Найсвіжіше:
• Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця
rss

Прем’єр перевірив ремонт дороги з Тернополя до Підволочиська


Опубліковано: 8 Червня 2018р. о 15:47


Цього року уряд Володимира Гройсмана продовжує капітальний ремонт українських доріг. Серед одних із важливих ініціатив є реалізація масштабного проекту GO Highway, який передбачає реконструкцію магістралей, що з’єднують Балтійське і Чорне моря. У Тернопільській області частина цього транснаціонального коридору – це відрізок дороги від Тернополя до кордону з Хмельниччиною. На її ремонт з державного бюджету лише в межах нашого регіону виділили понад 820 млн. грн.

Як триває ремонт робіт, які темпи його виконання та чи якісно працюють підрядники, перевірив під час робочої поїздки на Тернопільщину Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який прибув до нашого краю спільно з виконувачем обов’язків керівника Державного агентства автомобільних доріг України «Укравтодор» Славоміром Новаком.

До 1 серпня капітально відремонтують дорогу на Підволочиськ

– Служба автомобільних доріг у Тернопільській області проводить повноцінний ремонт основи. Товщина регенерованого шару складає 22 см. Далі влаштовується вирівнюючий шар асфальтобетону (10 см) і п’ятисантиметровий верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону (ЩМА). Ремонт на трасі М-12 стартував 12 квітня. Для оптимізації процесу назустріч одна одній рухаються дві бригади підрядника. Завершити ремонт плануємо до 1 серпня, – розповів начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

З боку Тернопільської області вже виконано роботи на суму 382,1 мільйона гривень, а саме: фрезерування покриття дорожнього одягу – 29,7 км; регенерація основи дорожнього одягу – 27 км; укладено нижній шар з асфальтобетону – 20,7 км; укладено верхній шар покриття ЩМА – 2,3 км; демонтаж бортового каменю – 4000 м. п., розширення проїзної частини – 0,96 км.

2 мільярди для тернопільський доріг!

Цьогоріч Тернопільщина отримає на будівництво магістральних доріг близько 2 мільярдів гривень.

– Запевняю, що ніколи за історію незалежної України Тернопільська область таких коштів на дороги не мала. Зараз ви їх маєте. Я з довірою ставлюся до голови обласної державної адміністрації. Нам дуже важливо, щоби дороги ремонтувалися якісно. І головне, аби не було перевитрат матеріалів, щоби дороги робили не тільки за кошти, які виділили, а щоби забезпечували економію. Роботи ще дуже багато. Ми тільки зараз набираємо обертів, – сказав Володимир Гройсман.

Що ж до проекту GO Highway, то минулого року на нього направили 800 млн. грн., цього року – 4 млрд. грн.

– Наступного року проект буде завершено. Від західного кордону до Вінниці і ділянку від Вінниці до Умані буде завершено до кінця року. Хочу на власні очі подивитися, хто що ремонтує, де є проблеми. Наголошую: фінансування забезпечено, тендери проведено, кошти передбачено. Питання за підрядниками та якісним виконанням робіт, – акцентував глава уряду.

Якість виконання ремонтних робіт – основне завдання

Усі дороги, які наразі будуються, як зазначив Володимир Гройсман, будуть приймати в експлуатацію тільки після проведення тестів на якість виконаних робіт.

– Дороги будемо приймати тоді, коли проведемо всі дослідження (якості). За халтуру платити не будемо, – сказав Прем’єр. – Немає сумніву, що та якість робіт, яка вже закладається у технологічний процес, дає можливість отримати гарантію. Нещодавно була доповідь керівника Укравтодору і щодо тих доріг, які капітально ремонтувалися в минулому році, – немає жодних проблем. А на тих дорогах, де ремонт вівся ямково, тобто відбувалося аварійне «пломбування», щоби була можливість безпечного проїзду, звичайно, до якості є питання. Переконаний, там, де капітально робимо ремонт доріг, вони стоятимуть довгі роки, і на такому ремонті акцентуємо нашу роботу. 

Прем’єр закликав журналістів разом контролювати якість ремонту доріг. Одразу ж тернопільські ЗМІ попросили пана Гройсмана взяти для аналізу вже зроблений вирівнюючий шар дорожнього покриття на місці, де власне була його перша зупинка на Тернопільщині. Відповідна лабораторія виявилося під руками, її працівники зробили відбір проб асфальту (вирізали кругляк), і перший параметр, який був заміряний, – висота вкладеного шару.

– Висота вирівнюючого шару асфальту має певні допуски по висоті – 10+/-2 см). Взята нами проба виявилась відповідно до норми (9 сантиметрів). Решта параметрів, у тому числі водонасиченість, будемо досліджувати в лабораторії, – сказав начальник лабораторії «Автодорпроекту» Олександр Іващук.

Як одразу зазначив начальник лабораторії, підрядник, який працює на даній дорозі, відомий давно, всі його рецептури відпрацьовані роками, тому в якості робіт сумніватися не доводиться, хоча, як вимагають норми, проби відбиратимуть постійно.

На ремонт магістралей – кошти із митного перевиконання

Наша область цінує підтримку й допомогу з боку держави, наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. За його словами, завдяки державному фінансуванню на завершальному етапі перебуває ремонт магістралі М-09 Тернопіль – Львів, яка також є частиною транснаціонального коридору GO Highway. Паралельно продовжується ремонт траси М-19 Тернопіль – Кременець до кордону з Рівненською областю.

– Останні два роки Тернопільщина отримує кошти із митного перевиконання. Їх ми повністю спрямовуємо на дорогу М-19, яка для нас є стратегічною і дозволяє виходити на дорогу Київ – Чоп. Водночас визначальна дорога і з точки зору залучення інвестицій. Нещодавно, до речі, у нас був інвестиційний форум. У ньому взяли участь понад 200 іноземців. І всі були дуже приємно здивовані якістю робіт і масштабами дорожнього будівництва, котре зараз відбувається в Україні, – підкреслив очільник краю.

Він також нагадав, що нещодавно Тернопільська обласна державна адміністрація підписала Меморандум про взаєморозуміння між Національним Секретаріатом Ініціативи CoST та Transparency International Україна. Це забезпечить, наголосив Степан Степанович, якість і дотримання гарантії виконання робіт, ефективність використання ресурсів, а також здорової конкуренції цін.

«За 5 років усі обласні центри будуть об’єднані хорошими дорогами»

Уряд Гройсмана усвідомлює важливість мати хорошої якості дороги для підняття української економіки та всього народногосподарського комплексу.

– Будівництво доріг для мене є пріоритетом, адже це інфраструктура, економіка і ще багато інших плюсів. На превеликий жаль, ремонт доріг не був пріоритетом останніх десятиліть, тому дороги, які були збудовані ще за радянських часів, практично знищені. До цього раніше не доходили руки, в нас дійшли! До нас дороги будували кілометрами, ми ж будуємо тисячами кілометрів. На сьогодні в Україні є дві категорії доріг – які вже зроблені урядом Гройсмана і які мають бути зроблені урядом Гройсмана. І за 5 років усі обласні центри будуть об’єднані хорошими дорогами. Нам для цього потрібно близько 300 млрд. грн. За 5 років це досяжна цифра, яку можемо направити на ці цілі, – підсумував Прем’єр-міністр.

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше