Найсвіжіше:
• У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води
rss

Подолог Юлія Вівчар: «Багато людей обтинають нігті на ногах неправильно, що у свою чергу може спровокувати їхнє вростання нігтя»


Опубліковано: 10 Листопада 2020р. о 9:23


Шкіра ніг, як і обличчя, також потребує професійного догляду

Люди часто зіштовхуються з проблемою врослих нігтів, мозолів або грибкових захворювань. За словами фахівців, такі дефекти зустрічаються майже у кожної людини, причому в будь-якому віці. Однак багато хто не надає цим проблемам належної уваги або ж соромиться їх усувати. Наші журналісти поспілкувалися з подологом Юлією Вівчар і з’ясували, за яких обставин варто відвідати спеціаліста, як вберегти свої ніжки від захворювань та правильно доглядати за ними.

Юлія Вівчар

«Нігтьова пластина може вростати у навколишні тканини в результаті носіння тісного взуття, неправильного педикюру, плоскостопості, травм»

– Чим займається лікар-подолог і що входить у його компетенцію?

– В Україні подолог не є лікарем, оскільки ця спеціалізація не внесена у класифікатор професій, на відміну від інших європейських країн. Зараз у нас є асоціація подологів, яка власне і займається тим, аби внести у класифікатор професій подолога і щоби цей фах можна було здобувати в медичних вузах країни. Зараз професію подолога можна отримати пройшовши спеціальні курси, але після цього потрібно постійно підвищувати свою кваліфікацію. Подолог – це фахівець, який займається лікуванням, діагностикою та профілактикою захворювань стоп людини. До подолога звертаються у випадку деформації нігтьових пластин, при наявності бородавок, мозолів, грибків на нігтях, врослих нігтях, при потовщені шкіри, тріщинах, а також для догляду за так званою «діабетичною» стопою. Подолог є сполучною ланкою між пацієнтом і лікарем-ендокринологом, ортопедом, дерматологом. Наприклад, якщо до мене потрапляє пацієнт із грибком або підвищеним потовиділенням, я розумію, що йому потрібна консультація дерматолога. Коли є глибокі тріщини, то найімовірніше є проблема з ендокринною системою і потрібна консультація ендокринолога. Тому ми тісно співпрацюємо з лікарями.

– З якими проблемами найчастіше до Вас звертаються?

– Найчастіше до мене звертаються із врослими нігтями. Також мені подобається видаляти бородавки, мозолі,  вичищати тріщини. Загалом та робота, де зразу видно ефект. Ще варто зазначити, що кожен фахівець-подолог працює у своєму напрямку. При роботі із врослими нігтями я не ставлю спеціальних систем, які вирівнюють нігтьову пластину, а от моїй колезі, наприклад, ця робота дуже подобається.

– Чому нігті вростають і як з цим боротися?

– Нігтьова пластина може вростати у навколишні тканини в результаті носіння тісного взуття, неправильного педикюру, плоскостопості, травм. При вростанні нігтя зростає ризик інфікування ураженої ділянки, виникає сильний біль, нігтьовий валик може кровоточити.  Пригадуєте, раніше була мода на туфлі-«човники»? Таке взуття дуже стискало ногу, і як наслідок у багатьох жінок саме через це вростали нігті.  Щоби вберегти себе від цього, потрібно обирати зручне і нетісне взуття, бо навіть якщо зачистити ніготь і правильно його обрізати, але носити й надалі незручне взуття, проблема буде виникати знову і знову. Насправді обрати взуття дуже легко. Берете аркуш паперу, стаєте на нього босою ногою і обводите стопу олівцем чи ручкою, після цього прикладаєте малюнок до обраного вами взуття. Якщо воно виходить за краї, то це означає, що взуття затісне.

– Вже кілька разів у нашій розмові Ви згадали про правильне обрізання нігтів. Розкажіть про це трохи більше…

– До початку своєї роботи подологом я не помічала того, що так багато людей обтинають нігті на ногах неправильно, що у свою чергу може спровокувати їхнє вростання. У нас є нігтьова пластинка, а під нею – нігтьове ложе. Якщо нігтьову пластинку обрізати засильно, то нігтьове ложе починає сохнути, через це нігтьові валики закручуються, зменшується нігтьова пластина, а ніготь продовжує рости впираючись туди, що створює дискомфорт. Якщо говорити про обрізання нігтиків, то мої колеги рекомендують обрізати рівно, але я з цим не погоджуюсь. Кожна нігтева пластина індивідуальна. Якщо, для прикладу, взяти широку ногу, то обрізавши ніготь рівно, ми будемо мати кути, якщо людина взує тісне взуття, то кутики врізатимуться в шкіру, розпочнеться запальний процес, а згодом може й взагалі загноїтися. Тому варто хоча б раз у житті сходити до подолога, який покаже вам, як правильно обтинати нігті.

«Усім хворим на цукровий діабет дається обов’язкова рекомендація регулярно відвідувати подолога»

– Розпарювання ніг – типова домашня процедура для більшості людей. Ви би рекомендували її робити?

– Якщо дуже суха шкіра стоп, то я розпарювати не рекомендую. Коли є тріщинки, а ми їх розпарили, потерли пемзою, то здається, на перший погляд, що все гладенько. Але проходить 5-6 днів, і шкіра знову суха. Чому так відбувається? Тому що ми тремо в різні сторони, а розпарена шкіра при терті рветься і виглядає так, що зверху ми загладили, а всередині шкіра розійшлася глибше. Якщо є шершавість п’яток, то краще довірити цю справу подологу. Він чистку зробить сухим способом, правильно загладить шкіру, не травмуючи її.

– Що таке «діабетична» стопа і чому догляд за нею повинен здійснювати подолог?

– Ускладнення цукрового діабету часто виявляються саме в області стоп. Такі пацієнти втрачають чутливість стопи, шкіра на ногах починає грубіти, між пальцями і на п’ятах формуються глибокі тріщини. Найсерйознішим ускладненням даної патології стає гангрена стопи. Тому всім хворим на цукровий діабет дається обов’язкова рекомендація регулярно відвідувати подолога. Догляд за такою стопою спеціальний, він не схожий на звичайний косметичний педікюр. Також косметика для догляду використовується інша.

– Грибок на нігтях небезпечний?

Грибок нігтів (оніхомікоз) викликають дріжджоподібні гриби-дерматофіти, іноді – цвілеві гриби. Щоб уникнути інфекції, необхідно користуватися гумовими тапочками в лазнях, басейні, у ваннах готелів. Саме там, де є висока вологість, ідеальне середовище для росту грибка. Не рекомендовано носити чуже або тісне взуття, а головне – дотримуватись правил гігієни. Грибкові захворювання характеризуються наступними ознаками: нігтьова пластина втрачає блиск, змінює колір, стає жовто-коричневою, ніготь товстішає, під ним накопичуються рогові маси, нігтьова пластина розшаровується та руйнується. У будь-якому випадку грибок вимагає медикаментозного лікування, самостійно він не проходить, і якщо вчасно не почати курс лікування, нігті будуть заражатися один за одним. Для подологів розроблено спеціальний протокол допомоги клієнтам із грибком. Для цього він збирає шкіру або ороговілу уражену тканину для посіву грибка. Це спеціальна процедура, яку проводять у санепідемстанції, аби визначити, з яким грибком ми маємо справу. Таке дослідження потрібно проводити обов’язково, адже інколи навіть пітливість ніг за симптоматикою може бути схожа на грибок, а насправді його там немає. Грибок небезпечний тим, що він проявляється не лише зовні, а й всередині організму. Може спровокувати біль у суглобах, алергічні реакції, кашель. А коли його вилікувати, симптоми проходять. Також на колінні суглоби впливає стержневий мозоль. Пригадую, навіть із моїм батьком трапився такий випадок. У нього був стержневий мозоль і дуже боліли коліна. Він мені нічого не сказав, а пішов до травматолога. Лікар його оглянув і порекомендував звернутися до подолога. Коли я прибрала у батька стержневий мозоль, його перестали боліти коліна.

– Чому Ви вирішили стати подологом?

– Я дуже довго шукала свою професію. В’язала, шила, вишивала, робила букетики  – ким тільки не працювала! 8 років свого життя віддала навчанню у Рівненському інституті слов’янознавства. Навчалася на психолога. Вступила туди на зло батькам, бо вони хотіли, аби я стала медиком. Коли закінчила інститут, зрозуміла, що психологи нікому не потрібні, оплата праці мізерна. Зрештою, і зараз ця професія не вийшла на той рівень, якого заслуговує. Потім поїхала за кордон, і повернувшись в Україну, вирішила стати перукарем. Мені завжди подобалося працювати з волоссям, робити різноманітні зачіски. Моя подруга переконала мене, що варто стати майстром з манікюру. Я пишаюся тим, що навчалась у найкращого викладача Руслани Ружицької. Коли пропрацювала в салоні майстром із манікюру кілька місяців, звільнилося місце майстра педікюру, і я вирішила спробувати. Згодом саме Руслана наполягла на тому, щоб я закінчила курси подолога. Практикую вже 5 років, із них 3 активно.

– Дуже часто ми проводимо різноманітні процедури вдома. Наприклад, використовуємо засоби з чистотілом чи саліциловою кислотою. Яка Ваша професійна думка з цього приводу?

– Саліцилову кислоту не рекомендую. У нас в кожного своя структура і тип шкіри. Дуже часто саліцилову кислоту використовують для видалення стержневих мозолів. Але виходить так, що шкіру навколо мозоля обпікають, а стержень залишається на місці. Саліцилова кислота агресивна. Наприклад, ми досі не знаємо, який її відсоток у пластирах для видалення мозолів. Чим він вищий, тим більший ризик опіку. Також і від шкіри багато залежить, якщо вона груба, то сильного опіку не буде, а якщо тонка і ніжна, то можна наробити біди. Якщо говорити про чистотіл, то у своїй практиці я не зустрічала клієнтів, яким би він допоміг.

– Як часто потрібно відвідувати подолога?

– За особистою потребою. В загальному раз на півтора-два місяці. Справа в тому, що у старших людей нігті відростають повільно, у дітей набагато швидше. Та й, зрештою, це залежить від фізіологічних властивостей організму.

– І на завершення, які поради Ви можете дати нашим читачам?

Насправді такої інформації дуже багато. Але якщо коротко, то при чистці риби рекомендую використовувати рукавички, бо дуже часто внаслідок дрібних травм починаються запальні процеси. У догляді за стопами використовувати професійну косметику. Ніяких дешевих кремів із масмаркету. На обличчя ж ми намагаємося наносити якісний крем. Шкіра ніг, як і обличчя, також потребує професійного догляду. Не рекомендую покривати нігті на ногах гель-лаком на зиму, особливо тим, у кого є проблеми із врослими нігтями. Через те, що гель-лак створює додатковий тиск на нігтьову пластину і внаслідок носіння тісного взуття можливе відшарування нігтя. Також не можна терти п’ятки теркою, забирати ороговілий шар лезом. Бо можна сильно травмувати шкіру або зняти її забагато, що створить дискомфорт і спровокує болі. І взагалі намагайтеся дбати про здоров’я своїх стоп, адже проблему набагато легше попередити, ніж лікувати.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше