скасовано. У КАСУ є така формула захисту – «визнати протиправним і нечинним», тобто немає можливості визнати тільки протиправним, а виходить, що рішення вже не чинні. Це один із способів маніпуляції ТМР, адже суд ще не почав слухати справу по суті, як рішення були скасовані, а саме ці рішення були предметом спору. Суд, який слухав цю справу, у позові відмовив, але при цьому розписав протиправність у мотивувальній частині. А ТМР, не маючи що сказати після рішення Верховного суду, вирішила викласти цю свою заяву про, так би мовити, законність тарифів. Та справа в тому, що тарифи так і залишилися необґрунтованими і непідкріпленими економічними розрахунками, про що зазначив і Верховний суд України, і Тернопільський окружний адміністративний суд. До речі, на виконкомі міської ради ухвалили рішення про те, що затвердження тарифів на проїзд у громадському транспорті міста – за управлінням транспорту і зв’язку. Я звернувся до них з інформаційним запитом із проханням надати мені ці накази для ознайомлення, однак отримав відповідь, що їм потрібен додатковий час на пошук цієї інформації і продовжили термін відповіді на запит до 20 днів. Після того, як термін надання відповіді закінчився, мені відповіли, що відмовляють у наданні такої інформації. Тепер я оскаржу в судовому порядку дії пана Мединського стосовно  неправомірної відмови щодо отримання публічної інформації та нових рішеннь про зміну тарифів у тому числі, – доповнив Ростислав Небельський.

Як бачимо, міська рада знову користується принципом «наша пісня гарна, нова, починаймо її знову». Адже звична практика наших можновладців ухвалювати нові, майже ідентичні за змістом рішення, поки розглядаються судами справи стосовно попередніх. Це один із способів правової маніпуляції від якої, на жаль, тернополяни не захищені. Подібний прецедент уже був, коли скасовували наказ управління освіти стосовно встановлення плати в дитячих садочках Тернополя за перебування дітей, які не зареєстровані у місті Тернополі. Тоді також вдавалися до такого правового маніпулювання.

Зрештою, у ситуації з «драконівськими» тарифами можна було б святкувати перемогу в тому випадку, якби самі містяни не були байдужими до проблеми. Бо те, що роблять правозахисники й активісти, звичайно, дуже похвально і добре, але, зрештою, завжди рушійної силою є народ. Поки тернополяни справно платять за проїзд, не вимагають квитків, не зважають на хамське відношення водіїв та жахливий стан транспорту – доти влада і далі буде робити те, що їм заманеться.   

P.S.: До речі, у Тернополі середня заробітна плата становить близько 8,5 тисячі, у Києві – 15,5 тисячі гривень, при цьому у столиці проїзд громадським транспортом вартує 8 гривень (метро, тролейбус, автобус), проїзд у маршрутках – від 5 гривень. Чи справедливо те, що у Файному місті, де найнижчі зарплати, платять за проїзд майже стільки, скільки й у столиці? Питання риторичне…

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,Новини
26 Жовтня
25 Жовтня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня
Який варіант міграції Ви розглядаєте для себе?
 • Виїхати на заробітки з метою залишитися за кордоном назавжди 47%, 20 votes
  20 votes 47%
  20 votes - 47% of all votes
 • Не думаю про еміграцію і заробітки. Комфортно працюю в Україні 26%, 11 votes
  11 votes 26%
  11 votes - 26% of all votes
 • Поїхати на кілька років, заробити необхідну суму і повернутися 16%, 7 votes
  7 votes 16%
  7 votes - 16% of all votes
 • Сезонні роботи на місяць-два 12%, 5 votes
  5 votes 12%
  5 votes - 12% of all votes
Total Votes: 43
Вересень 19, 2018 - Квітень 30, 2019
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше